Ich matki, nasi ojcowie. Niewygodna historia powojennej polski okładka

Średnia Ocena:


Ich matki, nasi ojcowie. Niewygodna historia powojennej polski

Reportaż o „polskich” Niemcach, ludziach, których rok 1945 zastał na terenach należących wcześniej do Rzeszy, teraz do Polski. Nie zamierzali uciekać, ponieważ nie popełnili zbrodni wojennych, nie mieli na sumieniu zła wyrządzonego Polakom. Jest tu historia zbrodni na niemieckich mieszkańcach Aleksandrowa Kujawskiego i Nieszawy, dokonanej przez samozwańczych milicjantów. Są dzieje Siegfrieda Kapeli i jego rodziny z okolic dzisiejszego Świebodzina. Są również relacje Niemców z okolic Opola, Zielonej Góry i Szczecina, którzy wraz z matkami (bo ojcowie z wojny nie wrócili) pozostali w Polsce. Mieli wówczas po 5–8 lat. Co zachowali w pamięci? Czy noszą w sobie poczucie krzywdy doznanej od nowej ojczyzny? Czy wybaczyli? Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Szczegóły
Tytuł Ich matki, nasi ojcowie. Niewygodna historia powojennej polski
Autor: Pytlakowski Piotr
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Rebis
Rok wydania: 2020
Tytuł Data Dodania Rozmiar
Porównaj ceny książki Ich matki, nasi ojcowie. Niewygodna historia powojennej polski w internetowych sklepach i wybierz dla siebie najtańszą ofertę. Zobacz u nas podgląd ebooka lub w przypadku gdy jesteś jego autorem, wgraj skróconą wersję książki, aby zachęcić użytkowników do zakupu. Zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź szczegółowe informacje, opis i recenzje.

Ich matki, nasi ojcowie. Niewygodna historia powojennej polski PDF - podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby podgląd był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

promuj książkę

To twoja książka?

Wgraj kilka pierwszych stron swojego dzieła!
Zachęcisz w ten sposób czytelników do zakupu.

Recenzje

  • Róża Pindór

    Mocna książka ebook dotykająca tematu nierzadko zamiatanego pod dywan. Można ją porównać do publikacji pani Grzebałkowskiej. Twórca przedstawił kilka historii dotyczących losów "polskich" Niemców, którym w 1945 roku przypadło żyć na terenach należących wcześniej do Rzeszy, a poźniej do Polski. Jako, że historia nie jest czarno-biała warto sięgnąć po książkę Pytlakowskiego .