Czytaj więcej:
Gucci. Potęga mody, szaleństwo pieniędzy, gorycz upadku okładka

Średnia Ocena:Gucci. Potęga mody, szaleństwo pieniędzy, gorycz upadku

Uznana przez „The Economist” za jedną z najlepszych ebooków roku, Gucci opowiada niezwykłą historię potęgi dynastii Guccich i równie wyjątkowy upadek. Podczas gdy firma osiągała bezprecedensowy sukces, rodzina pogrążyła się w osobistej tragedii. W 1993 roku ta luksusowa marka odnalazła się na skraju bankructwa, do czego przyczyniły się złe decyzje Maurizia Gucciego i jego zamiłowanie do ekstrawagancji. Dwa lata potem Maurizio został zastrzelony w drodze do własnego biurowca. W 1998 roku jego byłą żonę, Patrizię Reggiani Martinelli, skazano na 29 lat więzienia za zorganizowanie morderstwa. Czy Patrizia zamordowała byłego męża, bo jego wydatki wymknęły się spod kontroli? Czy zrobiła to, bo jej czarujący eks zamierzał poślubić własną kochankę, Paolę Franchi? A może w ogóle tego nie zrobiła? Historia Guccich to historia blichtru, przepychu, intryg, powstania, bliskiego upadku i późniejszego odrodzenia się modowej dynastii. Sara Gay Forden pozwala nam zajrzeć za kulisy, prezentuje ukryte namiętności, potęgę a także słabe punkty najważniejszego w naszych czasach rodu związanego z modą. Ta powszechnie ceniona książka ebook urzeka wartką opowieścią o modzie, dużych pieniądzach i rozdzierającej serce tragedii. Moda nigdy do tej pory nie była tak tragiczna – ani groźna. "Saga o trzech pokoleniach Guccich rozpoczyna się od opisu morderstwa przypominającego egzekucję, a potem zagłębia się w świat jednej z najpopularniejszych marek naszych czasów. Znawczyni mody Sara Forden opowiada o tym, jak paru zachłannych, skłóconych członków rodu Guccich utraciło kontrolę ponad imperium." Teri Agins, redaktorka działu mody w „The Wall Street Journal” "Forden miesza rodzinną tragedię ze światem wyższej finansjery, serwując smakowitą i złożoną historię. To książka ebook o biznesie, którą czyta się jak powieść." "The Economist""Blichtr, chciwość, seks, moda i ekskluzywna galanteria skórzana – czego więcej można chcieć?" Michael Gross, twórca książki "Model""Wnikliwa kronika narodzin i upadku firmy. Autorka pokazuje, że nawet wielkie, nieźle prosperujące rodzinne biznesy nie mogą przetrwać bez profesjonalnego zarządzania i zewnętrznego kapitału – a także że osobowości potomków ich założycieli mogą sprawić, iż sprzedaż będzie nie tylko rozsądna, lecz wręcz nieunikniona." „The Wall Street Journal”"Wielowątkowa opowiadanie Forden porywa bez reszty. Autorka prześwietla tajemnice rodziny i targające nią zacięte spory, wychwytuje detale i idealnie odmalowuje sylwetki postaci. Forden bierze Gucciego pod lupę i ukazuje prawdziwy obraz firmy." „International Herald Tribune”"Myślicie, że Gucci to tylko logo i mokasyny? Ta pasjonująca książka ebook o imperium i zabójstwie Maurizia Gucciego ujawnia niewygodną prawdę o najniezwyklejszej rodzinie świata mody." „Glamour”

Szczegóły
Tytuł Gucci. Potęga mody, szaleństwo pieniędzy, gorycz upadku
Autor: Forden Sara Gay
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Marginesy
Rok wydania: 2021

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Gucci. Potęga mody, szaleństwo pieniędzy, gorycz upadku pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Gucci. Potęga mody, szaleństwo pieniędzy, gorycz upadku Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Gucci. Potęga mody, szaleństwo pieniędzy, gorycz upadku PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!