Heretyk z familoka. Biografia Janoscha okładka

Średnia Ocena:


Heretyk z familoka. Biografia Janoscha

Pierwsza biografia twórcy kultowego "Cholonka". Urodził się w robotniczej dzielnicy Zabrza. Koszmary dzieciństwa przez długie lata egzorcyzmował alkoholem. Wyrzucony z Akademii Sztuk Cudownych w Monachium zyskał sławę jako rysownik o niepodrabialnym stylu. Stworzona przez niego para bohaterów Miś i Tygrysek, popularnością przebiła postaci z kreskówek Disneya – lecz przekorny i obrazoburczy Janosch ilustrował także dzieła markiza de Sade i Charlesa Bukowskiego. Jego życie to pasmo malowniczych i awanturniczych epizodów: paryskie lata wypełnione jazzem, motocyklowe włóczęgi po Lazurowym Wybrzeżu, hippisowskie balangi w Monachium, spalenie całego dobytku i ucieczka na Wyspy Kanaryjskie. Ocalenie i szczęście pod słońcem południa. Wolność, anarchizm i oświecenie mądrością Wschodu.

Szczegóły
Tytuł Heretyk z familoka. Biografia Janoscha
Autor: Bajorek Angela
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Rok wydania: 2015
Tytuł Data Dodania Rozmiar
Porównaj ceny książki Heretyk z familoka. Biografia Janoscha w internetowych sklepach i wybierz dla siebie najtańszą ofertę. Zobacz u nas podgląd ebooka lub w przypadku gdy jesteś jego autorem, wgraj skróconą wersję książki, aby zachęcić użytkowników do zakupu. Zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź szczegółowe informacje, opis i recenzje.

Heretyk z familoka. Biografia Janoscha PDF - podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby podgląd był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

promuj książkę

To twoja książka?

Wgraj kilka pierwszych stron swojego dzieła!
Zachęcisz w ten sposób czytelników do zakupu.

Recenzje

  • Emil Janowski

    Cholernie ciężkie dzieciństwo miał ten Janosch, a później ciągle pod górkę. Taki lajf nie jest nikomu obcy. Dzieje bohatera utwierdziły mnie w przekonaniu, że mimo wszystkiego warto próbować walczyć o lepszy byt i najważniejsze… pozostać sobą.

  • Emka

    Warto poznać człowieka, który stworzył mądrych bohaterów - tygryska i misia dla dzieci. Myślałam, że miał on „normalne” szczęśliwe dzieciństwo beż jakichś traumatycznych przeżyć. To niewiarygodne, że twórca tak optymistycznych książeczek miał tak cholernie „pod górkę”. Bezczelnie szczera, aż do bólu historia człowieka, który nie wstydzi się mówić o tym co myśli.

  • Fantasmagoria

    Małgorzata Piekorz już zapowiedziała, że zekranizuje biografię Janosha. Myślę, że na taką decyzję spory wpływ miał sposób jej opisania przez Angelę Bajorek. Czyta się to jak niezły film.

  • Paulina

    Janosh nigdy się nie poddawał i dążył do celu pomimo ogromu przeciwności na jego drodze. Inspiruje by być silnym, sprytnym w życiu i wytrwałym. Wyjątkowa biografia również jeśli chodzi o styl jakim jest napisana.

  • Elena

    Wow ile człowiek może przejść i się nie załamać. Historia Janosha inspiruje, aby mieć w sobie siłe co by się nie dzialo i jak bardzo zycie by nas nie krzywdzilo. Wstrząsa, przygnębia miejscami, ponieważ nie każdy lubi czytac o krzywdzie ludzkiej, zwłaszcza w dzieciństwie doznanej, lecz finał pozytywny, a Janosh to w ogóle Bajka facet. Nieźle się bawiłam

  • Cyber

    Wielu z nas gdyby przezyło choć 1/10 tego co Janosh, załamałoby się i być może odebrało sobie życie. Trzeba mieć w sobie nie lada siłę, aby się nie poddać, a wręcz uczynić z traumy atut. Ciężkie życie Janosha znajduje odzwierciedlenie w jego książkach, które dla wielu tak jak dla mnie są bardzo ważne. Dlatego pewnie tak je lubimy, ponieważ są autentyczne. Wstrząsająca biografia.

  • szyszka

    Zarówno lektura „Cholonka” jak i „Hrdlaka” mocno mną poruszyły. Świat tam przedstawiony raczej odstręczał, a jeśli bawił, to przez łzy. Zdawałam sobie sprawę, że tak musiał wyglądać Śląsk przed wojną, że tak zapamiętał go Janosch, wiedziałam, że opiera własne powieści na wątkach biograficznych (który pisarz tego nie robi?), lecz dopiero przeczytawszy biografię Janoscha, uświadomiłam sobie, ile w jego powieściach jest prawdy – i jak tym bardziej jest to przerażające. Gorąco zalecam „Heretyka z familoka”, to książka, która daje do myślenia i sprawia, że Janosch budzi jeszcze większy podziw i szacunek, a także sympatię.