Czytaj więcej:
Inspektor Anders Knutas. Tom 9. Czwarta ofiara okładka

Średnia Ocena:


Inspektor Anders Knutas. Tom 9. Czwarta ofiara

Czwarta ofiara to dziesiąta pozycja w cyklu gotlandzkim Mari Jungstedt, wschodzącej gwiazdy skandynawskiej literatury kryminalnej. Już teraz jej twórczość przyrównuje się do stylu czołowych mistrzów szwedzkich kryminałów – rosnące napięcie, mroczny klimat, towarzyszące bohaterom i akcji groza. Podobnie jak w poprzednich powieściach, komisarz Knutas staje przed ciężkim zadaniem. Musi rozwiązać makabryczną zagadkę…

Szczegóły
Tytuł Inspektor Anders Knutas. Tom 9. Czwarta ofiara
Autor: Jungstedt Mari
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Bellona
Rok wydania: 2013
Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Inspektor Anders Knutas. Tom 9. Czwarta ofiara pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Inspektor Anders Knutas. Tom 9. Czwarta ofiara Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Inspektor Anders Knutas. Tom 9. Czwarta ofiara PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Bookendorfina Izabela Pycio

    "Zastanawiał się, jak dynamicznie życie może się zmienić. Przecież jemu również może się zdarzyć coś takiego. To naprawdę przygnębiające uczucie. Aż ciężko pojąć. Jednego dnia jest, a drugiego już go nie ma."Autorka zdecydowała się ujawnić przed czytelnikiem dużo ważnych informacji już na początku książki. Bardzo dynamicznie dostrzegamy, w jakim kierunku rozwinie się akcja, jednak najważniejsze, czyli tożsamość zabójcy i przyczyny jego zachowań, wyjaśniają się w pełni dopiero pod koniec kryminału. Jest zajmująco, ciekawie, dynamicznie, mrocznie, chętnie zagłębiamy się w scenariusz zdarzeń, jednak brakuje mi tej zapalnej iskry w budowaniu napięcia, zaskakującego sprzężenia wydarzeń i okoliczności, może właśnie dlatego, że zbyt dużo już wiadomo, za mało odczuwamy charakterystycznego dreszczyku towarzyszącego rozwikłaniu intrygi. Akcja toczy się dwutorowo, tragiczna przeszłość rzucająca cień na współczesność, określająca i determinująca ją. Samotność, niezrozumienie, głupota, wątpliwe towarzystwo, kradzież, zemsta i nienawiść. Ciężko jest przeciwstawić się im przez miłość, przyjaźń, chęć niesienia pomocy, zaufanie i oddanie. Dużo zmian w życiu głównych bohaterów, interesujących epizodów, sensacyjnych elementów. Jak zwykle, we wszystko wpleciony urokliwy gotlandzki klimat, dużo nawiązań do historii wyspy, cudowna przyrody, słynnych turystycznych miejsc.Powieść rozpoczyna się mocnym uderzeniem, jesteśmy świadkami zbrojnego napadu na konwój bankowy w kurorcie Klintehamn. W trakcie niego, trójka uciekających napastników potrąca samochodem sześcioletnią dziewczynkę. Jej stan doktorzy określają jako krytyczny. Widzimy także migawkę z makabrycznej zbrodni dokonanej na spokojnej i życzliwej ludziom gotlandzkiej rodzinie. Policja przystępuje do rutynowych czynności, zbiera ślady i informacje, przesłuchuje potencjalnych świadków, dociera do członków elitarnego klubu motocyklistów. Czy mają oni coś wspólnego z napadem na bank? A może wręcz odwrotnie, okażą się pomocni dla rozwikłania kryminalnej zagadki? Dlaczego wydaje się, jakby ktoś chciał wymierzać sprawiedliwość na swoją rękę? Jak ustalić jego tożsamość, zapobiec dalszym zabójstwom? Podoba mi się rozwinięcie i pewne przyspieszenie dokonujące się w życiu prywatnym Andersa Knutasa, po spokojnej monotonii otrzymujemy sygnały o zapowiadających się perturbacjach i kłopotach. Także praca zawodowa dostarcza wielu emocji wystawiając inspektora na duże niebezpieczeństwo. Wiele losy się też wokół policjantki Karin Jacobsson i jej córki. Niespodziewane tragiczne zmiany w rodzinie dziennikarza Johana Berga. Jestem bardzo ciekawa, jak potoczą się dzieje wiodących postaci w kolejnej odsłonie, szkoda, że przede mną ostatni niestety już tom cyklu.bookendorfina.blogspot.com

 O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!