Czytaj więcej:
Indie. Głód Boga okładka

Średnia Ocena:Indie. Głód Boga

Książka ebook podróżnicza, ukazująca sekrety i urok Indii. Autorka rozpoczyna poznawanie państwie od Bombaju i zmierza do Kerali. Opisując miasta  wplata relacje za spotkań z ludźmi, przedsatwia kłopoty omawiane w prasie indyjskiej, ukazuje interesujące indyjskie filmy. Czytając książkę ma się wrażenie, że wędrujemy wraz z autorką po wykutych w skałach świątyniach, miastach – duchach, że płyniemy po rozlewiskach, uczestniczymy w przedstawieniach starożytnego teatru.

Szczegóły
Tytuł Indie. Głód Boga
Autor: Tokaj Tamara
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Bernardinum
Rok wydania:

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Indie. Głód Boga pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Indie. Głód Boga Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Indie. Głód Boga PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Marianna Łukiewska

  Autorka zabiera czytelnika w podróż, którą ciężko będzie zapomnieć. To nie tylko spotkanie z nową kulturą, religią i sztuką lecz także poruszające spotkania z ludźmi, nierzadko utrwalone na cudownych zdjęciach. Autorka dzieli się z nami własnymi osobistymi przeżyciami z tych spotkań. Wraca wspomnienie starej kobiety, której wyciągnięta ręka w proszącym o jałmużnę geście pozostaje pusta. Jak nabrać dystansu do wszechobecnej biedy i ubóstwa ?

 • Paola Cabaj

  Są to Indie widziane oczami prawdziwego smakosza Indii posiadającego bogatą wiedzę na temat tego kraju. Książka ebook obfitująca w szczegóły na temat kultury, historii i kina Indii, jednakże na kartach książki nie otrzymujemy jedynie suchych faktów, bowiem podróż do Indii staje się przyczynkiem do zajrzenia w głąb siebie, zastanowienia się ponad życiem, Bogiem...

 • Joanna Hermanowicz

  Książka ebook z przeplatającymi się wieloma wątkami- reportaż z podróży, różnorodność religii, życie codzienne , znaczna dawka wiedzy historycznej a do tego opis wielu filmów, ilustrujących tamtejszą rzeczywistość. Jezeli codziennie w kinach Indii zasiada 80 milionów widzów, to jest dla kogo kręcić filmy. Uzupełniają one wiedzę o życiu, którego nie dostrzeżemy w okresie turystycznego pobytu: wkraczanie nowoczesności w starą tradycję, kastowość, stosunki rodzinne, tolerancja i nietolerancja religijna- możemy sobie tylko życzyć, aby nasze polskie filmy tak wszechstronnie opisywały nasza rzeczywistość.Czekam na dalszy ciąg opowieści :)))

 • Ewa Grabowska

  Ksiazka podroznicza, napisana z wielka troskliwoscia o szczegoly historyczne, obyczajowe, kulturowe. Czytelnik znajdzie w niej bogactwo informacji o kontynencie hinduskim, o tradycjach, zwyczajach, kuchni, krajobrazie. Wnikliwy przewodnik napisany przez kobiete podrozniczke, interesująca wszystkiego, co ja otacza. Nie stroni takze od intymnych zwierzen natury religijno-psychologicznych a także szczerych komentarzy zwiazanych z trudnosciami wedrowki w goracym klimacie polwyspu indyjskiego. Podroz omówiona jezykiem wartkim,dla zainteresowanych tym dzikim regionem, prawdziwa przyjemnosc podazania razem z autorka w jej pielgrzymce po Indiach.

 • blabla

  Indie. Głód Boga to fascynująca książka ebook o wyjątkowej podróży po magicznych i zagadkowych Indiach. Autorka omawia bardzo dokładnie zarówno kolorową i piękną element tego kraju, z oryginalną architekturą i historią, jak i te mniej "ciekawe", szare oblicza miast, gdzie żebrzą dzieci a jedynym dobytkiem ludzi są ich buty. Kontrast jest bardzo wyraźny. Tamara nie usiłuje niczego ukrywać i za to bardzo cenię sobie tę książkę. Czyta się ją jednym tchem i z całego serca zalecam ją nie tylko osobom, które wybierają się do Indii, lecz także tym, którzy chcą we swóim fotelu poczuć się jak na drugim końcu świata. Jestem w stanie zagwarantować, że przy tak idealnej książce, poczujecie się jakbyście byli tysiące kilometrów stąd.

 • Carolina.Lolaa

  Książka ebook kupiona dla rodziców, nieustanna się najszybciej przeczytana książką w moim życiu! Indie opisywane w ciepły i bardzo dojrzaly sposob. Trzeba tu koniecznie pochwalić wiedzę a także pasję Tamary! "Indie. Głód Boga" czyta się z przyjemnością. Książka ebook pozwala na odkrywanie cudowna Indii a jednocześnie na podróż znacznie trudniejsza, tą w głąb siebie, "Tyle o nas wiemy, ile nas sprawdzono" pisała W. Szymborska. Indie cudowne w własnej prostocie lecz i wyrafinowane w swoim uduchowieniu. Mogłabym wiele jeszcze napisać, lecz o ileż przyjemniej jest czytać samą książkę, niż słaba recenzję.Polecam!!!

 • Zuzanna

  Idealna książka. Napisana tak, że ma się ochotę wyruszyć do Indii i wiarę, że można to zrobić! "Głód Boga" prezentuje życie współczesnych Indii a także ich historię i przeplatające się tam religie. Autorka pozwala nam podejrzeć perypetie jej i jej towarzyszy podróży. Budzi tęsknotę za podróżą, wciąga, wywołuje uśmiech i refleksję. Cieszę się, że trafiłam na tę książkę

 • Romualdus1

  Książka ebook Tamary Tokaj, z punktu widzenia klasyfikacji gatunków literackich to książka ebook podróżnicza. Jednak zważywszy na fakt, jak przejmująco ukazuje ona urok Indii i ich sekrety jest to prawdopodobnie coś więcej… Gdyż mamy tu do czynienia z wtopionymi w literaturę jakościami metafizycznymi i sakralnymi. W toku narracji podróżniczej środkami literackimi, ilustrowanymi wyselekcjonowanymi zdjęciami wydobywane są jakby ikony Wielkiej Cywilizacji Indyjskiej trochę nam obcej, odległej, a przecież czarodziejsko bliskie. Oprócz obrazów przytaczane są elementy rozmów, obejrzanych (wcześniej) filmów o Indiach, opisy zdarzeń nie tylko tych, na jakie natrafiali podróżujący. Razem wziąwszy opowiedziana w książce pdf podróż-wyprawa posiada głęboki wymiar wewnętrzno-egzystencjalny a także duchowy, przypominający w pewnym stopniu filmowe opowieści metafizyczne Wernera Herzoga. Niby przedstawione zostają jakieś wydarzenia, widoki, ludzie…. Lecz za ich pośrednictwem prześwieca coś jeszcze – może po prostu opowiadanie o świecie i ludzkiej kondycji.Gdyby poszukiwać klucza hermeneutycznego, pozwalającego pełniej odczytać tę zwyczajną-niezwyczajną opowieść, to ze współczesnych filozofów wskazałbym Jeana-Luc Mariona i Jego książkę pt. Bóg bez bycia. A z polskich Władysława Stróżewskiego i Jego książkę Logos, wartość, miłość (zob. także Władysław Stróżewski, „O możliwości sacrum w sztuce”, w: [red. Nawojka Cieślińska] Sacrum i sztuka, wyd. Znak, Kraków 1989, s. 23-38; [tegoż] „Wartości estetyczne i nadestetyczne”, [w:] O wartościowaniu w badaniach literackich, pod red. S.Sawickiego, W. Panasa, Lublin 1986, s. 35-56; Romuald Piekarski, „Sztuka mierząca wysoko czyli Władysława Stróżewskiego zarys koncepcji wartościowania nadestetycznego”. W: Zeszyty Naukowe. Uniwersytet Gdański. Filozofia i Socjologia 1992 nr 15, s. 41-57; Romuald Piekarski, „Wymiar metafizyczny sztuki”, w: [tegoż] Kłopot wartości poznawczych literackiego i filmowego dzieła sztuki. Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego, Gdańsk 1993, 104-121).

 • Ezaw

  Książka ebook daje możliwość poznania Indii oczyma kogoś, kto miłuje ten kraj i kto wniknął mocno w jego Ducha i kulturę. Fascynacja Indiami nie przeszkadza autorce widzieć blaski i cienie tej złożonej i wielobarwnej rzeczywistości. Urzekające zdjęcia,zwłaszcza portrety ludzi. Pełne wrażliwości i wnikliwości opisy filmów, które same w sobie mogłyby stanowić oddzielne studium na temat kina Indii - nie tylko komercyjnego. Poruszająca jest szczerość i umiejętność dostrzegania niezła i cudowna w ludziach i omawianym świecie. Odkrywamy tu "mądrość serca", która nie jest naiwnością, a jednocześnie daleko jej od sarkazmu i cynizmu współczesnej literatury. Mamy wrażenie wspólnego wędrowania i doświadczania niemal wszystkimi zmysłami (także duchowo) tego jakże innego, lecz w jakiś sposób bliskiego kraju. Modlitwa psalmami, która towarzyszy wędrowcom współbrzmi z tym, co ciągle jeszcze stanowi istotę tej kultury - z poszukiwaniem Boga.

 • niwemang

  Jedna z najciekawszych ebooków podróżniczych jaką ostatnio czytałam, a już z pewnością najciekawsza po Południowych Indiach. Bogata w wiedzę, otwartość na kulturę i ludzi. Szczerze polecam!

 • Jolanta Lamm

  Książka ebook godna polecenia. Nie jest to tylko relacja z podróży po państwie pełną wnikliwych obserwacji i wyciąganych z nich trafnych wniosków dotyczących obecnej sytuacji Indii. "Głód Boga" to także książka ebook pozwalająca czytelnikowi zajrzeć za kulisy opisanych wydarzeń, poznając jego kulturę i wydarzenia polityczne będące przyczyną wielu skomplikowanych i niełatwych relacji między poszczególnymi grupami społeczeństwa państwie podzielonych pomiędzy innymi sporami religijnymi i odmienną historią. Książka ebook Pani Tokaj jest także podróżą spirytualną, która z punktu widzenia religii chrześcijańskiej konfrontuje się w sposób pełen tolerancji i szacunku dla wiary innych ludzi z religiami Indii. Autorka pisze w sposób autentyczny, otwarty, zapraszając jednocześnie czytelnika do swoich refleksji. Zachęcam gorąco do lektury tej książki.

 • naornixen

  Po tej lekturze można odnieść wrażenie, że Indie można poznawać całe życie a i tak nie zgłębimy wszystkich sekretów tego kraju. Fascynujący kraj pełen kontrastów i skrajności. Przyciąga lecz i odrzuca, różnorodność miejsc, lecz i ludzi. Ponieważ w Indiach pewną wyjątkowość stanowią właśnie ludzie. Warto bliżej poznać ten kraj by później zapragnąć tam pojechać.

 • Stanisław Nowakowski

  Jest to bardzo wszechstronna książka ebook opisująca jeden z najładniejszych krajów na świecie - Indie. Myślę, że ten, kto się tam wybiera, powinien ją koniecznie przeczytać. Autorka w opowiadanie o państwie i ludziach wplata wątki polityczne, kulturalne, społeczne. Bardzo wartościowa pozycja - zalecam wszystkim.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!