Czytaj więcej:
Jak przestałem kochać design okładka

Średnia Ocena:Jak przestałem kochać design

"Zmarnowałem dzieciństwo i młodość. Nie słuchałem Stonesów ani Depeche Mode. Moimi rockmanami byli graficy. Gust mojego ojca przez długie lata określał nasze życie. Jego werdykty były gwałtowne i ostateczne. Żyliśmy na estetycznym polu minowym".Do domu architekta, Piotra Wichy, nie mają wstępu kapcie, pufy ani meblościanki. Po podłodze stukają drewniaki, zdobyte cudem odrzuty z eksportu. Plakaty Świerzego, klocki Lego, deska kreślarska ojca i rubryka "Wybraliśmy dla Ciebie" w piśmie "Ty i Ja" to pilnie strzeżone przyczółki w wojnie z peerelowską brzydotą. Później syn architekta zostaje projektantem. W państwie zmienia się system. Wróg jednak pozostaje ten sam, jest tylko bardziej krzykliwy. "Nasze logoski są za małe!" - denerwują się klienci. W mediach emocje wypierają fakty, a rozmowy o kolorach stale przyprawiają grafików o zawał serca. "Zakochaj się w designie" - zachęcają ekrany warszawskiego metra. Starannie zaprojektowane wnętrza dyscyplinują gości skuteczniej niż ochrona przy wejściu. Ktoś kiedyś mówił, że design miał przemieniać świat na lepsze?Te krótkie, finezyjne teksty są jak obrazki z kalejdoskopu - przegląda się w nich [estetyczne] oblicze Polski ostatnich czterdziestu lat. Łączy je poczucie humoru, erudycja i literacki talent autora. Marcin Wicha pokazuje, że design nie jest tak niewinny, jak by się mogło zdawać.

Szczegóły
Tytuł Jak przestałem kochać design
Autor: Wicha Marcin
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Karakter
Rok wydania: 2015

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Jak przestałem kochać design pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Jak przestałem kochać design Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Jak przestałem kochać design PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • karolcia1358

  TO JEST TAK ŚMIESZNE!!! Nie spodziewałam się tak nieźle poprowadzonej książki. Nie jest o tym jak przestać miłować design, a raczej ja pokochać ten prawdziwy ;) Więcej (podobno bardzo trafnych) słów na blogu: http://ciutwiecej.pl/2017/10/przestalem-kochac-design-ksiazka-marcina-wicha/

 • Katarzyna Cyrys

  Książka, która zmienia spoglądanie na codzienny, potoczny dizajn. Uświadamia jak wielka jest moc przyzwyczajenia i w wielu przypadkach jak bardzo destrukcyjna. Pomaga odpowiedzieć sobie na pytanie, czy sztuka jest tym co się widzi, czy tym co się wie. Zalecam każdej osobie zainteresowanej tematyką. Podróż z Marcinem, przez jego doświadczenia daje ten niezbędny kontekst, do zrozumienia sensu jego podejścia do tego co się w Polsce losy i działo w dizajnie.

 • Katarzyna Drzymał

  Ta książka ebook mną tak poruszyła, że aż skłoniła do napisania recenzji. Co prawda na pewno własne robi, że interesuje się designem, lecz wydaje mi się, że pomimo tego że książka ebook teoretycznie dotyczy jednej niszy, dotyka jednak kłopotów ogólnych, społecznych. No i pomimo maksymalnie minimalistycznej okładki wygląda idealnie na półce. Jeśli ktoś chciałby przeczytać więcej ode mnie na temat tej książki: morizon.pl/blog/jak-przestalem-kochac-design-czyli-rzecz-o-projektowaniu/

 • Kasia

  Trafne, strzał w 10 !!! Dosłownie połknęłam ją :D

 • Misha

  „Kiedy prace sprzed roku nie zawstydzają swego autora, to znak, że artysta przestał się rozwijać. W ogóle lepiej nie otaczać się swoimi obrazami i projektami.”Jak przestałem miłować design – przyznajcie, że tytuł i okładka (a raczej obwoluta) są bardzo wymowne. A interesujący projekt zapowiada garść ciekawych spostrzeżeń wewnątrz.Książka jest zestawem luźnych (chyba aż nadto) obserwacji i wspomnień autora, które w jakiś sposób łączą się z designem i tym, w jaki sposób Marcin Wicha zainteresował się projektowaniem. Stanowi też dość gorzkie rozprawienie się z polskim designem i projektem. Co ciekawe, konkluzje autora nierzadko są uniwersalne. Podoba mi się, że walczy on z przekonaniem, że „projektować” można tylko wymyślne, drogie i absolutnie bezużyteczne rzeczy – to błąd! Właśnie w życiu codziennym niezły design przydaje się najbardziej.„W Polsce design to sfera ludzkiej działalności polegająca na Rzucaniu Świata na Kolana za Pomocą Dywanika z Filcu Inspirowanego Sztuką Ludową.”Żartobliwe i trafne – takie moim zdaniem są teksty Wichy. Spodobało mi się, że nie trzeba w ogóle znać się na dziedzinie, którą opisuje, a i tak nie poczujemy się głupi czy niedouczeni. Wprost przeciwnie, czuję, że coś „wyniosłam” z lektury tej książki. Była dla mnie przede wszystkim spotkaniem z nietuzinkową osobą o oryginalnych zainteresowaniach – a właśnie takie są najbardziej inspirujące!Podobało mi się, że twórca omawiał własne dzieciństwo i świat wokół siebie przez pryzmat designu. Wspominał przedmioty i momenty z dzieciństwa, które zapadły mu w pamięć przez interesujący projekt albo dlatego, że w jakimś stopniu wiązały się z drogą, którą obrał w dorosłym życiu. Tytuł jest doskonałym odzwierciedleniem pasji – czegoś, co mamy ochotę rzucić setki razy, a i tak wracamy do tego, ponieważ inaczej nasze życie traci sens. Dla mnie to zwierzątka i literatura, dla kogoś innego design – uwielbiam tę różnorodność. Dlatego cieszę się niezmiernie, że trafiłam na tę książkę i że mogę umieścić ją w własnej biblioteczce.Nie ma jednak książki bez wad. Jak przestałem miłować design czasem wydawało mi się trochę nużące, a dzieciństwo pochłonęło sporą element objętości tej pozycji. Brakowało mi również nieco humoru zawartego w opisie książki, który pojawiał się w internecie (myślałam, że będzie go więcej), lecz twórca ma talent do rzucenia nagłą precyzjyjną uwagą podaną w zupełnie zaskakujący sposób, co było dobrą rekompensatą. Ponadto jestem pewna, że gdyby była język o głównie współczesnym designie, książka ebook byłaby jeszcze lepsza. Może to niezły materiał na drugą część? Jestem pewna, że takimi historiami jak w książce, twórca może sypać jak z rękawa!„Najlepszą formą przekazywania myśli jest lista. Już Mojżesz to rozumiał.”Czy polecam? No jasne! Warto na chwilę oderwać się od rozmaitych powieści i przeczytać o naszym „podwórku”, na którym znajdziemy ludzi pełnych pasji. Można się od nich dowiedzieć naprawdę wyjątkowych rzeczy.więcej recenzji: postmeridiem1.blogspot.com

 • Magdalena Niemira

  Na czarnej liście w domu była meblościanka, szklanki w ozdobnych metalowych koszyczkach ;) i tak dalej. Krótkie, wartkie teksty, polecam.

 • Bartek Pawłowski

  Dawno nie czytałem tak dobrej ksiażki, która zbudowana jest z krótkich, lecz bardzo treściwych tekstów, których tematem jest architektura. Podczas czytania wielokrotnie śmiałem się i podziwiałem nietuzinkowe spojrzenie na świat pisarza, którym oczywiście zarażał wszystkich czytelników. Zalecam

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!