Czytaj więcej:
Historia 4. Podręcznik. Szkoła podstawowa okładka

Średnia Ocena:Historia 4. Podręcznik. Szkoła podstawowa

Podręcznik "Historia" do klasy 4 szkoły podstawowej ma charakter propedeutyczny, zgodnie z założeniami nowej podstawy programowej: wyjaśnia, czym się zajmuje historia jako nauka a także na czym polega praca historyka, uczy posługiwania się podstawowymi pojęciami historycznymi, rozbudza zainteresowanie dzieci historią rodzinną i regionalną, wskazuje na kluczowe fragmenty polskiego dziedzictwa kulturowego (symbole i święta państwowe, legendy, zabytki), prezentuje wybrane postacie i wydarzenia o doniosłym znaczeniu dla polskiej tożsamości kulturowej. Podręcznik w przyjazny sposób wprowadza 10–11-letnich uczniów w świeży dla nich przedmiot nauczania. Tradycyjną narrację autorską uzupełniają opowiadania historyczne, które nie tylko pomagają poznać i zrozumieć wydarzenia z przeszłości, ale także pozwalają uczniom wcielić się w postacie historyczne, zrozumieć motywy ich działania i towarzyszące im uczucia. Duże ilustracje – wykonane przez wybitnych polskich grafików z myślą o dzidziusiach rozpoczynających naukę historii – sprawiają, że lekcje w klasie 4 stają się fascynującą podróżą w przeszłość. Rekonstrukcje ubiorów z zamierzchłych epok a także przygotowane w technice 3D modele obiektów historycznych przybliżają uczniom realia życia w minionych czasach. Zamieszczone w kolejnych rozdziałach Słowniczki uczą posługiwania się pojęciami historycznymi i wyjaśniają trudniejsze terminy pojawiające się w tekście lekcji. Czytelne osie czasu pomagają w chronologicznym porządkowaniu wydarzeń, obliczaniu czasu a także posługiwaniu się pojęciami z zakresu chronologii. Polecenia polegające na pracy z mapą albo planem uczą lokalizowania zdarzeń i procesów historycznych w przestrzeni. Bogaty zbiór tekstów źródłowych, fotografii, rysunków i schematów wraz z towarzyszącymi im poleceniami pozwala na kształcenie umiejętności odczytywania i analizowania różnorodnych źródeł informacji. Zwięzłe podsumowania lekcji (Zapamiętaj) a także lekcje powtórzeniowe (To już znamy, powtarzamy) systematyzują wiedzę i ułatwiają przygotowanie się do sprawdzianów. Pytania, polecenia i zadania zamieszczone po kolejnych lekcjach a także na zakończenie każdego działu to idealna forma sprawdzenia wiedzy i umiejętności. Dodatkowe materiały Warto wiedzieć a także Poznaj to, co nieznane rozbudzają ciekawość uczniów i zachęcają ich do odkrywania sekretów z przeszłości, w tym samodzielnego poznawania historii swojej rodziny, lokalnej społeczności czy regionu. Struktura podręcznika "Historia" do klasy 4: Dział I. Zapoznaj się z historią Dział II. Moja historia, moja ojczyzna Dział III. W Polsce Piastów i Jagiellonów Dział IV. W czasach zwycięskich wodzów i w latach niewoli Dział V. Trudne losy ostatnich stu lat

Szczegóły
Tytuł Historia 4. Podręcznik. Szkoła podstawowa
Autor: Kalwat Wojciech, Lis Małgorzata
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: WSiP Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne
Rok wydania: 2017

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Historia 4. Podręcznik. Szkoła podstawowa pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Historia 4. Podręcznik. Szkoła podstawowa Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Historia 4. Podręcznik. Szkoła podstawowa PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!