Czytaj więcej:
Haruki Murakami i jego Tokio. Przewodnik nie tylko literacki okładka

Średnia Ocena:Haruki Murakami i jego Tokio. Przewodnik nie tylko literacki

Tłumaczka 11 ebooków Murakamiego, Anna Zielińska-Elliott, wpadła na pomysł, aby pokazać czytelnikom, jak naprawdę wygląda Tokio, miasto, w którym twórca spędził lata własnej młodości i gdzie losy się akcja niemal wszystkich jego powieści. Przewodnik ilustrowany mnóstwem cytatów z książek, a także nad trzystoma kolorowymi zdjęciami, prezentuje i omawia miejsca, w których bywają bohaterowie Murakamiego a także te, w których on sam mieszkał, bywał albo do dzisiaj bywa. Z myślą o czytelnikach wybierających się do Tokio zawarto tu także dużo praktycznych informacji turystycznych: strony internetowe, adresy, telefony, ceny biletów itp., info o hotelach, kawiarniach, muzeach, galeriach i turystycznych atrakcjach. Są także idealnie opisywane japońskie osobliwości: inne niż wszędzie na świecie nazwy ulic i adresy, sklepiki całodobowe, kawiarnie, automaty, pasaże handlowe i... stojaki na parasole. Lektura obowiązkowa dla wszystkich fanów Japonii i prozy Harukiego Murakamiego.

Szczegóły
Tytuł Haruki Murakami i jego Tokio. Przewodnik nie tylko literacki
Autor: Zielińska-Elliott Anna
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo MUZA S.A.
Rok wydania: 2012

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Haruki Murakami i jego Tokio. Przewodnik nie tylko literacki pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Haruki Murakami i jego Tokio. Przewodnik nie tylko literacki Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Haruki Murakami i jego Tokio. Przewodnik nie tylko literacki PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Muffinka234

  Jest to jednocześnie przewodnik po mieście jak i po ebookach Harukiego Murakamiego . Choć autorka , Anna Zielinska-Elliott chciała ukazać miejsca odwiedzane przez bohaterów ebooków Murakamiego jest to niezły przewodnik dla osób wybierających się w tamte strony . Jest wiele informacji o atrakcjach turystycznych takich jak Epson Shinagawa Aqua Stadium czy Tokyo Tower. Zamieściła też adresy , ceny , czy numery telefonów do większości z omówionych miejsc , co napewno wiele ułatwi osobą które będą chciały się tam wybrać. Zaciekawiła mnie też element , która występuje na końcu każdego rozdziału czyli ,, Czytelnicy pytają , Haruki Murakami odpowiada " . Bardzo podobają mi się fotografie wykorzystane w książce pdf . Widać, że przedstawiają Tokio takie jakie jest , bez nie niezbędnych filtrów itp. Mam zamiar niedługo się tam wybrać i mam wrażenie że tak książka ebook będzie mi bardzo pomocna . Serdecznie każdemu zalecam !

 • Ekspert Empiku

  Autorka, tłumacząc kolejną książkę Murakamiego, zabiera nas do Tokio. Jest to doskonała pozycja dla tych, którzy marzą o podróży do Japonii, jak i tych, którzy znowu pragną pospacerować ulicami jej stolicy. Tej książki nie można nazwać zwykłym przewodnikiem. To pozycja, która pobudza naszą wyobraźnię na najwyższym poziomie. Liczne zdjęcia, szczegółowe opisy miejsc, charakterystyczne i niespotykane nigdzie indziej na świecie zwyczaje - to niewątpliwie obowiązkowa pozycja dla wszystkich, którzy pragną dowiedzieć się jak najwięcej, żeby ułatwić sobie podróż marzeń do Państwie Kwitnącej Wiśni. Wojciech Iwaszczuk, Empik Białystok

 • Dizer

  Ten wyjątkowy przewodnik po Tokio jest nie tylko poparty wspomnieniami najsłynniejszego japońskiego literata XX wieku, lecz też sporą ilością zdjęć miejsc, z którymi są związane postaci znanego japońskiego twórcy. Jest to wyjątkowa lektura dla tych, którzy planują wycieczkę do państwie Samurajów, gorąco zalecam

 • jjon

  Jest to pozycja, która zadowoli nie tylko fanów Murakamiego, ponieważ jak mówi podtytuł jest to „przewodnik nie tylko literacki”.Przewodnik, choć ściśle nawiązuje do twórczości pisarza, jest napisany w taki sposób, że zadowoli zarówno tych, którzy sięgną po niego ze względu na Murakamiego, jak i tych, dla których bardziej ciekawe będzie Tokio samo w sobie.Fani Murakamiego, będą mieć możliwość pospacerowania po mieście śladem bohaterów i autora, poznać odwiedzane i lubiane przez nich miejsca, co na pewno da im pełniejszy obraz bohaterów. Czytelnicy będą również mogli poznać lepiej autora dzięki temu, że każdy epizod kończy się zbiorem odpowiedzi Murakamiego na zapytania czytelników, co mocno przybliża jego charakter i upodobania. „Zwyczajni” turyści mogą wykorzystać ten przewodnik, żeby odkryć dużo miejsc, o których w typowych przewodnikach nie ma nawet wzmianki, a także skorzystać z wielu użytecznych podpowiedzi.

 • Cyryl

  Wlasnie jestem w Tokyo i to właśnie książka ebook Murakami i jego Tokio idealnie spisuje się jako przewodnik. Wszystkie miejsca są bardzo nieźle opisywane i bezproblemu można tam trafić:) Mimo, że Tokio jest olbrzymie. Polecam!

 • Fashionpart

  Czytanie tego przewodnika sprawia olbrzymią przyjemność, książka ebook pełna jest interesujących historii, ciekawostek, zwyczajów życia Japończyków. Książka ebook jest bardzo dobrym przewodnikiem , mamy podane adresy ( restauracji, kin, hoteli), zasady kursowania np. metra, obyczaje panujące w kraju. Polecam!

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!