Julia Dobrowolska. Tom 5. Betonowy pałac okładka

Średnia Ocena:


Julia Dobrowolska. Tom 5. Betonowy pałac

Grzegorzewska — najgorętsze nazwisko polskiego kryminału Intelektualista o patologicznej przeszłości i kobieta, która wolałaby zapomnieć o tym, co kiedyś się wydarzyło. Świeży „władca” osiedla a także seryjny morderca, który postąpił o krok za daleko. Wszyscy uwikłani w śledztwo, które dynamicznie staje się polowaniem, prowadzącym do najbardziej ponurych części miasta i najmroczniejszych zakamarków ludzkiej psychiki. Kiedy Profesor powraca w rodzinne strony, nie zamierza znowu wchodzić do bandyckiego półświatka, z którego wyrwał się dwa lata wcześniej. Przekroczona trzydziestka, nowe lokum, trochę kasy i odzyskany auto wydają się dobrym punktem wyjścia, by zacząć od początku. Miasto też jest wiele spokojniejsze niż przed jego ucieczką, kiedy na czele osiedla stał sadystyczny Król. Atmosfery nie jest w stanie zmącić nawet pojawienie się trzynastoletniej prostytutki, która — nie wiadomo kiedy — wprowadziła się do jego mieszkania a także coraz liczniej docierające info o brutalnie zarzynanych ofiarach seryjnego mordercy. Gdy jednak znika Sophie — małżonka Opiekuna, nowego administratora osiedla — bandycka przeszłość Profesora dynamicznie daje o sobie znać. Podobnie jak widmo byłej kochanki, z którą łączą go także więzy rodzinne… Wspólnie rozpoczynają poszukiwania, od których zależy też ich życie. Betonowy pałac to najodważniejsza opowieść w dorobku laureatki Nagrody Dużego Kalibru, łącząca w sobie fragmenty kryminału, powieści detektywistycznej i thrillera psychologicznego. Książka, w której idealnie skonstruowana fabuła, konsekwentnie zawiązana intryga i głęboka psychologizacja postaci łączą się z brutalnością świata a także mową ostrym jak maczeta. Grzegorzewska — od dzisiaj najgorętsze nazwisko polskiego kryminału. Gaja Grzegorzewska (ur. 1980) — laureatka Nagrody Dużego Kalibru. Grasuje głównie w Krakowie. Na zabijaniu zna się jak mało kto, co regularnie udowadnia jako felietonistka i recenzentka Portalu Kryminalnego. Betonowym pałacem — własną najodważniejszą powieścią — udowodnia, że języka potrafi używać w bardzo niegrzeczny sposób. "Niezwykle filmowa powieść. Czytając, miałam wrażenie, że oglądam ostre, męskie kino, prowokacyjne, chwilami przerażające. Marzyłabym o takim scenariuszu. Świat, o którym wolimy nie wiedzieć, lecz który fascynuje tak silnie, że ciężko mu się oprzeć. Prawdziwie męska proza, mocna i dosadna, przy tym błyskotliwa i intrygująca. Mroczna i jednocześnie finezyjna książka." Magdalena Cielecka

Szczegóły
Tytuł Julia Dobrowolska. Tom 5. Betonowy pałac
Autor: Grzegorzewska Gaja
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Rok wydania: 2014
Tytuł Data Dodania Rozmiar
Porównaj ceny książki Julia Dobrowolska. Tom 5. Betonowy pałac w internetowych sklepach i wybierz dla siebie najtańszą ofertę. Zobacz u nas podgląd ebooka lub w przypadku gdy jesteś jego autorem, wgraj skróconą wersję książki, aby zachęcić użytkowników do zakupu. Zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź szczegółowe informacje, opis i recenzje.

Julia Dobrowolska. Tom 5. Betonowy pałac PDF - podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby podgląd był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

promuj książkę

To twoja książka?

Wgraj kilka pierwszych stron swojego dzieła!
Zachęcisz w ten sposób czytelników do zakupu.

Recenzje

  • ewkab1

    Idealnie napisana. Wciąga bez reszty. Intrygujący kryminał z patologią w tle. Naprawę polecam, zaskakuje.

  • Łukasz Dunikowski

    Jest to moja ulubiona książka ebook Gai Grzegorzewskiej, chyba dlatego, że spędziłem z nią tak wiele czasu, a przeczytałem ją w niezliczonych wersjach. Co najgorsze, ciągle nie przeczytałem tej ostatecznej :o Dużo osób zżyma się na bardzo wulgarny mowa używany w książce pdf - takich jednak bohaterów obrała sobie autorka na cel w tej powieści. Dla wielu jest to nie do przejścia, dla innych stanowi naturalne tło dla akcji odgrywającej się na krakowskim blokowisku.