Jak jeżyk z jerzykiem odkryli Afrykę okładka

Średnia Ocena:


Jak jeżyk z jerzykiem odkryli Afrykę

Każdy pragnie mieć przyjaciela, takiego od serca, z którym mógłby spędzać czas, dzielić z nim radości i smutki, powierzać sekrety. Odnalezienie bratniej duszy to trudna sztuka. Kiedy jeżykowi Ignacemu wydaje się, że to niemożliwe, marzenie spełnia się w nieoczekiwany sposób! Wszystko się zgadza... Tak wygląda przyjaźń. Jednak świeży towarzysz zabaw okazuje się być zupełnie odmiennym jeżem! rzyjaźń to szczególne uczucie. Przyjaciele nawzajem się wspierają, bezgranicznie sobie ufają i przede wszystkim pozostają względem siebie szczerzy. Przyjaciele dzielą się własnymi radościami i smutkami i powierzają własne sekrety. Każdy z nas chciałby doświadczyć w życiu prawdziwej przyjaźni. O takiej właśnie przyjaźni jest książka ebook autorstwa Urszuli Kozłowskiej „Jak jeżyk z jerzykiem odkryli Afrykę”. Bohater – Jeżyk Ignacy zasmakował tej przyjaźni w najmniej oczekiwanym momencie i w nieoczekiwany sposób. Przyjaźni z małym ptaszkiem sprzeciwia się jednak leśna gromada. Bohaterowie, poza pokonywaniem przeszkód stojących na drodze ich koleżeństwa, przeżywają wspaniałą przygodę, odkrywają Afrykę, a po drodze doświadczają jeszcze wielu innych interesujących rzeczy. „Jak jeżyk z jerzykiem odkryli Afrykę” jest cudownie ilustrowaną i idealnie wydaną książką skierowaną dla młodszych dzieci, lecz jestem pewna, że starsze równie chętnie po nią sięgną. Zabawnie opisywane przygody połączone są interesującymi, pogodnymi wierszykami, które ożywiają tą przeuroczą historię. Książka czytana cyklicznie na antenie Polskiego Radia Program I Jedynka Dzieciakom  przez polskich aktorów.

Szczegóły
Tytuł Jak jeżyk z jerzykiem odkryli Afrykę
Autor: Kozłowska Urszula
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Dreams
Rok wydania: 2012
Tytuł Data Dodania Rozmiar
Porównaj ceny książki Jak jeżyk z jerzykiem odkryli Afrykę w internetowych sklepach i wybierz dla siebie najtańszą ofertę. Zobacz u nas podgląd ebooka lub w przypadku gdy jesteś jego autorem, wgraj skróconą wersję książki, aby zachęcić użytkowników do zakupu. Zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź szczegółowe informacje, opis i recenzje.

Jak jeżyk z jerzykiem odkryli Afrykę PDF - podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby podgląd był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

promuj książkę

To twoja książka?

Wgraj kilka pierwszych stron swojego dzieła!
Zachęcisz w ten sposób czytelników do zakupu.

Recenzje

  • Anonim

    Dziś przedstawiam Wam książkę, którą mimo braku zadań do rozwiązywania, spokojnie można by nazwać edukacyjną. Nie miałam pojęcia, że na czterdziestu sześciu stronach bajki da się przemycić tyle wiedzy o świecie, a nawet…o zjawiskach fonetycznych! Lecz wszystko po kolei, zacznijmy od początku. Fabuła. Poznajcie Ignacego, małego jeżyka, który zapragnął odnaleźć kogoś, kto zostanie jego przyjacielem. Lecz takim prawdziwym. Pewnego dnia, po wielu godzinach bezowocnych poszukiwań, na jego drodze stanął…jerzyk! Niby brzmią tak samo, lecz przecież wyglądają zupełnie inaczej – jeden cały w igłach, drugi opierzony. Jak to możliwe? I przede wszystkim, czy taka przyjaźń może się udać? Zwłaszcza, gdy na jej drodze stanie tęsknota za bliskimi, którzy…wyemigrowali do ciepłych krajów? Emocjonalność. Samotność i poszukiwanie prawdziwej przyjaźni to temat ponadczasowy i uniwersalny, jeśli chodzi o grupę docelową odbiorców. Nie ma tu ograniczeń związanych z płcią ani wiekiem. Zagadnienie to zawsze wzbudza u Czytelnika dużo emocji, prawdopodobnie dlatego, że wszyscy – mniej albo bardziej tego świadomi – boimy się samotności i marzymy o kimś, kto stałby się naszą bratnią duszą. Wielki ładunek emocjonalny to coś, co bardzo cenię i sądzę wręcz za niezbędne w utworach dla dzieci. Urozmaicona forma. Historia pisana jest tekstem ciągłym, lecz podzielonym na rozdziały, dzięki czemu będzie doskonała także do czytania na dobranoc, kiedy można skończyć po jednym, dwóch, trzech rozdziałach z obietnicą, że jutro się do niej wróci, a dziecię nie odniesie wrażenia, że urywa się myśl w samym jej środku. Ponadto opowiadanie jest przeplatana elementami wierszowanymi z mnóstwem rymów. I z dzieciakami starszymi można już podjąć ten temat, pokazując je na konkretnych przykładach, na materiale, który będzie dla nich atrakcyjny. Homofonia. Brzmi skomplikowanie, lecz w praktyce to dość proste. Jeżyk czy jerzyk? Jak to w końcu zapisać poprawnie? Dzięki naszym bohaterom można pokazać starszym pociechom, że niektóre wyrazy, chociaż brzmią tak samo, są pisane inaczej i mają inne znaczenie. Afryka dzika. Przygody Ignacego i Dzióbka nie kończą się w polskim lesie. W pewnym momencie przenoszą się oni na inny, egzotyczny wręcz kontynent, a my dzięki temu możemy poznać na przykład zwierzątka żyjące w Afryce! Tak, wiem – w drugiej części recenzji uaktywnił się we mnie nauczyciel, którym jestem z zawodu. Lecz musiałam – wartość poznawcza tej książki jest tak duża, że warto o tym napisać. Publikacja zdecydowanie warta polecenia. Taka, która posłuży młodszym, skupionym na ciekawej historii a także trochę starszym, z którymi będzie już można poruszyć tematy edukacyjne. zaczytana.com.pl