Upload dokumentów - promocja książek - darmowy hosting pdf - czytaj fragmenty
Czy wracając z Katalonii, możemy powiedzieć, że byliśmy w Hiszpanii? Dlaczego najwspanialsze zabytki w tym państwie mają arabski rodowód? Jak Hiszpanie oceniają czasy podboju Ameryk i okres ich kolonizacji? A co z hiszpańską wojną domową, najtragiczniejszą w Europie XX wieku? Jak w ogóle mogło do niej dojść? Jak bardzo ostatni kryzys gospodarczy odmienił Hiszpanów? Na czym polega fenomen hiszpańskich fiest? Czy sjesta to przypadkiem nie stereotypowy relikt przeszłości? Dlaczego rywalizacją Realu Madryt z FC Barceloną żyje cały kraj? Skąd wzięły się tapas i czy pozycja corridy jest jakkolwiek zagrożona? Z myślą o próbie odpowiedzi na te i inne zapytania Maciej Bernatowicz zasiadł do pisania książki. Publikacji w zamyśle lekkiej i przyjemnej, choć tak naprawdę poruszającej kluczowe i intrygujące zagadnienia dotyczące współczesnej Hiszpanii. Twórca korzystając z własnych, wieloletnich doświadczeń przybliża także styl życia Hiszpanów, omawia ich codzienne zwyczaje z wadami i godnymi pozazdroszczenia zaletami. To jak pracują, co i gdzie jedzą, gdzie podróżują i jak świętują. Istotną częścią książki jest podjęcie tematów Basków i przede wszystkim Katalończyków z podkreśleniem aspektów politycznych, społecznych, kulturowych i sportowych."No i stało się: teraz nie wyobrażam sobie kolejnej podróży do Hiszpanii bez książki Macieja Bernatowicza w kieszeni. Szkoda, że nie było jej 30 lat temu, kiedy zaczynałem tam jeździć, pisać reportaże, a później kręcić filmy o tym kraju, jego regionach, przywódcach i mieszkańcach. Musiałem przebrnąć przez dużo przypadkowych lektur, które z czasem zaczęły się składać w jakiś spójny, choć nigdy nie dość kompletny obraz. A tu – wszystko co trzeba w jednym miejscu, spisane z niezrównanym znawstwem i na dodatek w tak idealnym stylu […]". Jacek Pałasiński, reporter radiowy i telewizyjny, korespondent"Przewodnik? A może spacerownik? Nie. Książka, którą wzięli Państwo do ręki, to raczej codziennik pomieszany z wiedzownikiem, wynik zauroczenia Autora krajem, w którym spędził kilka lat, a którym zafascynował się już pewnie na całe życie. W ten sposób powstała niewymuszona gawęda, opowiadanie nie tylko o błahostkach codziennej, rodzinnej rzeczywistości, ale także o kulturze, historii, polityce, piłce nożnej i innych dużych sprawach. Książka ebook ciekawa, osobista, a zarazem obiektywna, ponieważ poparta rzetelnymi lekturami, próbująca stopniowo odsłaniać mniej słynne oblicza Hiszpanii […]. Czy rzeczywiście fiesta pokona wszystko? Zapraszam do lektury!" Marzenna Adamczyk, ambasador w Królestwie Hiszpanii i Księstwie Andory
Szczegóły | |
---|---|
Tytuł | Hiszpania. Fiesta dobra na wszystko |
Autor: | Bernatowicz Maciej |
Rozszerzenie: | brak |
Język wydania: | polski |
Ilość stron: | |
Wydawnictwo: | Wydawnictwo MUZA S.A. |
Rok wydania: | 2017 |
Tytuł | Data Dodania | Rozmiar |
---|
PDF Upload - Zapytania o Książki - Dokumenty © 2018 - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Recenzje
Prawdziwa kopalnia wiedzy o Hiszpanii: kultura, historia, obyczaje, polityka, geografia... Na minus - zbyt dużo liczb i szczegółów. Momentami czułam, jakbym czytała Wikipedię. http://www.pozycjeobowiazkowe.pl/2017/11/10-faktow-o-hiszpanii-o-ktorych-nie.html
Super książka ebook zalecam dla tych którzy byli w Hiszpanii lecz chcą wiedzieć więcej
Twórca ma fantastyczny styl pisania. Czyta sie niemal jak książkę przygodową - po każdym przeczytanym rozdziale od razu chce sie wiedziec co jest w kolejnym :). Poszerza obraz hiszpańskiej kultury. Dzieki tej książce pdf na pewno wrócę do Hiszpanii jeszcze nie jeden raz.
Czy wracając z Katalonii, możemy powiedzieć, że byliśmy w Hiszpanii? Dlaczego najwspanialsze zabytki w tym państwie mają arabski rodowód? Jak Hiszpanie oceniają czasy podboju Ameryk i okres ich kolonizacji? Odpowiedzi na te i inne pytania, znajdziecie w wyjątkowym przewodniku Macieja Bernatowicza, który z niezwykłą precyzją, prezentuje nam, kim są prawdziwi Hiszpanie, czy wszystkie „przywary” jakie im nadajemy są prawdziwe i czy faktycznie fiesta jest niezła na wszystko. Zagłębia się w historię Katalonii i tłumaczy, dlaczego Katalończycy nie uznają się za Hiszpanów. I skąd w ogóle wziął się ich nacjonalistyczny pęd do niepodległości. Co jest specjalnością w Andaluzji i czy Santiago Bernabeu jest faktycznie warty zobaczenia. Dzięki tej książce, możemy poczuć klimat gorącej Hiszpanii. Przenieść się na chwilę do pięknej Barcelony, podziwiać widoki z wieży katedralnej w Sewilli, dowiedzieć się trochę na temat malowniczo położonego klasztoru w Covadondze aż wreszcie, gdzie w Madrycie możemy nieźle zjeść i z czego, poza owocami cytrusowymi, fiesty i radości z życia, słyną jeszcze Hiszpanie. Na pewno jest to obowiązkowa lektura dla wszystkich tych, którzy mają zamiar wybrać się do państwie Basków. I są ciekawi jego historii, ustroju politycznego, zwyczajów, tradycji a także tego, jacy właściwie są Hiszpanie. I czy faktycznie są tacy otwarci i bezpruderyjni, jak mówią o nich inni Europejczycy. Maciej Bernatowicz udowadnia nam, że jest to naród wyjątkowo złożony, zależny od regionu, w jakim się znajduje. Na południu, faktycznie ludzie są bardziej otwarci, natomiast północ nierzadko bywa chłodniejsza i bardziej zdystansowana, choć te subtelne różnice dla laika są niemalże niezauważalne. Wiele można się dowiedzieć również o tradycji Corridy i biegów z bykami i dlaczego są one tak ważne dla Hiszpanów. Cudowne fotografie i ciekawostki, jakimi zarzuca nas autor, sprawiają, że książkę czyta się niezwykle dobrze. Co jest istotne, znajdziecie tu miejsca, które zwykle nie są wspominane nawet w tradycyjnych przewodnikach. Dlatego, jeśli wybieracie się do Hiszpanii albo po prostu chcecie się dowiedzieć czegoś więcej na temat tego wyjątkowo pięknego kraju, zachęcam do lektury. Na pewno nie będziecie żałować. Kto wie, może ktoś z Was się zainspiruje i wyruszy na własną podróż życia.
Zalecam kazdemu kto był w Hiszpanii i się w niej zakochał. książka ebook pomaga lepiej zrozumieć Hiszpanów jak też Katalończyków mieszkańców państwie basków. napisana fajnym barwnym jeżykiem przez osobę która spędziła na miejscu kilka lat życia i z perspektywy przygląda się Hiszpani.