Czytaj więcej:
Ja, hipis - narkoman. Od fascynacji do degrengolady okładka

Średnia Ocena:Ja, hipis - narkoman. Od fascynacji do degrengolady

Książka ebook „Ja, hipis – narkoman” to rzecz o narkomanii totalnej, nie rozprawka o imprezowym „poćpywaniu” dla chwilowej przyjemności. To lot przez kawał historii PRL-u, lot ponad brudnym, biednym krajem zgnębionych ludzi. W końcu lat 70. i na początku 80. wielu postanowiło zanegować system. Bohater książki, a zarazem jej twórca – Kaczor – już jako nastolatek zaczyna wyznawać ideały hipisowskie. Samodzielnie studiuje, bawi się, filozofuje, toczy dyskusje o istocie wolności, słucha Doorsów i poznaje odmienne stany świadomości. Kaczor uprawia istny eskapizm, nie liczy się z nikim i z niczym, skupia się tylko na tym, co daje mu przyjemność. Lista tych rzeczy skraca się w postępie geometrycznym, lecz na pierwszym miejscu stale jest ona – heroina. Miejsce eskapizmu stopniowo zajmuje nihilizm, miejsce nihilizmu – totalna abnegacja. Twórca oszczędza nam dydaktyzmu, dużych słów i wyszukanych metafor. W książce pdf nie ma narkomańskiej martyrologii, łez ani użalania się ponad losem. Znajdziemy tu jedynie porażającą siłę autodestrukcji. Wynik jest na tyle wymowny, że nikt przy zdrowych zmysłach po przeczytaniu tej książki nie sięgnie po narkotyki! A jak zobaczy, że syn, córka, kumpel z pracy wpada w sidła uzależnienia to – twórca ma taką nadzieję – podejdzie i rąbnie go w łeb! I to jest świeża jakość mówienia o narkomanii.

Szczegóły
Tytuł Ja, hipis - narkoman. Od fascynacji do degrengolady
Autor: Kaczkowski Andrzej, Traczewski Bolesław
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Trzecia Strona
Rok wydania:

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Ja, hipis - narkoman. Od fascynacji do degrengolady pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Ja, hipis - narkoman. Od fascynacji do degrengolady Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Ja, hipis - narkoman. Od fascynacji do degrengolady PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • wanda

  Idealna książka, która bez martyrologii i bez zadęcia prezentuje stopniową degradację człowieka zażywającego narkotyki. Pozwala lepiej zrozumieć mechanizm uzależnienia. Godna polecenia.

 • Marta

  Nie jest to przekaz jednoznaczny. Twórca dzielnie i bez owijania w bawełnę prezentuje to jak żył a także omawia skutki decyzji podejmowanych przez niego świadomie albo mniej, które dotykały bliskich mu ludzi. Z drugiej jednak strony jakże fascynujący dla młodzieży obraz świata niezachwianego cenzurą.....

 • Magdalena Kuczkowska

  Jako nastolatka byłam żywo zainteresowana ksiażkami o narkomanach i narkomanii. Nie obce mi są książki takie jak My, dzieci z dworca zoo Christiane Felscherinow czy Pamiętnik narkomanki Barbary Rosiek. Po kilkunastu latach znowu sięgnęłąm do tej tematyki. W moje ręce trafiła książka ebook Andrzeja Kaczkowskiego w Polsce znanemu jako Kaczor pt. Ja, Hipis- Narkoman. Od fascynacji do degrengolady. Jest on prawdopodobnie najbardziej znanym hipisem w Polsce. Przez 20 lat oddawał się swojemu nałogowi, z którego sideł udało mu się wyzwolić. Skuteczne leczenie podjął w ośrodku Monaru, gdzie odnalazł dla siebie miejsce i w nim pozostaje do tej pory. Książka ebook Ja, Hipis- Narkoman. Od fascynacji do degrengolady liczy 463 strony. Na okładce znajdziemy fotografia autora z festiwalu w Jarocinie w 2012 roku, którego Kaczor stara się nie opuszczać od pierwszej edycji festiwalu. Książka ebook jest spisana w formie pamiętnika, ale sam pomysłodawca podkreśla, że raczej jest to próba usystematyzowania jego wspomnień z czasów pogrążania się w nałogu. Uważam, że wybrana forma jest ryzykowna i sam twórca naraża się na krytyczne opinie osób, którę pamietają dane wydarzenia. Praca jest skierowana do każdego człowieka, który rozważa rozpoczęcie własnej przygody ze środkami psychoaktywnymi albo wkroczył na tę drogę. Jest apelem o rozważenie słuszności wybrania drogi ku zatraceniu. W treści odnajdziemy zapis stanów podświadomosci bohatera książki. Początkowe "ćpanie" dla zabawy, aby poczuć głębiej otaczający go świat, przejmuje rolę najistotniejszej rzeczy w życiu. Kaczorowi w pewnym momencie brak sił na tak łatwe czynności jak kąpiel czy zjedzenie posiłku. Twórca stara sie pokazać jak płytkie relacje i więzi łączą ludzi pochłoniętych w nałogu. Nie będę oceniać zasad moralnych jakie kierowały bohaterem ale należy zwrócić uwagę, że otrzeźwienie nie przychodzi nawet wówczas gdy człowiek zostaje sam a zobojętnienie ogarnia wszystkie myśli człowieka. Właśnie o takiej degrengoladzie stara nam się opowiedzieć. Przejmującym momentem w książce pdf było dla mnie spotkanie bohatera książki z jego dzieciakami w okresie jednego z odwyków w Gnieźnie. Narkomania zabiła bliskość pomiędzy nimi. Ten chłód w relacji miedzy nimi można było poczuć czytając krótki wpis na temat tego spotkania. Zawsze bardziej interesowało mnie to jak człowiek potrafi unieść się z kolan niż opis powolnego staczania się na samo dno, dlatego mam nadzieje, że kolejna książka ebook -jeżeli taka powstanie- opisze wysiłek i walkę jaką trzeba stoczyć żeby wyzwolić się z pęt nałogu.

 • monikaworldofbooks

  "Ja. Hipis-Narkoman." to taki typ literatury, który własną treścią przeraża, nawet jeśli nie brak w niej fragmentów komizmu i sformułowań nierzadko odzianych w młodzieżowy slang. Jest to zatrważająca historia, nacechowana stuprocentową autentycznością, gdzie język o zatraceniu siebie i moralnym bankructwie. Przytoczona w niej fabuła stanowi nie tylko szerokie spektrum wiedzy psychologicznej, lecz też przestrogę i naukę dla młodzieży, ich rodziców i rodzin. Synkretyczny charakter dziennika funkcjonuje niczym magnes- przyciągnie każdego. Omówiona droga na dno chwyci za serce i wzruszy największego twardziela a także najmniej wrażliwą duszę. Zaś tą do niej przeciwną zaleje potokiem łez- wiem to z autopsji. Głęboko wierzę, że powyższe słowa zachęty poszerzą grono czytelników tego wybitnego dzieła. Gorąco polecam!

 • jak_malowany_ptak

  Polecam! Prosto, bez owijania w bawełnę. Daje do myślenia, lecz nie nakazuje.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!