Czytaj więcej:
Jak kominiarzy śmierć w proch zmieni okładka

Średnia Ocena:Jak kominiarzy śmierć w proch zmieni

Międzynarodowy bestseller. Banitka - tak właśnie jedenastoletnia Flawia de Luce lamentuje ponad swym ciężkim położeniem, kiedy odkrywa, że jej ojciec i ciocia Felicja wysłali ją za ocean do Kanady, do Żeńskiej Akademii panny Bodycote - szkoły z internatem, do której niegdyś uczęszczała także jej mama, Harriet. Zanim jeszcze nastał pierwszy ranek niewoli, u jej stóp wylądował podarunek od losu. Bo Flawia to Flawia – nieźle zapowiadająca się chemiczka i detektyw – tym podarunkiem jest okopcone i zmumifikowane ciało, które wypada z ceglanego komina. Od tej chwili, uczęszczając na lekcje, zdobywając przyjaciół (oraz wrogów), a także oceniając restrykcyjną dyrektorkę szkoły i jej ciało pedagogiczne (które ma w swym gronie pomiędzy innymi uniewinnioną morderczynię), Flawia stara się jednocześnie ustalić tożsamość ofiary, czas śmierci, podejrzanych, motywy i środki. Krążą pogłoski, że akademia jest nawiedzona, a kilka dziewcząt zniknęło bez śladu. Kiedy dochodzi do rozwiązania tych zagadek, Flawia staje na wysokości zadania, ale nie zna jeszcze swego prawdziwego przeznaczenia. „Równie uzależniająca jak gorzka czekolada, równia angielska jak Lark Ascending Ralpha Vaughana Williamsa”. Daily Mail (Wielka Brytania) „Jedenastoletnia Flawia de Luce to chyba najbardziej oryginalna postać współczesnej prozy kryminalnej. Mówiąc, że to Pippi Pończoszanka z doktoratem z chemii (specjalność: trucizny), zaledwie zaczynamy ją opisywać”. Maclean’s

Szczegóły
Tytuł Jak kominiarzy śmierć w proch zmieni
Autor: Bradley Alan
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Vesper
Rok wydania: 2017

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Jak kominiarzy śmierć w proch zmieni pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Jak kominiarzy śmierć w proch zmieni Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Jak kominiarzy śmierć w proch zmieni PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Zakładka

    Przygodę z Flawią de Luce zaczęła się już jakiś czas temu, choć nie trwała długo. Miałam bowiem okazję czytać pierwszy tom serii jakiś rok czy półtorej tremu. I podobał mi się. Dlaczego nie kontynuowałam czytania dalej? Nie było sposobności. Coś odciągnęło moją uwagę i zapomniałam o serii. Lecz kiedy pojawił się 7-my tom, postawiłam, że warto sprawdzić co słychać u tej przebojowej bohaterki. I choć nie znałam poprzednich tomów, rzuciłam się na głęboką wodę. Jak się okazało, nie jest koniecznym by znać poprzednie części. Poznanie całej książki nie sprawiło mi żadnego problemu zważając na to, iż czytałam do tej pory tylko pierwszy tom. Poza tym cała jej forma była w miarę prosta i przystępna. W zasadzie nie miałam wielu kłopotów ze zrozumieniem tego co twórca ma nam do przekazania. Może kilka razy zdarzyło się, że musiałam powtarzać jakąś stronę ponieważ nie byłam w stanie stwierdzić, co się przed chwilą wydarzyło. Jednak były to sporadyczne sytuacje. W głównej mierze, całość czytało się nie tylko prosto i miło lecz i szybko. Co więcej mogłabym powiedzieć na temat panującej fabuły? Przede wszystkim zaskakująca i zawrotna. Nigdy nie byłam pewna czy to już koniec niespodzianek w danym momencie, czy twórca szykuje coś jeszcze. Poza tym jego pomysłowość jest godna podziwu. W dodatku to, jak poukładał logicznie i składnie. Po poznaniu całej historii dostrzega się te małe elementy, które się pominęło, acz miały one jakieś znaczenie dla rozwiązania całej sprawy. A jeśli już o tym mowa, bardzo spodobało mi się owe zakończenie. W ogóle nie wpadłabym na taki pomysł, lecz to tylko dlatego, że główna bohaterka jest po prostu geniuszem :) A skoro już wspominam o Flawii. W tej książce pdf doskonale widać, jak sprytną i przebiegłą dziewczyną. Ponieważ właśnie dzięki niej cała sprawa została rozwiązana. To głównie ogromna wiedza, odwaga i inteligencja bohaterki a także jej umiejętność szybkiego łączenia faktów pozwoliły na dowiedzenie, kto jest sprawcą zabójstwa. W dodatku nie brakuje jej szybkiego sarkazmu i pomysłowości. Przez to, ma wrażenie, iż jest to typ osoby, która poradzi sobie w każdych warunkach. Jak już się wcześniej przekonałam, warto zagłębiać się w tę serię. I jeśli będę kiedyś miała możliwość i czas, by poznać poprzednie tomy, z pewnością to zrobię.

  • MonikaR

    Zdecydowanie najsłabsza z serii, lecz stale fajna. Książka ebook wyszła bardzo późno w polskim tłumaczeniu, lecz chylę czoła dla tłumacza - opowieść roi się od różnorakich odniesień. Może dlatego tłumaczenie w opóźnieniu. Generalnie polecam, czyta się jak zwykle jednym tchem.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!