Czytaj więcej:
Infoszok. Trylogia skoku 225. Tom 1 okładka

Średnia Ocena:Infoszok. Trylogia skoku 225. Tom 1

Nowatorska i prowokacyjna książka ebook z zaskakującym przekazem emocjonalnym Kate Elliott, autorka „Korony Gwiazd” Świat tak fantastyczny, jak Diuna i tak realny, jak najwieższy numer Wall Street Journal. Epoka myślących maszyn zakończyła się rzezią miliardów ludzi, zwaną „rewolucją autonomiczną”. Późniejsze lata kryzysu i niewyobrażalna nędza zabiły kolejne rzesze ludzkości. Nastały nowe czasy. Bio-logika zrodziła nową cywilizację. Różnice pomiędzy światem wirtualnym i rzeczywistym niemalże całkowicie się zatarły. Najskuteczniejszą bronią są prezentacje produktów i hasła reklamowe. Najpopularniejszym biznesem - pisanie oprogramowania dla ludzkiej fizjologii. Ciało, umysł i soft nieustanny się jednością. Natch to młody, szalony i zachłanny rekin bio-logiki. Szef wspinającego się na szczyt feudkorpu, jeden z głównych graczy zbliżającej się rewolucji, która może przeorać świat jak jej poprzedniczki. Niepokojąca wizja świata, który na swoje życzenie pozbywa się człowieczeństwa, zachowując najgorsze cechy rodzaju ludzkiego. Jarosław Grzędowicz, twórca "Pana Lodowego Ogrodu"

Szczegóły
Tytuł Infoszok. Trylogia skoku 225. Tom 1
Autor: Edelman David Louis
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Fabryka Słów Sp. z o.o.
Rok wydania: 2012

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Infoszok. Trylogia skoku 225. Tom 1 pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Infoszok. Trylogia skoku 225. Tom 1 Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Infoszok. Trylogia skoku 225. Tom 1 PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • BaranSolo

  a najlepsze jest to że twórca nic nie tłumaczy a czytelnik sam zaczyna rozumieć całą wykreowaną rzeczywistość.

 • Crusader_bin

  Dobry szok :) Nie spodziewałem się tak dobrej książki, naprawdę wciąga jak bagno.Porządny kawałek SciFi, coś jak książkowa odsłona House Of Cards w świecie korporacji i polityki, osadzona w dalekiej przyszłości. W kolejnych tomach robi się "dziwniej", lecz nie przestaje wciągać, można mówić o nieustannej eskalacji opisanych zdarzeń. Poszczególne tomy pozostawiają spory niedosyt, więc naprawdę zalecam poczekać na premierę Geosynchronu (trzeci tom) i przeczytać wszystkie książki serią - są tak dobre.

 • Anna Jurczyk

  „Infoszok” pulsuje nowoczesnością i zaawansowaniem cywilizacyjnym. To ich rytm niesie nas przez całą powieść, nie przestając zadziwiać rozmachem i pomysłowością. Jednak książka ebook ta nie jest tylko pochwałą ludzkiego umysłu. Gdyby ściągnąć z niej przyszłościowy sztafaż, okazałoby się, że zbyt nieźle są nam słynne obłuda i instrumentalizm, wyścig szczurów, prawo silniejszego (i bogatszego) a także marketing, który daje nam pozorny wybór zakupu określonych produktów i usług, a także szczególnie silne powiązania ekonomii i polityki. Niemniej wizja przyszłości Edelmana fascynuje, ponieważ jej oferta nie przypomina żadnej innej, występującej dotychczas w literaturze science-fiction.

 • CaZa

  Do czego prowadzi ludzka pycha? Rewolucja Autonomiczna niemal doprowadziła do zagłady ludzkości, miliardy ludzi zginęło. Z powodu pychy. Dużo lat potem ludzie stale nie ufają maszynom. Lecz Sheldon Surina odkrył alternatywę. Bio/Logika jest nauką programowania ludzkiego ciała w celu poprawienia jego możliwości. Noktowizja? Nie ma problemu. Tydzień bez snu? Starczy kupić program. Świat zaczął się podnosić po upadku.Natch, młody mistrz feudokorpu błyskawicznie pnie się na szczyt rankingu Primo. Margaret Surina opracowuje nową technologię równie rewolucyjną, a może i bardziej jak Bio/logika jej przodka. Co się stanie gdy oboje połączą swe siły?Edelman w swym debiutanckim dziele prezentuje świat korporacji w świeżym świetle: matactwo, nieuczciwa konkurencja, media manipulujące ludźmi, wielcy świata prowadzący własne gry. A to wszystko opisywane prostym językiem, zrozumiałym dla każdego laika. Czekam na kolejne tomy trylogii. I nie boję się o ich poziom. Po "Infoszoku" wiem że będę czekał.

 • Cava

  Czytając „Infoszok”, pierwszy tom trylogii Davida Louisa Edelmana co chwila odnosi się wrażenie, że wydarzenia przedstawione na kartach powieści nie tyle podpadają pod gatunek S-F, co mogą śmiało mieć miejsce już za chwilę. Szczególnie spoglądając na stale towarzyszący nam kryzys, uparcie nawiedzający serwisy informacyjne a także zapełniając drobnym maczkiem tekstu strony gazet. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że niektóre media świadomie starają się zasiać panikę wśród społeczeństwa. Właśnie tego mechanizmu – paniki wywołanej przez plotkę – używa główny bohater, młody, przebiegły i napiętnowany hańbiącym znamieniem „najkrótszej inicjacji” mistrz feudkorpu. Chcąc wspiąć się na pierwsze miejsce rankingu Primo wywołuje masową panikę, choć jego czeladnicy ostrzegają przed dramatycznymi w skutkach wynikami tego postępowania. Głuchy na argumenty, Natch przystępuje do realizacji planu. Wszystko to losy się jeszcze przed właściwą akcją powieści.

 • Cava

  Czytając „Infoszok”, pierwszy tom trylogii Davida Louisa Edelmana co chwila odnosi się wrażenie, że wydarzenia przedstawione na kartach powieści nie tyle podpadają pod gatunek S-F, co mogą śmiało mieć miejsce już za chwilę. Szczególnie spoglądając na stale towarzyszący nam kryzys, uparcie nawiedzający serwisy informacyjne a także zapełniając drobnym maczkiem tekstu strony gazet. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że niektóre media świadomie starają się zasiać panikę wśród społeczeństwa. Właśnie tego mechanizmu – paniki wywołanej przez plotkę – używa główny bohater, młody, przebiegły i napiętnowany hańbiącym znamieniem „najkrótszej inicjacji” mistrz feudkorpu. Chcąc wspiąć się na pierwsze miejsce rankingu Primo wywołuje masową panikę, choć jego czeladnicy ostrzegają przed dramatycznymi w skutkach wynikami tego postępowania. Głuchy na argumenty, Natch przystępuje do realizacji planu. Wszystko to losy się jeszcze przed właściwą akcją powieści.

 • kina

  Świat jutra... lecz zapewniam, że takiego jutra nikt z nas by nie chciał… Infoszok to porządne i dynamiczne sci-fi, które potrafi czytelnika skłonić do refleksji ponad ludzką naturą a także postępem technologicznym… Czy może w tym przypadku jest nawet swego rodzaju ostrzeżeniem dla „dzisiejszych nas”. Książka, mimo swego tematu, który skupia się na technologii, napisana jest mową zrozumiałym i nie wymaga od czytelnika znajomości (czy również sprawdzania podczas lektury znaczeń zwrotów używanych przed autora)… Ciekawym (i do tej pory niespotykanym nigdzie wcześniej) pomysłem było zastosowanie kodów QR, które, prócz tego, że zawierają dużo dodatkowych elementów a także cytatów, pokazują czytelnikowi jak blisko takiego infoszoku sami jesteśmy… Technologia otacza nas z każdej strony, a jej rozwój jest nieunikniony… tylko czy rozwijamy się w dobrą stronę?

 • Czajnik

  Idealnie napisana opowieść SF, w której twórca prezentuje nam, jak w przyszłości mogą się nakładać rzeczywistość wirtualna ze światem prawdziwym, a także jak niewiele to tak naprawdę zmieni w naturze człowieka.. Chociaż Edelman nierzadko omawia skomplikowane zagadnienia, czyni to językiem, który nie wymaga do czytania Infoszoku ukończenia paru doktoratów z matematyki, fizyki czy biologiiKandydat do jednej z najlepszych ebooków SF, jakie ukażą się w 2012 na polskim rynku! Zalecam !

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!