Czytaj więcej:
Kaczka, co przebrała miarkę okładka

Średnia Ocena:Kaczka, co przebrała miarkę

Kiedy zbyt długo stoisz przed lustrem, może cię w życiu minąć to, co najważniejsze.To już czwarta z cyklu ebooków Pana Poety, który o dziecięcych problemach pisze w sposób lekki i zabawny. Ponieważ również nie są to braki, a raczej śmiesznostki, które życia nie utrudniają, a może nawet – w nieco szczególny sposób – ubarwiają. Wesołe i prosto zapadające w pamięć bajki wierszowane Pana Poety, wzbogacone idealnymi ilustracjami Joanny Młynarczyk, gwarantują dobrą zabawę podczas wspólnego rodzinnego czytania. To takie bajki z morałem, lecz bez moralizowania. Ponieważ nie o dzieciach, lecz o bardzo kolorowych (nie tylko ze względu na pióra, lecz i na charakterki) ptaszkach. Tym razem, po Kurze, Wróblu i Kruku Pan Poeta opowiada o przebierającej w strojach – piórkach, Kaczce. Kaczka jest – nie ma co ukrywać – próżna. Ma własnego kawalera – można by rzec – chłopaka.  Tak długo jednak stoi się przed lustrem, że nie zauważa, że minął dzień… wymarzonej randki. Zresztą – powiedzmy sobie szczerze – czy stroją się tylko ptaki i dzieci?

Szczegóły
Tytuł Kaczka, co przebrała miarkę
Autor: Pan Poeta
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Prószyński Media
Rok wydania:

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Kaczka, co przebrała miarkę pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Kaczka, co przebrała miarkę Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Kaczka, co przebrała miarkę PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Ania mama Alicji

    Lektura ta jest ślicznie wydana. Nie jest może zbyt duża, lecz na pewno przykuwa naszą uwagę. Okładka jest sztywna i gruba, kartki w środku lekko chropowate. Jednak na największe brawa poza tekstem zasługuje tutaj szata graficzna. Podoba mi się, że ilustracje nie są tu jakoś tak wychuchane i wydmuchane. Że nasza kaczucha robi zabawne miny, nie ma doskonale ułożonych piórek i wygląda czasem nieco koślawo. Podoba mi się, że wszystko jest tu bardzo kolorowe, lecz jednocześnie nie jakieś pstrokate i rażące po oczach. Myślę, że Joanna Młynarczyk, autorka tej grafiki miała idealny pomysł i idealnie się spisała. Ja przynajmniej jestem pod wrażeniem. Według mnie całość pokazuje się doskonale :) Pan Poeta ma na swoim koncie kilka książek. Nie wiedziałabym o tym, gdyby na ostatniej stronie okładki nie widniały fotografie z innymi tytułami z tej serii. Poza Kaczką możemy przeczytać jeszcze przygody Kury, Wróbla i Kruka. Nie wiem czy ciekawe, lecz spoglądając na tę pozycję - mam na te książki olbrzymią ochotę. Podobna tematyka i wydanie... Tak... na pewno są równie cudowne co ta oto lektura. Już wpisuję je na listę "muszę przeczytać/muszę mieć". A Was zostawiam dzisiaj z Kaczuszką, co przebrała miarkę. Jestem pewna, że się spodoba i Wam i Waszym pociechom. Polecam! Warto :)

  • Matka Puchatka

    Uwielbiamy bajki Pana Poety, a każda następna robi na nas pozytywne wrażenie. Na (nie)szczęście ludzkich wad nam nie brakuje, zatem możemy spodziewać się, że twórca stale będzie nas uczył i bawił, a jego wrodzony (chyba?) talent (lub idealnie dopracowany warsztat) do rymowania i puentowania jeszcze dużo razy wywoła uśmiech na naszych twarzach. Co jest ważne? Prawdopodobnie najbardziej urzeka mnie to, że o sprawach ważnych i nierzadko nieprzyjemnych potrafi twórca pisać z lekkością, humorem i sensem. Bajeczka jest przemyślana, a ten proces ubierania (och, ten to może trwać i trwać!) wywołuje pewne napięcie, no ponieważ jak zakończy się ta opowieść? Czy Kaczka w końcu się opamięta? Moja córa kilka razy zastanawiała się, czy Kaczka wreszcie coś wybierze i zdąży na spotkanie. Wierszyk bardzo dynamicznie zapada w pamięć, na co mają wpływ nieźle dobrane rymy, lecz również coś, czego wcześniej w bajkach Pana Poety jeszcze nie było, czyli refren: "A tych piórek tyle w szafie! Sama wybrać nie potrafię!" a ten potęguje emocje! Świetne zagranie. Książeczka jest (jak pozostałe opowieści z tej serii) cudownie ilustrowana. Joanna Młynarczyk idealnie oddała klimat historyjki, a barwne obrazki – miękkie barwy ubrane w kontrastowe akcenty – pozwalają dzidziusiowi lepiej zrozumieć treść bajki, a przy tym zachęcają do samodzielnego snucia opowieści. Książeczka jest też porządnie wydana. Twarda oprawa, "grubiutkie" strony i szycie zapewniają jej trwałość - takie cacko może wiele znieść i cieszyć oko (oraz ucho) przez długi czas. Nie rozpada się w dłoniach – nawet tych małych, niesfornych. Jeśli nie mieliście jeszcze okazji zapoznać się z twórczością Pana Poety, serdecznie Was do tego zachęcam (sprzedaż ruszyła: Prószyński i S-ka). Każdą książeczkę można czytać niezależnie od innych, bowiem każda dotyczy innej wady i innego ptaka. Myślę, że to przyjemny sposób na objaśnienie dzieciakom spraw, z którymi stykają się na co dzień (szybki rachunek sumienia, drodzy Rodzice).

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!