Ile szczęścia dają nam inni ludzie. Więzi społeczne a dobrostan psychiczny okładka

Średnia Ocena:


Ile szczęścia dają nam inni ludzie. Więzi społeczne a dobrostan psychiczny

Więzi społeczne tworzące kapitał pomostowy Więzi społeczne tworzące kapitał wiążący Ile szczęścia dają nam inni ludzie? Więzi społeczne a satysfakcja z życia Ile szczęścia dają nam inni ludzie? Więzi społeczne a dobrostan psychiczny w badaniach międzynarodowych

Szczegóły
Tytuł Ile szczęścia dają nam inni ludzie. Więzi społeczne a dobrostan psychiczny
Autor: Growiec Katarzyna
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Rok wydania:
Tytuł Data Dodania Rozmiar
Porównaj ceny książki Ile szczęścia dają nam inni ludzie. Więzi społeczne a dobrostan psychiczny w internetowych sklepach i wybierz dla siebie najtańszą ofertę. Zobacz u nas podgląd ebooka lub w przypadku gdy jesteś jego autorem, wgraj skróconą wersję książki, aby zachęcić użytkowników do zakupu. Zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź szczegółowe informacje, opis i recenzje.

Ile szczęścia dają nam inni ludzie. Więzi społeczne a dobrostan psychiczny PDF - podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby podgląd był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

promuj książkę

To twoja książka?

Wgraj kilka pierwszych stron swojego dzieła!
Zachęcisz w ten sposób czytelników do zakupu.

Recenzje

  • jola

    Element Wprowadzenia:Książka ta jest poświęcona związkowi pomiędzy więziami społecznymi a dobrostanem psychicznym. Jej celem jest możliwie precyzyjna weryfikacja hipotezy głównej, że związek ten jest systematycznie dodatni. Uszczegółowienie tak postawionej hipotezy wskazuje, że siła tego związku może być bardzo różna w zależności od typu więzi społecznych, konstrukcji mierników a także zestawu uwzględnianych równolegle zmiennych kontrolnych. Z tego również powodu rozległa literatura stanowiąca tło przedstawionych rozważań obfituje w kontrowersje, zarówno o charakterze teoretycznym, jak i empirycznym.W monografii tej skupiono uwagę na dwóch odrębnych typach więzi społecznych, będących własnymi funkcjonalnymi przeciwieństwami – kapitale pomostowym a także kapitale wiążącym. Oba te typy kapitału społecznego mierzono na podstawie sieciowego ujęcia kapitału społecznego, przy okazji pokazując, że stanowi ono użyteczną perspektywę do lepszego zrozumienia, jaki jest związek więzi społecznych z dobrostanem psychicznym. W autorskim badaniu empirycznym przetestowano hipotezy szczegółowe zakładające, że oba te typy więzi społecznych mają dodatni związek z satysfakcją z życia – poznawczym wymiarem dobrostanu psychicznego. Sprawdzono też hipotezę, że związek kapitału pomostowego z dobrostanem psychicznym jest silniejszy niż związek kapitału wiążącego z dobrostanem psychicznym.Wartością dodaną książki w porównaniu z istniejącą literaturą jest fakt, iż kapitał pomostowy i kapitał wiążący mierzone są tu m.in. za pomocą autorskich narzędzi. Jako definicję kapitału pomostowego przy konstrukcji autorskiego Kwestionariusza do Pomiaru Kapitału Pomostowego (KPKP) przyjęto kontakty z osobami różnorakimi od osób badanych na wielu kluczowych wymiarach, m.in. narodowości, płci, wieku. Natomiast jako definicję kapitału wiążącego przy tworzeniu autorskiego Kwestionariusza do Pomiaru Kapitału Wiążącego (KPKW) przyjęto silne więzi rodzinne (zwłaszcza z rodziną pochodzenia).