Hawany w Camelocie okładka

Średnia Ocena:


Hawany w Camelocie

"Zbiór czternastu osobistych esejów jednego z najwybitniejszych amerykańskich pisarzy XX wieku. Styron omawia w nich własną znajomość z Johnem F. Kennedym, wspomina Trumana Capote, Jamesa Baldwina, snuje refleksje o twórczości Marka Twaina, a także o Świeżym Jorku lat 40., Paryżu lat 50. i... urokach codziennych spacerów z psem. William Styron (1925-2006) jest autorem ebooków m.in: „Pogrążyć się w mroku”, „Długi marsz”, „Na pastwę płomieni”, „Wybór Zofii” (przeniesionej na ekran), „Dotyk ciemności”, „Samobójcza runda”, laureatem Nagrody Pulitzera w kategorii ""literatura piękna"", American Book Award a także Witness to Justice Award przyznawanej przez Auschwitz Jewish Center Foundation w Świeżym Jorku. "

Szczegóły
Tytuł Hawany w Camelocie
Autor: Styron William
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Świat Książki
Rok wydania: 2012
Tytuł Data Dodania Rozmiar
Porównaj ceny książki Hawany w Camelocie w internetowych sklepach i wybierz dla siebie najtańszą ofertę. Zobacz u nas podgląd ebooka lub w przypadku gdy jesteś jego autorem, wgraj skróconą wersję książki, aby zachęcić użytkowników do zakupu. Zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź szczegółowe informacje, opis i recenzje.

Hawany w Camelocie PDF - podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby podgląd był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

promuj książkę

To twoja książka?

Wgraj kilka pierwszych stron swojego dzieła!
Zachęcisz w ten sposób czytelników do zakupu.

Recenzje

  • ula

    Gratka dla fanów gatunku. To zestaw czternastu esejów mistrza Styrona, będący nomen omen źródłem bardzo osobistych przemyśleń, przeżyć i rozterek z życia pisarza. To opowieści o dojrzewaniu, strachu przed "wstydliwą chorobą" i pierwszej miłości. To też historia o rosnącej miłości do cygar, i ponad ich wyższością ponad pospolitymi papierosami. Wśród tych mniej i bardziej osobistych wyznań znajdujemy opowieści o sympatii do J.F.Kennedy'ego i o zachwytach (z nutą zazdrości) ponad pisarstwem Trumana Capote'a .  Na koniec czytamy o niechęci do biegania i o konieczności spacerowania, jednak należy pamiętać, że: "spacerować należy samemu...mile widziany wyjątek od tej reguły może stanowić towarzystwo psa..." (Spacer Z Aquinnah- do tej pory niepublikowany). Polecam!