Czytaj więcej:
Historia Polski 2.0: Polak potrafi, Polka też... czyli o tym, ile świat nam zawdzięcza okładka

Średnia Ocena:Historia Polski 2.0: Polak potrafi, Polka też... czyli o tym, ile świat nam zawdzięcza

Pierwsza kamera filmowa, znane amerykańskie mosty, telewizja, kamizelka kuloodporna, laptop, a nawet kasownik – to wszystko dzieła naszych rodaków. Cóż począć? Wynaleźliśmy niemal wszystko! Tylko czasem sami o tym nie pamiętamy.  Spektakularne kariery, wyjątkowe dokonania, epokowe odkrycia – gdzie nie spojrzeć… Nasi! Gdyby nie my, świat wyglądałby dzisiaj zupełnie inaczej. A więc na bok narodowe kompleksy i skłonność do narzekania. Są powody do dumy! Jeśli nie wierzysz, że jesteśmy najwspanialszym narodem pod słońcem, widocznie nie zajrzałeś do środka!  Oto zbiór mądrych osiągnięć Polaków podany lekko i mądrze, z przymrużeniem oka i idealnym humorem. Drugą książkę z serii "Historia Polski 2.0" pochłoniesz jednym tchem. I będziesz chciał więcej.

Szczegóły
Tytuł Historia Polski 2.0: Polak potrafi, Polka też... czyli o tym, ile świat nam zawdzięcza
Autor: Wróbel Jan, Wróbel Ewa
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Rok wydania: 2015

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Historia Polski 2.0: Polak potrafi, Polka też... czyli o tym, ile świat nam zawdzięcza pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Historia Polski 2.0: Polak potrafi, Polka też... czyli o tym, ile świat nam zawdzięcza Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Historia Polski 2.0: Polak potrafi, Polka też... czyli o tym, ile świat nam zawdzięcza PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • mxf

  W tej małej książeczce zmieściło się opisy aż 43 postaci z polskiej historii. Są to rodaczy, którzy stali się sławni w świecie. Pośród Skłodowskiej, Kopernika, Piłsudskiego znajdziemy też wielu inżynierów i naukowców okresu PRL, którzy rozwijali albo również zostali zmuszeni do porzucenia własnych interesujących pomysłów. Dużo z tych historii to zapomniane rozdziały ostatnich dekad i wieków. Autorzy, Jan i Ewa Wróblowie - są nauczycielami. Postanowili napisać książkę o historii, która w prosty i przystępny sposób trafi do młodzieży. Zadanie wykonane na medal. W serii Historia Polski 2.0 ukazało się do tej pory kilka książek. "Polak potrafi i Polska też…" to tom drugi. Składa się z 240 stron tekstu i grafik. Tam gdzie zwykły tekst może nie przemówić do czytelnika zastosowani charakterystyczne dla młodych zabiegi - chaty, rozmowy facebookowe, komiksy i zabawne obrazki. Doprawdy można się dobrze bawić podczas czytania tej pozycji.

 • Anna A.

  Trafiony upominek dla gimnazjalisty. Z zainteresowaniem poczytał i opowiadał o osiągnięciach zdolnych Polaków.

 • a1712

  Takich ebooków brakuje, a ogólnie tak powinny wyglądać moim zdaniem podręczniki historii. Zawsze z niecierpliwością czekam na kolejne tomy, ponieważ wiem, że warto.

 • Katarzyna Roszczenko

  Pomimo tego, że historia nie była moim ulubionym przedmiotem w szkole, tak naprawdę to nie lubiłam przedmiotów humanistycznych, a jednak studia na wydziale humanistycznym skończyłam. Kiedy wydarzenia są przedstawiane w nudny i mocno naukowy sposób, to ciężko je przyswoić tym bardziej, jeśli dane zagadnienie nas nie interesuje. Natomiast, kiedy ta sama historia przedstawiona jest w sposób ciekawy, w której znajdziemy dużo interesujących wiadomości, a opowiadający zrobi to jeszcze w umiejętny sposób, całkiem inaczej wówczas ją postrzegamy. Jakiś czas temu miałam okazje zapoznać się z pierwszą częścią serii „Historia Polski 2.0” Polak, Rusek i Niemiec… czyli jak psuliśmyplany naszym sąsiadom, która zrobiła na mnie dość dobre wrażenie, teraz przyszła kolej na druga część, czyli Polak potrafi, Polka też… czyli o tym, ile świat nam zawdzięcza.Tak jak w pierwszym tytule serii, historie opowiadał nam Jan Wróbel, tak tutaj pomaga mu jego małżonka – Ewa Wróbel, nadaktywna nauczycielka, od lat związana z 25. Społecznym Liceum Ogólnokształcącym w Warszawie. Organizatorka, współorganizatorka albo uczestniczka różnorakich projektów społecznych i teatralnych.Nie spodziewałam się, że to będzie tak interesująca pozycja, którą pochłonę w ciągu jednego popołudnia. Autorzy skupiają się na całej plejadzie osób słynnych i mniej słynnych ( o niektórych dowiedziałam się dopiero w trakcie lektury tej książki). Są tu opisy osób żyjących jak i tych, którzy już odeszli a jednak pozostawili po sobie ślad własnymi odkryciami czy postępkami. Poznajemy Maksymiliana Faktorowicza człowieka od tuszu do rzęs, poczytamy o Skłodowskiej, Janinie Ochojskiej, Piłsudskim, lecz nie Józefie. Poznamy Narcyzę Żmichowską – feministkę z zasadami, Irenę Sendler, Jerzego Owsiaka i wielu, wielu innych.Każda z tych postaci w jakiś sposób przyczyniła się dla Polski albo stale robi dużo dobrego. Każda z nich przedstawiona jest w sposób interesujący i nie raz z dużą dozą humoru, dzięki czemu książkę czyta się w zastraszająco szybkim tempie.Podobnie jak w pierwszej części serii, tak też i tutaj nie zabrakło ciętych historyjek, niesamowicie kolorowych ilustracji nie rzadko w formie komiksu.Polak potrafi, Polka też… to nie jest pozycja stricte biograficzna. Nie ma tu przydługich opisów, mnóstwa dat nierzadko nic niewnoszących. Autorzy wyciągnęli najistotniejsze i nierzadko mało słynne wątki z życia opisanych osób i stworzyli o nich interesujące i przystępne historie.Polak potrafi, Polka też… to książka ebook tak naprawdę dla każdego, kto chce poznać kawałek naszej historii. Lektura jest prosta w odbiorze, a przedstawione opisy przyswajalne na tyle, że nawet duży przeciwnik historii zatraci się w niej bez reszty.

 • barwinka

  Pragnęlibyście pochwalić się znanym polskim nazwiskiem przed zagranicznymi znajomymi? A może chcecie zabłysnąć przed własnymi polskimi bliskimi? Czytanie not biograficznych jest szalenie nudne i tylko ktoś naprawdę zdeterminowany jest w stanie po nie sięgnąć? Przedstawiam Wam książkę, która prezentuje jak wielu Polaków (i Polek oczywiście) zasługuje na pamięć, a jednocześnie w jak zabawny, interesujący i wciągający sposób można o nich pisać. Oto następna książka ebook Jana Wróbla i jego małżonki z serii Historia Polski 2.0.Ci słynni z historii jak Mikołaj Kopernik i Maria Curie-Skłodowska to tylko nieliczni wśród nazwisk, które się tu pojawiają. Mamy współczesnych, jak choćby Jerzy Owsiak, czy Tomasz Bagiński (nie znacie? to ten co stworzył Animowaną historię Polski, jak nie oglądaliście polecam, można znaleźć na Youtubie), z trochę wcześniejszych pojawia się Józef Korczak (tak to ten od Króla Maciusia I) i Irena Sendler. W tej krótkiej książeczce zetkniecie się jednak z nazwiskami, które nic wam nie powiedzą, a okazuje się, że od lat korzystamy z wyników ich pracy.Forma książki jest bardzo podobna do wcześniej wydanej "Historii Polski 2.0 Polak, Rusek i Niemiec...", wśród tekstu, który w zabawny i interesujący sposób zachęca do zagłębienia się w lekturę znajdziemy tu też liczne wstawki komiksowe, elementy pozorowane na wpisy z Facebooka czy bloga, są zabawne malunki i notki od autora. Cała kompozycja sprawa wrażenie lektury lekkiej i przyjemnej, w żaden sposób nie kojarzy się z nudnym podręcznikiem do historii, jak sobie to wyobraża większość społeczeństwa. Autorzy nie skupiają się na prezentacji całych biogramów, w większości przypadków notki są krótkie i dość ogólne, mające na celu raczej zwrócić uwagę na dane osobę i zachęcić do poszukiwania dalszych informacji. Trafiając na nazwisko Maksymiliana Faktorowicza, którego dzisiaj znamy pod marką Max Faktor, na pewno niejedna osoba postanowi bliżej poznać jego życiorys i przeszkody, z którymi borykał się na drodze do sławy. Niezbyt obszerny tytuł uwodzi zupełnie innym podejściem do historii i nauki. Autorzy z zupełnym luzem, czasami w formie żartów przedstawiają życiorysy osób, pokazują, że w wieku dziedzinach życia byliśmy pionierami, choć dzisiaj nierzadko się o tym zapomina. To zupełnie inny sposób prezentacji tematu, na pewno szalenie interesujący dla współczesnej młodzieży. Może pora podsunąć tę książę dzieciakom lub młodszemu rodzeństwu (ja własnej siostrze na pewno :) )? Sami na pewno też z ciekawością zagłębicie się w lekturze i wyciągniecie wnioski, jak Polacy (i Polki) są wielcy. Polecam.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!