Czytaj więcej:
Jeśli tylko potrafiłyby mówić okładka

Średnia Ocena:Jeśli tylko potrafiłyby mówić

Pierwsza element bestsellerowego cyklu "Wszystkie stworzenia wielkie i małe". Bohaterem książki jest sam James Herriot,  młody weterynarz, który w poszukiwaniu pierwszej pracy trafia do wioski Darrowby  w górach Yorkshire. Nie wie, że czeka go ciężka harówka, rozlatujący się samochód, trudne porody krów, koni i owiec, a ponadto gburowaci górale, którzy nie uznają czegoś takiego jak zapłata. Do tego ekscentryczny szef Siegfried Farnon i jego  brat, student weterynarii Tristan. Czy weterynarze znajdą wspólny mowa i zostaną przyjaciółmi, a James Herriot zdobędzie doświadczenie i dobrą renomę? O tym dowiemy się w drugim tomie: To nie powinno się zdarzyć.Książki Jamesa Herriota kilkakrotnie przenoszono na ekran. Realizowany przez kilkanaście lat serial BBC z Christopherem Timotym i Carol Drinkwater w rolach głównych to jeden z najpopularniejszych seriali w historii brytyjskiej telewizji.

Szczegóły
Tytuł Jeśli tylko potrafiłyby mówić
Autor: Herriot James
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Rok wydania: 2015

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Jeśli tylko potrafiłyby mówić pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Jeśli tylko potrafiłyby mówić Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Jeśli tylko potrafiłyby mówić PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Ida

  ksiazka napisana z poczuciem humoru, pelna zabawnych wydarzen. czytajacy ciagle wybucha smiechem jak czyta ta ksiazke.

 • anonymous

  Ciepła,pieknie omówiona historia weterynarza. James Herriot ma lekkie pióro i dowcipnie przedstawia własne zawodowe peryptie .

 • Aleksandra Śliwińska

  Idealna książka, można się pośmiać, na szczęście przez jej większość, lecz czasem zakręci się łezka wzruszenia. Czyta się prosto i lekko, gorąco zalecam i na wakacje i na długie, zimowe wieczory.

 • newar

  Młodym pacholęciem będącWyobrażenie o wykonywanym zawodzie w momencie podejmowania jego praktyki może okazać się bolesnym upadkiem na ziemię. Mniej więcej podobne przeżycie spotyka młodego Jamesa Herriota, gdy podczas studiów, po dniu pełnym wykładów o koniach, napotkanego w drodze powrotnej z zajęć, czekającego spokojnie na ulicy konia (mowa o latach 30-tych ubiegłego wieku, gdy jeszcze można było spotkać na mieście bryczki konne) próbuje..przebadać. Domyślam się, że odnalezienie się w centrum uwagi przechodniów, narażenie na krzyki właściciela, a wreszcie, wstydliwe odnalezienie się w pozycji co najmniej.. rozbrajającej nie mogło być śmieszne dla Herriota. Niewątpliwie, było śmieszne dla całej reszty.Opowieść "Jeśli tylko potrafiłyby mówić" to pod płaszczykiem humoru sytuacyjnego dość prawdziwa w oddźwięku opowiadanie o zmaganiach młodego weterynarza wiejskiego z realiami jego zawodu. Zawodu nieco trudniejszego od tego uprawianego w mieście, gdzie prócz potyczki z chorobami zwierząt i niepewnością odnośnie diagnozy, trzeba też zwalczać uprzedzenia ich właścicieli.Blaski i cienieDodatkową trudnością jest przełamywanie swoich barier i lęków, gdy trzeba interweniować podczas trudnego porodu cennej krowy, gdy trzeba zdecydować o śmierci zwierzęcia, ponieważ ktoś haniebnie zaniedbał opiekę ponad nim, gdy spędza się kolejną noc w zimnie, wilgoci i na podłodze, ponieważ cielątko źle się ułożyło i trzeba mu pomóc w wydostaniu się na świat.Blaski pracy weterynarza objawiają się w najmniej spodziewanym momencie. Radość, gdy kolejne maleństwo przyjdzie cale na świat i mężnie potruchta do zmęczonej porodem matki. Zachwyt ponad pięknem ranka po ciężkiej nocy, bo na wsi nie mają one sobie równych. I wreszcie stwierdzenie, że to jednak była najlepsza decyzja w życiu.

 • vedima

  Zawsze z olbrzymią pasją i ciekawością oglądałam filmy i czytałam książki których bohaterami były zwierzęta. Tak więc nie mogłam pominąć także i tej pozycji. Jeśli tylko potrafiłyby mówić napisana jest w uroczy, zabawny i genialny sposób. Każdy fan zwierząt odnajdzie w tej książce pdf cudowną lekturę, polecam.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!