Czytaj więcej:
Hello Ruby. Programowanie dla Dzieci okładka

Średnia Ocena:Hello Ruby. Programowanie dla Dzieci

"Hello Ruby" to wyjątkowa książka ebook o programowaniu dla dzieci w wieku 4-8 lat, która poprzez zabawę wprowadzi je w fascynujący świat technologii. To pierwsza tego typu książka ebook w Polsce. Nie jest podręcznikiem uczącym konkretnego języka programowania, lecz pomaga rozwijać umiejętności, które przydadzą się w przyszłości każdemu młodemu programiście.  Książka składa się z dwóch części: cudownie ilustrowanego opowiadania o przygodach Ruby i jej przyjaciół a także zestawu ćwiczeń. Zadania przedstawią w praktyce kłopoty ze świata kodowania: jak stworzyć algorytm (mycia zębów), jak rozpoznać wzór (obrazków na tapecie), jak ułożyć pętlę (figur tanecznych), czy również jak szukać błędu w instrukcji (przygotowania kąpieli). Dzięki nim mali programiści rozwiną własne umiejętności, przy okazji idealnie się bawiąc! Dzięki "Hello Ruby" twoje dziecko: poćwiczy umiejętności logicznego i abstrakcyjnego myślenia, rozwinie własną wyobraźnię i kreatywność, dowie się, co to algorytm, sekwencja i pętla, postawi pierwsze kroki w świecie programowania. Ta niezwykła książka ebook pełna interesujących zadań, gier i zabaw to idealna okazja na spędzenie wspólnego czasu rodzica i dzidziusia a także połączenie nauki z rozrywką. Spostrzegawczy rodzice znajdą w niej też dużo zabawnych aluzji do świata komputerów i Internetu.  Autorką "Hello Ruby" jest Linda Liukas, ceniona programistka, ilustratorka i autorka pochodząca z Finlandii. Własną książką Linda udowadnia, że programowania można uczyć się już od młodszych lat i że nauka przez zabawę stanowi dla dzieci fascynującą przygodę! „Umiejętność kodowania staje się alfabetem, XXI wieku. Wprowadzenie dzieci w cyfrowy świat powinno być nieodłącznym fragmentem ich wychowania i edukacji, a Linda Liukas robi to z olbrzymim wdziękiem. To działa!"Paweł Stempniak, tata Leonarda i Poli, twórca błoga GeekTata.pl„W tej pięknej książce pdf znajdziecie ciekawe postacie, magiczną narrację i ćwiczenia, które są dla dzieci na tyle śmieszne i wciągające, że zaczęliśmy je wykorzystywać w trakcie naszychkursów programowania."Karolina Cikowska - mama Kai i Feliksa, założycielka Fundacji Girls Code Fun

Szczegóły
Tytuł Hello Ruby. Programowanie dla Dzieci
Autor: Liukas Linda
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Sierra Madre
Rok wydania: 2016

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Hello Ruby. Programowanie dla Dzieci pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Hello Ruby. Programowanie dla Dzieci Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Hello Ruby. Programowanie dla Dzieci PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Anna

  Taka sobie pozycja, ja uważam, że lepiej kupić dzidziusiowi książkę z interesującymi łamigłówkami z matmy.

 • raf.kowalczyk

  Tajemnicza i bardzo interesująca książka, którą każdy tata deweloper powinien posiadać. Do czytania, oglądania (bardzo ładne ilustracje) i rozwiązywania - łamigłówki na końcu! Polecam!

 • agnusia

  Czekałam na ta książkę od dwóch miesięcy jak tylko dowiedziałam się o polskiej edycji. Jest cudowna! Szczególnie podobaja mi sie ilustracje a także to z jaka prostotą przekazuje sie dzidziusiowi pojęcia z zakresu programowania. Ruby lubi łatwe i jasne instrukcje, jest zadziorna i ogólnie super bohaterka dla dziecka. Jak przychodzimy do ćwiczeń do synek tez stara się być tak logiczny jak Ruby:)

 • waxtailor

  Rzadko widzę tak cudownie ilustrowane książki dla dzieci. Hello Ruby to wciągająca historia z ślicznymi postaciami, pomagająca dzieciakom zrozumieć, o co w ogóle chodzi w programowaniu. Prócz opowiadania, dzieci mogą też rozwiązać zadania rozwijające kreatywność i pomagające trenować umiejętności logicznego myślenia. Rozrywka na dużo godzin, która udowadnia, że programowania mogą uczyć się nawet małe dzieci!

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!