Czytaj więcej:
Jasnowidz w salonie, czyli spirytyzm i paranormalność w Polsce międzywojennej okładka

Średnia Ocena:Jasnowidz w salonie, czyli spirytyzm i paranormalność w Polsce międzywojennej

Dzisiaj o spirytyzmie mówi się z rzadka, przywołując go jako przykład naiwności minionych generacji i kuriozum na zawsze zażegnane. To, co wówczas, w XIX wieku było nową prawdą, uznaje się za niepozbawiony śmieszności przesąd. Tymczasem o epoce namiętnej duchowości, w której zjawy były niemalże tak kluczowe jak wynalazki, warto opowiedzieć z należnym jej szacunkiem. Zwłaszcza że ważnymi dla jej rozwoju postaciami byli ci, którym bynajmniej nie zbywało ani na powadze, ani na elitarności – pisarze, artyści, politycy, wojskowi… Ci, którzy aktywnie kształtowali wtedy polską kulturę, tradycję i wartości a także nadawali ton czasom, o jakich zwykło się wspominać tak z podziwem, jak rozrzewnieniem.

Szczegóły
Tytuł Jasnowidz w salonie, czyli spirytyzm i paranormalność w Polsce międzywojennej
Autor: Sołowianiuk Paulina
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
Rok wydania: 2014

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Jasnowidz w salonie, czyli spirytyzm i paranormalność w Polsce międzywojennej pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Jasnowidz w salonie, czyli spirytyzm i paranormalność w Polsce międzywojennej Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Jasnowidz w salonie, czyli spirytyzm i paranormalność w Polsce międzywojennej PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Allan

  Książkę przeczytałem dwukrotnie, raz za razem. Tak mocno rozwinięte zainteresowanie spirytyzmem w czasie międzywojennym była dla mnie zaskoczeniem. Pisarze i poeci słynni mi z lektur obowiązkowych w szkole parali się wiedzą tajemną, komunikowaniem się z zaświatami. Ciężko w to uwierzyć, lecz to prawda. Autorka napisała książkę, która czyta się z niedowierzaniem i można ją potraktować jako ciekawostki z życia osób, które wspomina, lub również przyjąć to w kategoriach wiary. "Jasnowidz w salonie" jest historią, którą czyta się doskonale. Autorka idealnie przekazuje odległe życie sfer wyższych i ich zainteresowanie spotkań ze zmarłymi, telekinezą, nekromancją, chiromancją, krystomalancją i innymi technikami związanymi z ezoteryką. Poznajemy oszustów, a także tych, którym oszustwa nigdy nie udowodniono. Wielu z nich zostało nazwanych mediami i zrobiło oszałamiające kariery. Zaskoczeniem dla mnie było poznanie nazwisk ludzi, którzy brali udział w spotkaniach spirytystycznych, czy tez kontaktowali się z jasnowidzami. Byli to ludzie słynni ze świata kultury i polityki. Niektórzy przemycili własne obserwacje w własnych utworach. Książka ebook pozytywnie mnie zaskoczyła. Nie jest to traktat naukowy, lecz potraktowałem ją w kategorii ciekawostki. Autorka pokazała nam świat ludzi, wierzących w to co widzą. Nawet najwięksi sceptycy nie potrafili wyjaśnić niektórych zdarzeń, jak chociażby przepowiedzenie drugiej wojny światowej. "Jasnowidz w salonie" to wyjątkowo barwna opowieść, opowiedziana w sposób wyjątkowo ciekawy, aczkolwiek momentami ironiczny. To prawdziwa perełka, pozwalająca zanurzyć się w ciekawym czasie dwudziestolecia międzywojennego. Każdy sięgający po tę lekturę zostanie zaskoczony mnogością szczegółów i opisów, bez problemu przeniesie się w ten niełatwy okres dla naszego kraju. To wyjątkowo wartościowa książka, traktująca o ludziach z tamtego okresu. Niezależnie od swoich przekonań, książka ebook warta jest przeczytania. Dodatkowym atutem jest mnogość czarno-białych fotografii. Dla mnie to wyjątkowo barwna książka, do której będę powracał. Polecam.

 • Agacianka

  "Jasnowidz w salonie, czyli spirytyzm i paranormalność w Polsce międzywojennej" to pozycja poruszająca kontrowersyjny w dzisiejszych czasach temat zjawisk nadprzyrodzonych, które w XIX wieku były nie tylko przyczyną lęków, ale też obiektem wielu obserwacji. Paulina Sołowianiuk nie tylko poczyniła wielkie przygotowania przez napisaniem tej książki, lecz przede wszystkim tchnęła w nią ducha okresu przedwojennego. Polecam.

 • Marcia

  Jeszcze przed premierą robiłam sobie chrapkę na tę książkę. Od dawna fascynowało mnie to wszystko co mniej albo bardziej związane ze zjawiskami paranormalnymi i nadprzyrodzonymi. Dzisiaj już mało kto traktuje podobne zjawiska na poważnie. Jednak w książce pdf "Jasnowidz w salonie..." daje się odczuć pewien klimat tajemnicy i niepokoju. Generalnie, idealna pozycja, ciekawie traktująca o zjawiskach nadprzyrodzonych z interesującym rysem historycznym.

 • Guśka

  Idealna pozycja dla wszystkich tych, którzy choć odrobinę interesują się spirytyzmem i paranormalnością. Sołowianiuk przedstawia nam złoty wiek spirytyzmu przypadający na okres dwudziestolecia międzywojennego. Ukazuje postacie sławnych jasnowidzów tamtego okresu m.in. Stefana Ossowieckiego a także przybliża postacie hochsztaplerów i ich sztuczek. Znakomite ujęcie tematu.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!