Czytaj więcej:
Jesteś ważny, Pinku! Książka o poczuciu własnej wartości dla dzieci i dla rodziców trochę też okładka

Średnia Ocena:Jesteś ważny, Pinku! Książka o poczuciu własnej wartości dla dzieci i dla rodziców trochę też

"- Cześć, jestem Pink! - Cześć, Pinku. Kim jesteś? - Nie wiem. - Jak to nie wiesz? Zastanów się chwilkę. - Jestem taki jak wszyscy. - Nie, jesteś unikalny." Ty również jesteś unikalny, wiesz? Każdy z nas jest. Takiego drugiego Ciebie nie ma nigdzie na świecie. Dlatego jesteś jedyny i niepowtarzalny. Co nie znaczy, że idealny. Masz plusy i wady. Każdy z nas je ma. To one nas budują. One sprawiają, że jesteśmy wartościowi tacy, jacy jesteśmy. Tak jak Pink - Twój świeży przyjaciel. Pink to mały stwór, który stale rośnie. Jest trochę nieśmiały i nie zawsze pewien, czy to, co myśli i czuje, jest dobre. Boi się własnych słabych stron, ponieważ jeszcze nie wie, że powinien je zaakceptować. Zastanawia się, czy jest tak samo kluczowy jak inni. Obserwuje siebie i stara się ze sobą zaprzyjaźnić. Pomóż Pinkowi uwierzyć w siebie, a wówczas on pomoże Ci zrobić to samo! Seria "Jesteś ważny" "Jesteś ważny" to seria adresowanych do dzieci i rodziców książek, które wzmacniają u młodszych poczucie swojej wartości i odporność psychiczną. Uczą, jak radzić sobie z ciężkimi emocjami, budować relacje z rówieśnikami i mieć poczucie sprawstwa. Dlaczego "Jesteś ważny"? Ponieważ wierzymy, że kłopoty małego człowieka są ważne! I że warto rozmawiać z dziećmi, by je wspierać w pokonywaniu trudności, pomagać przez nie przechodzić. Nie uciszać, nie bagatelizować i nie ignorować, tylko sprawiać, żeby dzieci czuły się WAŻNE. Żeby ich sprawy, emocje, przeżycia nie zagubiły się w codziennej gonitwie. To świetne przygotowanie do startu w dorosłość. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Szczegóły
Tytuł Jesteś ważny, Pinku! Książka o poczuciu własnej wartości dla dzieci i dla rodziców trochę też
Autor: Młodnicka Urszula , Waligóra Agnieszka
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Sensus
Rok wydania: 2021

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Jesteś ważny, Pinku! Książka o poczuciu własnej wartości dla dzieci i dla rodziców trochę też pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Jesteś ważny, Pinku! Książka o poczuciu własnej wartości dla dzieci i dla rodziców trochę też Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Jesteś ważny, Pinku! Książka o poczuciu własnej wartości dla dzieci i dla rodziców trochę też PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Jan

  O poczuciu swojej wartości powstało dużo książek. Możemy wybierać je z wielkiej gamy poradników napisanych przez psychologów, menadżerów czy polityków. Tymczasem brakuje takowych książek, które byłyby przeznaczone dla dzieci. Czy dzidziuś w ogóle ma jakieś poczucie swojej wartości? A może lepiej nie rozmawiać o tym z dzieckiem, ponieważ stanie się egoistą? To wszystko obalają Autorki książeczki o Pinku. Krótkimi dialogami z niebiesko-czerwonym stworkiem przekazują każdemu dzidziusiowi zasady, których powinno się trzymać. Mówią, że każdy może być, kim chce i decydować o sobie. Poruszane kwestie idealnie obrazują cudowne ilustracje. Rozmowy Pinka z narratorem prowadzą poprzez meandry dziecięcego życia i jego patrzenia na świat. Młody stworek nie zna wszystkich realiów i nierzadko jest mu ciężko pogodzić się z nimi. Za pomocą prostych słów, normalnej rozmowy, która mogłaby się odbyć w każdym domu (nie tylko stworków, lecz również ludzi) Autorka objaśnia funkcjonowanie, jakże skomplikowanego społeczeństwa. Z każdego opowiadania płynie jakieś przesłanie, ku mojej uciesze spisane większymi literami. Fabuła jest krótka, nierozbudowana, a zatem nie męczy młodego czytelnika. Na zakończenie każdego rozdziału znajdują się dwie strony ćwiczeń, czasem z garścią informacji albo morałem. Taka forma sprzyja chociażby zacieśnianiu relacji w rodzinie – malec może rozwiązywać zadania z rodzicami albo dziadkami. Widząc zapełnione półki w księgarniach, nierzadko zastanawiamy się jaką publikację podsunąć dzidziusiowi do czytania. Mogę zapewnić, że książeczka o Pinku to najlepszy wybór. Pink to godny następca Kubusia Puchatka, postać skrojona na miarę naszych czasów. Warto rozbudzać w młodym pokoleniu miłość do czytania, ponieważ jak mówiła Wisława Szymborska Czytanie to najładniejsza zabawa jaką sobie ludzkość wymyśliła. Też dla dzieci.

 • Agnieszka

  Z przyjemnością zapoznałam się z "Jesteś ważny, Pinku!" i przyznam, że to idealna pomoc wychowawcza, która łączy w sobie wartościowe treści z kreatywnością i zabawą. Dzieci mogą z niej korzystać samodzielnie (oczywiście te już potrafiące czytać; rekomendacja wiekowa: 4- 8 lat), lecz przyda się ona także rodzicom, wychowawcom, nauczycielom. Podpowie im jak rozmawiać z dzieciakami z określonych sytuacjach, by budować i wzmacniać ich poczucie swojej wartości, a także podsunie interesujące zadania. Warto zaprzyjaźnić się z Pinkiem. cała moja recenzja: http://zycieipasje.net/2020/12/rozwoj-osobisty-jestes-wazny-pinkuksiazka-o-poczuciu-wlasnej-wartosci-dla-dzieci-i-dla-rodzicow-troche-tez-urszula-mlodnicka-agnieszka-waligora-recenzja/

 • Delilah

  Tę książkę w moim odczuciu powinien przeczytać każdy. Jak tylko zobaczyłam jej tytuł "Jesteś ważny, Pinku! Książka ebook o poczuciu swojej wartości dla dzieci i dla rodziców trochę też" wiedziałam, ze musze ja przeczytać. Od pierwszej strony książka ebook skradła moje serce. Bardzo podoba mi się sposób w jaki autorzy opowiadają o poczuciu swojej wartości, o budowaniu tego poczucia nie tylko pośród dzieci, lecz też i dorosłych. Książka ebook jest tak wielowymiarowa, że na pewno każdy z Was znalazłaby w niej cos dla siebie. W moim przypadku przemieniła ona całkowicie podejście do otaczającej rzeczywistości. Zdecydowanie polecam.

 • Pani Stańczyk

  Niezła książka. Niezła jak niezły człowiek, nieźle napisana i nieźle zilustrowana. Czyli duuużo niezła 😊 polecam!

 • martucha180

  Z kwadratowej okładki spogląda niebieskawy, futrzany stworek z rumieńcami na twarzy, w czerwonym sweterku z białym paskiem pośrodku, który przytula do siebie zająca, a na głowie siedzi mu zadowolona mucha. Pinku stale rośnie i obserwuje siebie. Jest troszkę zagubiony i nieśmiały. Nie akceptuje własnych słabych stron, ponieważ jeszcze nie wie, że powinien. Brak mu pewności siebie. Nie do końca wie, czy jego myśli i uczucia są dobre, czy jest tak samo kluczowy jak inni. Stara się ze sobą zaprzyjaźnić, lecz jak to ze staraniami bywa – różnie wychodzi. Pink jest wartościowy i unikalny, choć o tym stale nie wie. Sięgnij po książeczkę i pomóż swojemu nowemu przyjacielowi uwierzyć w siebie. On pomoże Tobie. Każdy rozdział, nazwany historią, składa się z dwóch części – dialogu dorosłego z Pinkiem a także ćwiczeń. Historie są krótkie, aby nie nużyć i męczyć, a osiągnąć zamierzony efekt. Rozmowy dotyczą m.in. bycia ważnym i unikalnym, lecz nie idealnym, szukania mocnych stron, wybaczania sobie błędów, dowartościowania, zaprzyjaźnienie się z samym sobą, asertywności. Zapytania zmuszają stworka do myślenia, zastanowienia się ponad sobą i swoim życiem. Odpowiedzi są charakterystyczne dla dzieci, co można zauważyć po słownictwie i składni. „Teraz Ty” to ćwiczenia i zadania dla dzieci, które poprzez zabawę budują w dzidziusiowi poczucie swojej wartości i rozwijają poprawne relacji z innymi. Zadania może zrobić dorosły, by też się dowartościować. Co istotne, zwroty do adresata spisane są olbrzymią literą, podkreślając ważność każdego czytelnika niezależnie od wieku. Ważnym aspektem tej książki jest strona graficzna. Zaczyna się od jej… podpisania. Epizody zaczynają się od nowej strony. Duży, czerwony tytuł przyciąga wzrok, a na sąsiedniej stronie malunek Pinkiego. Czcionka jest przyjazna dla oka – duża, nieco pogrubiona, miękka, zróżnicowana pod wobec wielkości i koloru ze względu na treść. Mieszanka czarnego i niebieskiego tuszu ładnie komponuje się z kolorystyką stworka i szarą tonacją ilustracji. „Jesteś ważny, Pinku!” to rodzaj poradnika dla rodzica, jak uczyć własne dzidziuś pewności siebie, budować jego wartość i tożsamość. Oczywiście, nie od razu wzrośnie poczucie wartości dziecka, ale ta książka ebook pomoże uczynić pierwszy krok na tej drodze, a różnorodne ćwiczenia przybliżą dzidziuś do celu. Dorosłego też. Walor edukacyjny, wychowawczy i psychologiczny tej książki jest niezaprzeczalny. To publikacja, po którą warto sięgnąć i mieć na własność.

 • Książka.w.pigułce

  Jest takie niezwykłe określenie z jednego z lepszych filmów, jakie miałam okazję oglądać: "jesteś piękna, jesteś mądra, jesteś ważna!" i te słowa podkreśla też pozycja wydawnictwa Sensus, która w szczególności skierowana jest do dzieci, acz żaden rodzic czy dorosły nie straci, gdy rozważy to, co chcą przekazać poprzez osobę Pinka autorki. "Książka o poczuciu swojej wartości dla dzieci i dla rodziców trochę też" - doskonale podsumowanie wnętrza, w którym główny bohater to niezgrabny miś. Osoba Pinka to odzwierciedlenie dziecięcych wątpliwości, lęków i marzeń. Poprzez rozmowy z wyjątkowo mądrym i roztropnym, wspierającym dzidziuś rodzicem miś odkrywa w sobie wiarę, docenianie, pewność siebie, wyjątkowość, unikalność, lecz i brak perfekcjonizmu czy nieidealność. Każda krótka przygoda Pinka jest podsumowana niewielkim zbiorem ćwiczeń podsumowujących daną "lekcję ważności". To cenna i wartościowa książeczka przygotowaną przez fachowca (autorka jest psychologiem), dopieszczona prostymi ilustracjami skupiająca się na poczuciu swojej wartości, którego wielu nam - dorosłym - brakuje, a które być może kiedyś przepadło nieodpowiednio pielęgnowane. Nie powtarzajmy tych samych błędów wobec kolejnego pokolenia.

 • Anonim

  Wspaniała, mądra, poruszająca. Pociąga za niewidzialne struny emocji i skłania do zatrzymania się na chwilę, do namysłu ponad ponad sobą - i tego, co przekazujemy świadomie, bądź nie swóim dzieciakom - to refleksja ze strony rodzica A dzidziuś - 8 letnia córka - zafascynowana Pinkiem, chętnie odkrywa jego historię i przeżycia. Sposób napisania i zilustrowania książki zachęcił ją do samodzielnego czytania i uzupełniania. Inteligentnie przemycona formula ćwiczeń do autorefleksji i poznania siebie po każdym rozdziale w sposób czytelny , ciekawy i zrozumiały dla dzidziusia dodatkowo wzbogaca i pomaga dzidziusiowi zrozumieć siebie, uporać się z swoimi lękami, strachem i poczuć, że nie jest w tym odosobnione. Serdecznie zalecamy 🙂

 • Lewand_Nadia23

  Jesteś ważny, Pinku! Książka ebook o poczuciu swojej wartości dla dzieci i dla rodziców trochę również to zdecydowanie najlepsza książka ebook jaką do tej pory miałam okazję czytać. Książka, a może właściwie poradnik- ciężko zakwalifikować ja do danego gatunku literackiego. To, co można o niej napisać to to, że uczy ona kluczowych wartości zarówno dla dzieci jak i rodziców. Na pewno każdy z czytelników wyniesie z tej książki coś dla siebie. Ja jako początkujący rodzic wielu kluczowych rzeczy się dzięki niej dowiedziałam. Ta książka ebook jest dla mnie skarbnicą wiedzy. Wiem, że będę po nią sięgała po prostu warto.

 • IzabelaBloch

  Zdecydowanie "Jesteś ważny, Pinku! Książka ebook o poczuciu swojej wartości dla dzieci i dla rodziców trochę też" jest to książka, którą powinni przeczytać wszyscy. Ja jestem nią oczarowana. Przede wszystkim podoba mi się sam Pinko, który jest bardzo sympatycznym bohaterem. swoim działaniem prezentuje on, że z wielu sytuacji w życiu można wyjść z podniesioną głową, można potraktować je z humorem a dodatkowo jeszcze jego osoba uczy naszych małych czytelników tego czym jest przyjaźń, zaufanie czy lojalność. Myślę, ze takie książki są wyjątkowo cenne. Zdecydowanie zalecam wszystkim.

 • Anonim

  Jak dla mnie i mojego synka jedna z lepszych pozycji , powiedziałabym ,że obowiązkowa. Fantastycznie się czyta , dzidziuś jest zaciekawione , bardzo sensowna ,mądra treść. Jeżeli chodzi o ilustrację , niesamowite , takie inne, dokładnie jak w świecie wyobraźni naszych dzieci.... Do tego super kolorystyka i kolor samych kartek ... mistrzostwo :) Urszula Młodnicka - fascynująca opowiadanie :) Agnieszka Waligóra - gdybym mogła kupowałabym książeczki ilustrowane tylko Pani ręką. POLECAM , ponieważ naprawdę WARTO :)

 • koprowska.monika.karolina

  Książka ebook jest bardzo trafiona dla dzieci, które po prostu nie wierzą w siebie, sądzą że są beznadziejne, a czasem niepotrzebne. Jestem mamą niemal 9 letniego autysty wchodzącego w Aspergera. Książka ebook ta spodobała się też terapeutom nie tylko w szkole, lecz i terapeutom pracującym z moim synem w domu🙂. Krótkie opowiadania, które mają podsumowanie i czas na refleksję - żeby dzidziuś zobaczyło jakim jest super wartościowym i mądrym człowiekiem. Zalecam rodzicom nie tylko dla dzieci z zaburzeniami

 • Agnieszka Mordal

  Książka ebook dla malucha, który poznaje siebie, własne uczucia, emocje, świat wokół. Historie krótkie, dotyczące konkretnych stanów, emocji. Bohater od razu wzbudza sympatię, jest dzieckiem pełnym energii, skrajnych emocji. Moja 6bletnia córka bardzo polubiła książkę, po każdej historii rozmawiamy, analizujemy siebie. Syn 9 lat włącza się do rozmów, a i mama czegoś się uczy. Zalecam tym, dla których liczy się dobrostan dziecka, jego emocje.

 • katarzynakk

  Niezwykle genialna książka. Trzeba ją przeczytać razem z dzieckiem. U nas każdy epizod był pretekstem do dłuższej rozmowy na dany temat. Córka sama odnosiła to co przeczytałyśmy do swojego doświadczenia i kilka wieczorów spędziłyśmy na długich wieczornych rozmowach. Idealna pozycja, przeczytana razem z dzieckiem pozwala bardzo wzmocnić relacje rodzic-dziecko. Zalecam dla dzieci w wieku 5-10 lat i i h rodziców.

 • Klaudyna

  Genialna i bardzo ładnie wydana książeczka dla dzieci i dla dorosłych! :-) Każdy epizod zawiera historię z morałem dot. poczucia swojej wartości a także ćwiczenie adaptacyjne do wykonania dlatego warto sprezentować dzieciom, które będą rozumiały co i dlaczego mają rysować czy wypisać/wymyślić :-) Bardzo polecam, sama kupiłam prawdopodobnie ze cztery na różnorakie okazje, dla różnorakich dzieci!

 • Izz

  Książka ebook jest ciekawa, bardzo ważna! Myślę, że nawet obowiązkowa od pewnego wieku. Jednocześnie jest dosyć trudna, nie wiem dla jakiego przedziału wiekowego byłaby najlepsza. Nie sprawdziła się u dzieci w wieku do 4 lat, zdecydowanie za trudna. Wydaje się jednak zbyt infantylna dla dzieci w wieku szkolnym. Mimo wszystko uważam, że powinna znaleźć się w każdej biblioteczce.

 • Anonim

  Genialna książka ebook dla dzieci, lecz przede wszystkim dla rodziców. Ubiera w łatwe słowa to, co wszyscy tak naprawdę wiemy i co powinniśmy powiedzieć naszym dzieciom, lecz czasami nie wiemy jak. Dodatkowo, wspólne wypełnianie stron przeznaczonych do uzupełnienia pozwoli lepiej nam poznać nasze dzieci. Moja zdaniem to książka ebook dla dzieci od 6 do 14lat.

 • Agnieszka Wiśniewska

  Prześliczna i bardzo wartościowa książka. Dzięki niej można w łatwy sposób przekazać dzieciom, jakie wartości są najistotniejsze w życiu, przełożyć je na nas samych. Nie tylko dzieci wynoszą lekcję po przeczytaniu książki, lecz też dorośli. Zalecam z całego serca - jedna z najlepszych pozycji czytelniczych dla dzieci w ostatnich latach!

 • Anonim

  Bardzo niezła książka, zwłaszcza dla rodziców którzy czasami nie wiedzą jak wytłumaczyć dzieciakom uczucia które mamy. Bardzo genialna książka ebook napisana w przystępnym języku który zrozumie nawet młodszy czytelnik. Lektura dla każdego, myślę że masa dorosłych wiele by wyniosła po przeczytaniu, a czyta się bardzo przyjemnie.

 • Ela

  Przepiekna ksiazka! Moja corka, ktora nie przepada za czytaniem, wielbi ja. Czytalysmy ja razem z podzialem na role 😅 super, daje do myslenie nie tylko dzieciakom lecz i nam rodzicom, sama odpowiadalam na zapytania “teraz ty”, zalecamy kazdemu i dzieciakom i rodzicom, wg nas obowiazkowa lektura!

 • Anna Lubińska

  Piekna ksiazka ktora prezentuje dzidziusiowi co tak naprawde jest wazne w zyciu. Nie potrzeba pisania poradnikow na 500 stron, wszystko oparte jest na przykladzie sytuacji i drobnym cwiczeniu. Moj syn wielbi Pinka i ja jako rodzic rowniez widze ogromne plusy tej ksiazki. Zalecam serddcznie

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!