Czytaj więcej:
Hipoteza zła okładka

Średnia Ocena:Hipoteza zła

W podziemnym pomieszczeniu budynku policji federalnej jest ściana zapełniona setkami zdjęć osób zaginionych. Im dłużej ich nie ma, tym mniej kogokolwiek obchodzą. Mówią na nich "uśpieni". Teraz zaczynają pojawiać się znikąd, sieją strach i napędzają przerażającą spiralę zbrodni. W swoim domu zostaje zabity biznesmen, jego małżonka a także dwójka starszych dzieci. Zabójca oszczędził tylko najmłodszego synka po to, żeby pomógł on policji ustalić sprawcę zbrodni. Detektyw Mila Vasquez, idąc tropem pozostawionej wskazówki, odkrywa następne morderstwo. Jego ofiarą pada adwokat słynny z tego, że pogrążał przed sądem dziewczyny i bronił przed wysokimi karami znęcających się ponad nimi mężów. Sprawczyni przestępstwa popełnia samobójstwo na oczach Mili, pozostawia jednak wskazówkę umożliwiającą odkrycie kolejnego zabójstwa… Odsunięta od śledztwa Mila podejrzewa, że morderstwa mają związek z toczącym się dwadzieścia lat wcześniej śledztwem dotyczącym zaginięć osób, które łączyło to, że rozpaczały na bezsenność. Do wszystkich ofiar miał dzwonić zagadkowy Zaklinacz z zapytaniem "Czy pragnąłbyś rozpocząć nowe życie?"

Szczegóły
Tytuł Hipoteza zła
Autor: Carrisi Donato
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Albatros
Rok wydania: 2016

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Hipoteza zła pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Hipoteza zła Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Hipoteza zła PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Zwierzuus

  Jedna z najlepszych książek, które czytałam. Doskonała na wieczór grozy.

 • Paolka

  Donato Carrisi to klasa sama w sobie. Gdy widzę to nazwisko w rubryce Twórca to wiem, że książka ebook będzie bardzo niezła i na długo nie pozwoli o sobie zapomnieć.

 • saskia

  Przeszłość, teraźniejszość i przyszłość zawsze się ze sobą łączą, ale niekiedy ludzie wolą zapomnieć o tym co było, a obecne wydarzenia traktować jak coś zupełnie coś odrębnego, nie będącego następstwem niczego co już miało miejsce. Jednak takie postępowanie mści się brutalnie, zwłaszcza kiedy w grę wchodzi zbrodnia, ona przecież nie rodzi się z niczego, wprost przeciwnie jej korzenie sięgają głęboko w czas i ludzkie egzystencje.Mia nie ma złudzeń co do świata, poznała go od najgorszej strony i codziennie zmaga się z bliznami, jakie w niej pozostawił. Lecz usiłuje żyć ze nimi i stara się zapomnieć o tym co złe, praca nie jest w tym pomocna, wręcz przeciwnie. Zdolności, które kiedyś jednocześnie pomogły jej i ściągnęły na nią kłopoty, pogrzebała głęboko, ale zwierzchnicy zamierzają ponownie z nich skorzystać. Miejsce zabójstwa przypomina o najgorszych momentach, otwiera stare rany, jednak śledztwo musi się toczyć, a ona jako jedyna może nadać mu odpowiedni kierunek. Pierwszy przełom następuje bardzo dynamicznie i jednocześnie staje się źródłem pytań, dla niektórych zbyt wielu. Od początku wszyscy zdają sobie sprawę, że przed nimi trudne dochodzenie, przeciwnik jest nieobliczalny i pojawia się jak duch, a czas wcale nie jest sprzymierzeńcem. Zabójca albo raczej powinno się powiedzieć zabójcy stanowią prawdziwą mroczną i zabójczą zagadkę. Mia zyskuje nieoczekiwanego pomocnika, dzięki niemu ma okazję poznać inną teorię co do popełnionych zbrodni i ich autorów. Przez lata zajmowała się zaginionymi, teraz okazuje się, że powracają wcale nieprzypadkowo. Intuicja podpowiada policjantce, iż będzie musiała głębiej wejść nie tylko w motywy zbrodniarzy, lecz i swoje emocje, do tej pory te drugie były odsuwane na dalszy plan, ponieważ jedynie w ten sposób pozwalały jej egzystować. Partner Mii też stawia czoła swóim demonom, obydwoje dużo ukrywają, ale właśnie w tych tajemnicach kryją się kluczowe ślady śledcze. Przeszłość naznaczyła życie obydwojga, teraźniejszość wymaga od nich zrzucenie ochronnej tarczy i uczynienie ze swych porażek broni.Morderstwo to zamach na drugiego człowieka, śmierć jest jego wynikiem, ten fakt jest niezaprzeczalny, cała reszta czasem opiera się dowodach, a czasem na poszlakach. Donato Carrisi nie upiększa zbrodni, przedstawia ją taką jaką jest, nie łagodzi czerwieni krwi, bólu ofiar. "Hipoteza zła" przesiąknięta jest tajemnicą, zagadkowością, każdy z bohaterów nosi je w sobie, jedni jako ciężki życiowy bagaż, drudzy czerpią z nich siłę. Twórca wprowadza czytelnika w mroczny świat zbrodni, śledczych naznaczonych obcowaniem z nią a także zbrodniarzy, których motywy dalekie są od oczywistości. Śledztwo daje nie tylko odpowiedzi, lecz rodzi też pytania, zło jest namacalne, stale towarzyszy wszystkim, zrzucając swą maskę niespodziewanie. Donato Carrisi nie opiera się jedynie na tu i teraz, przeszłość jest dla niego równie ważna, a przyszłość to już częściowo zapisana karta krwistym atramentem.

 • Katarzyna

  Twórca bardzo ciekawie ukazuje człowieka, jako istotę rozumną. Carissi dokładnie pokazuje walkę niezła ze złem, myśli władające człowiekiem, to dokąd one dążą (kto z nas czasami nie marzył o zamordowaniu kogoś niezwykle złego, lub o zniknięciu z dotychczasowego życia i rozpoczęciu czegoś od nowa?!). Ukazuje także walkę człowieka z wewnętrznymi demonami, nałogami, dążność do samo destrukcji.Książka ma w sobie wszystko to, co mieć powinien niezły thriller. Przede wszystkim zaskakująca, porywająca w własne objęcia fabuła. Poza tym krótkie rozdziały, niesamowite tempo akcji i zaskakujące zwroty wydarzeń.Trochę zbyt długie jak na mój gust jest objaśnienie tytułu książki, lecz w ogólnym rozrachunku Hipoteza zła to dobra, ba momentami idealna książka, którą czyta się dynamicznie i z olbrzymią przyjemnością. Hipoteza zła to 2. tom przygód Mili Vasquez. jednak osoby nie znające tomu1. mogą spokojnie rozpocząć lekturę od Hipotezy zła. Każda z powieści cyklu jest bowiem także odrębną całością.

 • Kasia W.

  Od kiedy przeczytałam tylko zapowiedź "Hipotezy zła", wiedziałam, że ta książka ebook jest dla mnie. Kryminalne zagadki, psychopata z "misją" i trudna policjantka prowadząca śledztwo - to wszystko sprawiło, że opowieść przyciągała mnie jak magnes. Mój instynkt znów się sprawdził. Po raz następny nieźle wybrałam lekturę.Mila Vasquez to policjantka, która nie zajmuje się tropieniem zabójców, złodziei i innych złoczyńców. Ma o dużo trudniejsze i bardziej przygnębiające obowiązki - poszukuje zaginionych. Ściany jej miejsca pracy są oblepione fotografiami dorosłych i dzieci, którzy któregoś dnia zniknęli bez śladu. Niektórzy nigdy już nie zostaną odnalezieni. Nie ma ciała, nie ma dowodu, że coś im się stało, lecz od lat nie odzywają się do własnych najbliższych i nigdzie nie ma żadnego śladu ich życia.Pewnego razu Mila, wbrew temu co należy do jej obowiązków, dostaje wezwanie na miejsce zbrodni. Ktoś zamordował rodzinę biznesmena, pozostawiając przy życiu jego najmłodszego syna, żeby mógł opowiedzieć policji o tożsamości mordercy. Okazuje się, że morderca to zaginiony 17 lat temu mężczyzna. Pojawił się nagle, nie wiadomo skąd, w ubraniu z dnia zaginięcia i po dokonaniu zbrodni znów zniknął bez śladu. Od tego dnia kolejni zaginieni wyłaniają się z mroku, by zabijać, a później znów rozmyć się we mgle. "Hipoteza zła" spełniła wszystkie moje wymagania, które stawiam dobremu thrillerowi. Ta książka ebook zaskakuje, trzyma w napięciu, przeraża i wciąga jak wir. Postać Mili Vasquez została wykreowana w sposób nieprawdopodobnie realistyczny i wielowymiarowy. Policjantka boryka się z kłopotami z przeszłości, jest pełna sprzeczności, a jej dziki i nieujarzmiony charakter sprawia, że nierzadko pakuje się łatwo w łapy zła. Donato Carrisi posługuje się mową w sposób wręcz wirtuozerski, lecz prosty w odbiorze. Momentami miałam jednak wrażenie, że twórca trochę za bardzo się rozgaduje, co było dość nużące. Na szczęście tych elementów nie było wcale tak wiele i nie wpłynęło to jakoś mocno na moją przyjemność z lektury.Dużym plusem "Hipotezy zła" jest dla mnie jej zaskakujące zakończenie. Literatura kryminalna stanowi wysoki udział w wybieranych przeze mnie gatunkach i trudno jest mnie zmylić i zwieść na manowce. W tym wypadku jednak dopiero w ostatniej chwili odgadłam kto jest winny, a i tak nie rozwiązałam zagadki do końca.Podsumowując, szczerze zalecam "Hipotezę zła" osobom,które lubią sięgać po thrillery, a także tym, które czytały już pierwszy tom historii, czyli "Zaklinacza", i książka ebook przypadła im do gustu.

 • zgarbowska87

  Wartka akcja, tragedia bohatera, potyczka z przeznaczeniem i okrucieństwem ludzi. Błyskotliwa fabuła, mnóstwo napięcia i emocji.

 • ewcikTom

  Twórca ma lekkie pióro mimo poruszanych drastycznych kryminalnych wątków.....nie wiem dlaczego jest tak mało słynny w świecie literackim lecz jest mądry

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!