Czytaj więcej:
Jąkanie to nie wyrok. Poradnik dla rodziców dzieci jąkających się okładka

Średnia Ocena:Jąkanie to nie wyrok. Poradnik dla rodziców dzieci jąkających się

W czasie dzieciństwa 5% dzieci doświadcza trudności z płynnym i swobodnym wypowiadaniem się. U większości to mija (przyjmuje się, że w trzech przypadkach na cztery), jednak jedno dzidziuś z tej czwórki, o ile nie podejmiemy odpowiednich działań, może wejść z tym kłopotem w dorosłe życie. Pod wpływem licznych spotkań z rodzicami własnych pacjentów a także efektu wieloletniej pracy terapeutycznej Anna Szerszeńska postanowiła napisać w założeniu bardzo krótki poradnik. Stara się w nim odpowiedzieć na pytania, które zadają sobie zaniepokojeni i nierzadko przerażeni rodzice. Autorka przedstawia w nim własny punkt widzenia, który opiera się nie tylko na wieloletniej pracy terapeutycznej, ale też na najwieższych doniesieniach dotyczących metod wczesnego postępowania terapeutycznego z małymi dziećmi. W pokazywanej publikacji Autorka podpowiada, jakie kroki należy podjąć, żeby nie dopuścić do rozwoju zaburzenia mowy. Wieloletnia praca zarówno z jąkającymi się dzieciakami i ich rodzinami, jak i z osobami dorosłymi a także zdobyte w ten sposób doświadczenie i wiedza każą jej myśleć, że wczesna interwencja terapeutyczna to najlepsza droga, żeby nie tylko zastąpić jąkanie dzidziusia płynną mową, lecz też nie dopuścić do rozwinięcia się jego dorosłej postaci, z towarzyszącymi mu częstokroć lękiem przed mówieniem, unikaniem mówienia i zaburzonym poczuciem swojej wartości. Książka "Jąkanie to nie wyrok" może pomóc rodzicom w odpowiedzi na nurtujące ich zapytania dotyczące tego, co należy robić, a także czego absolutnie nie wolno, żeby nie dopuścić do rozwoju zaburzenia mowy. W codziennym zabieganiu, gdy na wszystko mamy niewiele czasu, zalecany tutorial podpowiada w łatwy sposób, jak poradzić sobie z problemem, który dotknął nasze dziecko.

Szczegóły
Tytuł Jąkanie to nie wyrok. Poradnik dla rodziców dzieci jąkających się
Autor: Szerszeńska Anna
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Impuls
Rok wydania: 2015

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Jąkanie to nie wyrok. Poradnik dla rodziców dzieci jąkających się pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Jąkanie to nie wyrok. Poradnik dla rodziców dzieci jąkających się Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Jąkanie to nie wyrok. Poradnik dla rodziców dzieci jąkających się PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • marta

    Jąkanie to nie wyrok. Tutorial dla rodziców dzieci jąkających się doskonale ukazuje rzeczywistość tej grupy ludzi, lecz mimo tytułu nie jest przeznaczony tylko dla rodziców. Jest to książka, która pomoże w odpowiednim podejściu do takich ludzi, lecz nie jest ono szczególnie trudne każdy z nas to potrafi i dlatego zalecam tą książkę. Jest bardzo cienka ma zaledwie 40str. co jest jej olbrzymim atutem. Chwilami tematy typu "czy jąkanie jest zaraźliwe" budzą śmiech i myślę że każdy po przeczytaniu tak jak i ja będzie traktował tą element społeczeństwa z olbrzymią normalnośćią i z przyjemnością z nimi się kontaktował. Serdecznie polecam.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!