Czytaj więcej:
Gregor i niedokończona przepowiednia Tom 1 okładka

Średnia Ocena:Gregor i niedokończona przepowiednia Tom 1

Opowiadanie o zwykłym nastolatku, który pakuje się w niebezpieczeństwo, żeby wypełnić własne przeznaczenie – i odnaleźć zaginionego w niewyjaśnionych okolicznościach ojca – w ukrytym świecie pod Świeżym Jorkiem. Kiedy Gregor spada wraz z maleńką siostrą przez kratkę wentylacyjną nowojorskiego mieszkania, trafia do ponurego Podziemia. Ludzie żyją tam we względnej zgodzie z wielkimi pająkami, nietoperzami, karaluchami i szczurami, ale ten niepewny pokój jest zagrożony. Gregor nie chce brać udziału w podziemnym konflikcie. Chce tylko wrócić do domu. Gdy jednak się dowiaduje, że ma szansę odszukać zaginionego ojca, a dziwna przepowiednia wyznacza mu kluczową rolę w niepewnej przyszłości Podziemia, zdaje sobie sprawę, że to może być jedyny sposób rozwiązania największej tajemnicy w jego życiu. Nie wie jeszcze, że ta wyprawa na zawsze odmieni i jego, i Podziemie.

Szczegóły
Tytuł Gregor i niedokończona przepowiednia Tom 1
Autor: Collins Suzanne
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: IUVI
Rok wydania: 2015

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Gregor i niedokończona przepowiednia Tom 1 pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Gregor i niedokończona przepowiednia Tom 1 Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Gregor i niedokończona przepowiednia Tom 1 PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Katarzyna Roczniak

  Znając tylko wersję po angielsku zaskoczyła mnie bardzo dobrym tłumaczeniem. Czysta się ją bardzo miło i zalecam ją każdemu. Zakochałam się w całej serii i zamierzam kupić wszystkie tomy :)

 • dobrerecenzje.pl

  Poznajecie może autorkę tej książki?Być może skojarzy Wam się z autorką „Igrzysk Śmierci”, bo to ta sama osoba.Po debiutanckiej serii, która zawładnęła sercami młodych czytelników, autorka postanowiła napisać kolejną fantastyczną serię, która dopiero co wchodzi na rynek sprzedaży. Czy okaże się też hitem?O tym zdecydują czytelnicy.Jesteśmy w tętniącym życiem Świeżym Jorku, spokojna niesprawiająca kłopotów rodzina mieszka na obrzeżach miasta. Jednak, niestety nie jest to pełna rodzina, bo ojciec chyba zaginął, nie ma po nim najmniejszego śladu.Czternastoletni chłopak, imieniem Gregor, pełni funkcję najstarszego z rodzeństwa i jednocześnie, kiedy matka pracuje, opiekuje się schorowaną babcią. Pewnego razu robiąc pranie w piwnicy jego najmłodsza siostra wpada do szybu wentylacyjnego. Opiekuńczy brat natychmiastowo postanawia wyruszyć na misję ratunkową. Jednak szyb okazuje się nie mieć końca. Ciało Gregora spada i spada, a jego oczy widzą tylko białą mgłę.Lądując na ziemi, a raczej w ściekach, chłopak widzi przed sobą dziwne dorównujące mu wzrostem robaki. Nie są to raczej takie milusińskie robaczki. Wielgachne, brązowawe karaluchy spoglądają na niego z góry zwiastując szybką śmierć. Tymczasem one przemawiają ludzkim głosem i biorą nastolatka i jego siostrę na grzbiet, prowadząc do podziemnych ludzi.Ludzie ci nie wyglądają, jak nadziemni. Mają niebieskie przejrzyste ciało z widocznym dla ludzkiego oka układem nerwowym.W mieście tym Gregor poznaje całą historię powstania tegoż dziwacznego ludu, lecz i także przez własną bezmyślność doświadcza niemiłych zdarzeń na własnej skórze. Jednak coś jest nie tak. Niedługo chłopak dowiaduje się o przepowiedni, która ma właśnie dotyczyć jego osoby.Czego dotyczy zagadkowa historia i czy w ogóle Gregor wróci do domu?Znając autorkę stwierdziłam, że ta książka ebook musi być napisana bardzo ciekawie i z fantazją. Co prawda niektóre elementy powieści zaskakują, jak na przykład weźmy na to, dobre karaluchy mówiące ludzkim głosem (to prawdopodobnie najbardziej mi się spodobało). Własną drogą, to fabuła przebiega całkiem zgrabnie i zgrywa się z poprzedzającymi ją wydarzeniami. O ile mi wiadomo będzie tego jeszcze cała pełna seria i myślę, że to właśnie ona zyska dużą sława wśród młodych, a nawet tych starszych czytelników.Ocena: 10/10Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl

 • Ósemkowy Klub Recenzenta

  Suzanne Collins raczej przedstawiać nie trzeba... Autorka bestsellerowych "Igrzysk Śmierci" zanim napisała własną najbardziej znaną trylogię, pisała scenariusze do programów i seriali telewizyjnych a także książki dla dzieci. W 2003 r. został wydany pierwszy tom serii "Kroniki Podziemia". "Gregor i Niedokończona Przepowiednia" otwiera 5 tomowe "Kroniki...".Gregor wraz z swoja małą siostrą trafia przypadkiem do Podziemia. Miejsca, w którym na każdym kroku czekają na nich zasadzki i mroczni mieszkańcy krainy tacy jak szczury, karaluchy, pająki i nietoperze lecz i ludzie, którzy nie zbudzają zbyt wielkiego zaufania. Tym bardziej, że sądzą Gregora za Wojownika z Niedokończonej Przepowiedni i chcą, żeby udał się z misją do krainy szczurów. Czy Gregor podejmie wezwanie i być może uratuje dawno zaginionego ojca?Książka kierowana jest raczej do najmłodszych czytelników tak 11+, ponieważ w takim wieku jest główny bohater, choć myślę, że nic nie stoi na przeszkodzie, by osoby starsze po nią sięgnęły. Poznajemy ciekawy, nierzadko bardzo mroczny świat Podziemnych. Bardzo mi się podobało, że główny bohater choć młody jest bardzo odpowiedzialny i troskliwy w stosunku do własnej najmłodszej siostry. Nie wiem tylko czy dwulatki są aż tak rezolutne.Pierwszy tom "Kronik Podziemia" czyta się bardzo szybko. Nawet nie widzimy kiedy pochłaniamy książkę, ponieważ przygody głównych bohaterów i wartka akcja bardzo nas wciągają. Mogę jak najbardziej polecić. I z chęcią przeczytam kolejne części, by poznać dalsze dzieje Gregora, jego rodziny i przyjaciół z Podziemia.M.P.źródło: osemkowyklubrecenzenta.blogspot.com

 • Triskel

  "Gregor i Niedokończona Przepowiednia" to opowieść Suzanne Collins autorki znanego cyklu Igrzyska śmierci. Zanim autorka nieustanna się sławna, wydawała inne cykle, jednym z nich jest właśnie Kroniki Podziemia. Opowiadający o losach zwykłego nastolatka, który usiłuje odnaleźć ojca zaginionego gdzieś w świecie pod Świeżym Jorkiem. Jest to emocjonująca książka ebook fantasy w prawdziwym tego słowa znaczeniu. Lektura wciąga i daje zarazem dużo przyjemności i frajdy z czytania. Opowieść przesiąknięta mądrością i licznymi przesłaniami potrafi przykuć uwagę czytelnika od pierwszej strony.Pewnego dnia Gregor wraz z najmłodszą siostrą przenosi się do mrocznego Podziemia. Dziwnej krainy zamieszkałej przez ludzi i osobliwe stwory, które prowadzą spokojną i niewadzącą nikomu egzystencję. Zagubieni wędrowcy napotykają tam choćby na ogromne pająki, szczury czy wstrętne karaluchy. Chłopak chciał jak najszybciej się stamtąd ulotnić, jednak gdy dowiedział się o możliwości odnalezienia własnego ojca postanowił wyruszyć na niebezpieczną wyprawę. Jednak Podziemia kryją dużo sekretów i groźnych zakamarków. Czy uda im się wypełnić karkołomna misję? Czy mroki Podziemia nie okażą się zbyt przepastne i niebezpieczne? Zapraszam do lektury, a z pewnością się przekonacie.Okładka już na samym wstępie przyciąga do lektury, a barwny mowa autorki zachęca do zagłębienia się dalej. Całość czyta się dynamicznie i przyjemnie, za sprawą barwnych postaci i interesujących wątków fabularnych. Opowieść posiada unikalny klimat, który towarzyszy nam przez cały czas czytania. Poznajemy dziwne stwory, niebezpieczne miejsca i niepowtarzalny podziemny świat. Podczas czytania wątki fabularne stają się coraz bardziej ponure i krwawy konflikt wisi w powietrzu. Suzanne Collins idealnie omawia otoczenie, jak choćby miasto zwane Regalią. Całość wypada bardzo pozytywnie i zachęca do sięgnięcia po kolejne tomy. Zakończenie zaskakuje, zostawiając furtkę do kolejnych wątków w tomie następnym. Z pewnością sięgnę po następny tom, bo wciągnąłem się w dzieje bohaterów i interesujący jestem cóż wydarzy się dalej."Gregor i Niedokończona Przepowiednia" jest lekturą lekką i przyjemną wciągająca od pierwszej do ostatniej strony. Historia została nieźle skonstruowana, a bohaterowie są barwni i prawdziwi. Podróż do Podziemia wciągnęła mnie na dłuższy czas i sprawiła miły czas spędzony z lekturą. Seria zapowiada się na prawdę dobrze i już jestem interesujący cóż wydarzy się dalej. Gąszcz niebezpieczeństw i intrygujący mroczny świata Podziemia potrafi na dłuższy czas zapaść w pamięci. Autorka spisała się na medal oddając czytelnikowi książkę niebanalną, którą idealnie się czyta. Pomysł umiejscowienia wątków fabularnych zasługuje na plus, a same postacie nie raz przyprawiają o szybsze bicie serca. Gorąco polecam.

 • Meggie

  Gregor to zwykły nastolatek mieszkający w Świeżym Jorku. Jako najstarszy z rodzeństwa ma za zadanie opiekę ponad młodszą siostrą zwaną Botką. Jeden dzień, a właściwie jedno zejście do piwnicy odmieni w ich życiu wszystko. Dzień, w którym nagle przez kratkę wentylacyjną trafia wraz z siostrą do Podziemia stając oko w oko z wielkim karaluchem. Okazuje się, że nic nie losy się bez przyczyny a jego dzieje wpisane zostały w historię tego świata, a dokładniej pisząc – intrygującą przepowiednię. Od tego momentu celem Gregora staje się zarówno powrót do domu, jak i rozszyfrowanie zagadkowej przepowiedni. Poznajcie inne oblicze Nowego Jorku, a właściwie jego Podziemia.Suzanne Collins to pisarka, której saga „Igrzyska Śmierci” uznana została za bestseller. Początki jej pisarstwa to scenariusze programów telewizyjnych dla najmłodszych. Debiutowała książką, która teraz trafiła do moich rąk i rozpoczyna serię „Kroniki Podziemia”. Przyznaję, że „Igrzysk Śmierci” jeszcze nie czytałam, więc to moje pierwsze spotkanie z twórczością pisarki. Spodobała mi się już sama okładka, która zapowiada ciekawą przygodę i jest dopracowana. Ma własny klimat. Pierwsze strony książki ukazują całkiem normalny świat. Starczy przeczytać nieco więcej, by przenieść się nagle głęboko pod ziemię i poznać ludzi a także różnorakie istoty zamieszkujące te pogrążone w ciemnościach miejsca. Niech Was nie zmyli mrok i tunele, gdyż znajdują się tu także cudownie oświetlone miasto z misternie zbudowanymi domami zwane Regalią. Jest klimatycznie, cudownie i jednocześnie ponuro, lecz również niebezpiecznie i w niektóre rejony lepiej samotnie się nie zapuszczać. W Podziemiu trwa wojna. Kto, z kim walczy tego Wam nie zdradzę, lecz okazuje się też, że w odmętach tego świata znajduje się zaginiony ojciec Gregora. Dodatkowo dzieje ich rodziny, a w szczególności głównego bohatera zostały wplecione w napisaną dawno temu przepowiednię, która od lat stanowi zagadkę. Decyzje i wybory Gregora mogą przesądzić o tym, jak będzie wyglądało to miejsce w przyszłości.Zazwyczaj podczas czytania powieści, w której główny bohater jest nastolatkiem odczuwałam irytację, gdyż postać przedstawiana jest nierzadko jako nadzwyczaj dzielna i od niechcenia pokonująca przeciwników. Tym razem polubiłam Gregora i moim zdaniem bohater ten został wykreowany nieźle i realnie. Popełnia błędy, czasem jest arogancki, innym razem niepewny, czy dzielny i co kluczowe jest wrażliwy na rozpaczy i dzieje innych, nawet tych uważanych przez otoczenie za mniej istotnych. Ma poczucie humoru i wykazuje się pewnym dystansem do siebie. Do Podziemia trafia z zaledwie dwuletnią siostrą Margaret nazywaną Botką. Stara się ją jako starszy brat chronić, ale siostra również jak to dzidziuś potrafi rozbroić swoim zachowaniem. Stanowią idealny duet. O bohaterach mogłabym napisać wiele, gdyż w książce pdf znajdziecie ich liczną i charakterystyczną gromadkę, zarówno tych pozytywnych jak i negatywnych.Cały czas coś się dzieje. Wydarzenia są ciekawe, zaskakujące, miejscami smutne, innym razem zabawne. Swobodny styl pisarski, idealnie skomponowane dialogi a także przede wszystkim atrakcyjny, pełen intrygujących postaci i miejsc świat sprawiają, że książkę czyta się z przyjemnością i w wielkim tempie.„Gregor i Niedokończona Przepowiednia” to lektura pozytywnie zaskakująca, wypełniona przygodami i nieźle skonstruowanymi bohaterami. Podróż do Podziemia mimo otaczającego mroku jest ciekawym i zapadającym w pamięci doświadczeniem, które bardzo chętnie powtórzę sięgając po następny tom tej barwnej serii. Kto wie, może u Was również znajduje się przejście do innego świata, o którego istnieniu niewiele osób wie? Starczy nieco wyobraźni, by wszystko było możliwe. Na zakończenie, niejako na deser znajdziecie w książce pdf wywiad z autorką, parę ciekawostek na temat niektórych stworzeń zamieszkujących Podziemie, lecz występujących również w rzeczywistości a także interesujący pomysł na grę.http://ksiazki-moj-maly-swiat.blog.pl/2016/03/03/gregor-i-niedokonczona-przepowiednia-suzanne-collins/

 • marcin barnabas

  Wciągająca książka ebook nie można się oderwać polecam!!!

 • Kaka

  Gregor mieszka w Świeżym Jorku i jeszcze do niedawna jego życie było zupełnie normalne, ale... Kiedy jego ojciec w pewnej chwili zniknął, to on przejął jego rolę w rodzinie. Dwa lata po zniknięciu mężczyzny, chłopak zostaje na wakacje w domu, by opiekować się dwumiesięczną siostrą, Margaret(czytaj: Botką)i babcią, która była trochę pokręcona. Pewnego dnia, Gregor schodzi do piwnicy zanieść pranie, razem z Botką, która niespodziewanie znika mu z oczu. Chłopczyk znajduje ją w końcu za pralką, siedzącą przed otworem wentylacyjnym. Mgła wciąga ich oboje do Podziemia, gdzie spotykają fioletowookich ludzi latających na nietoperzach. Gregor dowiaduje się tam, że jest zagadkowym wojownikiem Naziemnym, jak go nazywali Podziemni, który ma ocalić albo zgładzić ich kraj. Na początku wyprawa nie spodobała mu się i usiłował uciec, lecz później dowiaduje się, że szczury więżą jego tatę. Chłopak wyrusza na wyprawę z księżniczką Luksą. Podczas podróży Vikus, dziadek Luksy, zostawia ich pod opieką Ripreda, dobrego szczura. Czy Gregor podoła zadaniu? Czy Przepowiednia się nie myli?Sami zobaczcie!!!

 • Maadziuulekx3

  " Jak już raz spadniesz do Podziemia nie będziesz w stanie z niego wyjść o swoich siłach"Tytułowym bohaterem powieści jest jedenastoletni Gregor mieszkający w Świeżym Jorku. Zamiast cieszyć cię smakiem lata i obozem musi się zajmować najmłodszą siostrą Botką a także babcią, która nierzadko traciła kontakt z rzeczywistością. Kilka lat temu wszystko wyglądało z goła inaczej, gdy jego tata przebywał w domu, jednak pewnego dnia facet zniknął z czego rola Gregora w rodzinie przemieniła się diametralnie. Musiał dynamicznie dorosnąć. Był najstarszy z rodzeństwa, więc przejął większość obowiązków, w tym opiekę ponad siostrami. Od tamtej pory nie był tak naprawdę szczęśliwy, gra na saksofonie a także bieganie pozwalały mu choć na chwilę zapomnieć o otaczającym go świecie. Przestrzegał własnej zasady, skupiał myśli na teraźniejszości pozostawiając przyszłość losowi. Zdawał sobie sprawę, że to nie idealne wyjście, lecz tylko tak był w stanie przebrnąć przez każdy następny dzień nie myśląc o tym, że tata w każdym momencie może wrócić.Pewnego dnia Gregor wraz z dwuletnią siostrą Botką zszedł do piwnicy rozwiesić pranie. Tam dziewczynka odkrywa metalową kratę starego szybu wentylacyjnego, która po otwarciu wsysa ją w głąb szybu, a chłopaka zaraz za nią. Trafiają do dziwacznego miejsca w którym istnieją karaluchy wielkości ludzi, wielgachne szczury, straszne pająki, a także ludzie, którzy latają na nietoperzach. Jego ojciec parę lat temu także trafił do Podziemia. Jest przetrzymywany przez szczury, dlatego Gregor postanawia go stamtąd uratować. Okazuje się także, że Gregor ma odegrać kluczową rolę w życiu nie tylko ludzi Podziemia, lecz także ich stworzeń. Czy mu się uda zapobiec wojnie? Kto przeżyje, a kto zginie? Czy uda mu się ocalić ojca? Nie dowiecie się jeżeli nie przeczytacie.Dawno temu miałam styczność z ebookami Suzanne Collins, więc gdy tylko zobaczyłam okładkę jej nowej powieści musiałam ją przeczytać. Dzięki wydawnictwu IUVI miałam taką możliwość. Gdy tylko trafiła w moje łapki przeniosłam się zupełnie do innego świata. Historia opowiada o Gregorze i jego dwuletniej siostrzyczce, którzy wpadają do Podziemia. Tam rozgrywają się ich wspólne przygody, poznają nowe stworzenia, miejsca, ciekawe, barwne postacie. Z przyjemnością towarzyszyłam im w tej wyjątkowej historii.Autorka przenosi nas do fantastycznego świata, odkrywa przed nami własne uroki, zalety, a także straszne zakamarki do których nikt nie chciałby trafić. Opowieść pochłania nas do reszty. Odkrywa przed nami coś niezwykłego, chłoniemy otaczający świat szeroko otwartymi oczami. Czytając książkę czułam się jakbym była w Podziemiu razem z bohaterami, towarzyszyłam im na każdym kroku, walczyłam, latałam na nietoperzu, miałam styczność z różnorakimi zwierzętami, pomagałam. To było dla mnie niezapomniane przeżycie.Książka lekka, przyjemna, napisana prostym, zrozumiałym językiem, więc każdy bez problemu odnajdzie się w powieści. Książka ebook zachwyci nie tylko młodzież, lecz także starsze osoby. Przyjemna odskocznia od szarej rzeczywistości. Akcja biegnie w zawrotnym tempie, nie jesteśmy w stanie się ani na moment zatrzymać. Dużo się w niej dzieje, zaskakuje, zadziwia, pochłania do reszty, więc nie jest w stanie nas znudzić. Ciągle chcemy dowiedzieć się jak potoczą się dzieje naszych głównych bohaterów. Opowieść zaliczam do bardzo udanych i nie mogę się doczekać kolejnych przygód Gregora i Botki. Gorąco polecam.

 • Book_Silver

  RECENZJA Z BLOGA www.ksiazkiponadniebo.blogspot.com FabułaAkcję opowieści zaczynamy w momencie gdy pewien przeciętny nastolatek imieniem Gregor wpada całkowicie przypadkowo przez kratkę wentylacyjną wraz ze własną małą siostrzyczką Botką do zagadkowej krainy zwanej Podziemiem. Cała fabuła książki jest niesamowicie magiczna i opiera się na podróżach Gregora i Botki w zupełnie świeżym świecie, próbie odnalezienia własnego taty i poradzeniu sobie z niedokończoną przepowiednią. Powiem tyle.... łał. To co się w tej książce pdf dzieje, to ile jest w niej pięknych stworzeń, zupełnie świeżych miejsc i sytuacji o których się nikomu nawet nie śniło to jest BOSKIE! Tak właściwie nie wiem co mam wam więcej powiedzieć, aby w żadnym wypadku nie popsuć wam zabawy z tą książką. Trzeba to przeczytać, aby wiedzieć o czym mówię. Ocena : 5/5Oprawa wizualna Okładka jest urocza co widać na pierwszy rzut oka. Na pewno jest w niej mnóstwo różnorakich detali i szczególików, które cieszą oko. Strasznie mi się podoba też to, że po zakończeniu ostatniego rozdziału jest pewien dodatek dla naziemnych w którym możemy przeczytać odpowiedzi na zapytania zadawane pani Collins, Stwórz swoje podziemie, obrzydliwe stworzenia i szyfr Botki co jest idealnym urozmaiceniem. ♥Ocena: 5/5BohaterowieUwielbiam wszystkich po równo. Zarówno tych głównych jak Gregor i Botka lecz też pobocznych albo drugoplanowych jak Luksa, Vikus, Ripred albo nietoperzy ♥ Są strasznie przemili :)Ocena : 5/5Styl autorki Tutaj to tak właściwie praktycznie w ogóle nie muszę się rozpisywać za długo. Każdy kto czytał Igrzyska śmierci wie że autorka pisze pięknie i tak, że nie da się oderwać od lektury. Wiadomo :D A to zakończenie... UGH trzeba kupić następną element i przeczytać ponieważ nie da się wytrzymać. Naprawdę? w takim momencie ? :DOcena : 5/5Ocena ogólna : 20/20♥

 • Agnieszka Deja

  Suzanne Collins słynna jest z trylogii Igrzyska śmierci, która przyniosła jej sławę na całym świecie. Autorka ma na swoim koncie też cykl Kroniki Podziemia. Pierwszy tom serii to Gregor i Niedokończona Przepowiednia. Książka ebook ukazała się w 2015 roku dzięki wydawnictwu IUVI.Gregor spędza dzień, opiekując się najmłodszą siostrą. Mama pracuje, a tata... zniknął dwa lata temu. Po prostu rozpłynął się w powietrzu. Od tego czasu Gregor przejął element obowiązków domowych. Podczas prania siostra Gregora, Botka, znika. Chłopak widzi, że zniknęła w rurze i bez chwili zastanowienia rusza za nią. Trafiają do dziwacznego miejsca, gdzie witają ich gigantyczne karaluchy. Robaki prowadzą ich do miejsca, gdzie są ludzie. Okazuje się, że wszyscy wiedzą, że Gregor i Botka są z Naziemia. Prowadzą dzieci do pałacu, lecz Gregor nie zamierza czekać. Chce uciec, by dostać się do domu. Niestety atakują go niebezpieczne szczury i dopiero teraz chłopak zdaje sobie sprawę, że kraina, w której się znalazł, wcale nie jest snem.Gregor jest ciekawym bohaterem. To zwykły chłopak, który ma wrażenie, że śni. Jest odważny, trochę nierozważny, lecz również genialny i dobry. Stara się równo traktować wszystkich. Czasem jednak ma uprzedzenia, co jest zupełnie normalne. To postać niewyidealizowana i bardzo dobrze. Przy okazji jest bardzo opiekuńczy – dba o siostrę, martwi się o nią i chce dla niej jak najlepiej.Sama Botka jest po prostu rewelacyjna. Ma dwa latka i nie potrafi mówić pełnych słów. Jest niezła i sprawiedliwa, traktuje wszystkich tak samo, widzi nawet w robaku dobro. Poza tym jest ufna. Czasem bywa marudna, lecz to tylko dziecko. Kradnie serce czytelnika swoim dziecięcym szczebiotem. Sceny z nią są urocze, naprawdę nieźle się to czyta.Ogólnie historia opiera się na tym, że w Podziemiu losy się źle. Przepowiednia założyciela tego miejsca zakłada, że pewnego dnia pojawi się człowiek, który przywróci światło, czyli uratuje Podziemie. Wszyscy widzą w Gregorze tego legendarnego wojownika. Sam chłopak nie uważa się za wojownika, zaprzecza na każdym kroku, że ma coś wspólnego z legendą. Jednak wyrusza w drogę, by pomóc ogarniętej wojną krainie. W powieści jest dużo przygód, zwrotów akcji. Nie brakuje zaskoczeń. Jest przyjaźń, troska, lecz również złośliwości, zdrada, brak zaufania i problemy, w które ciągle pakuje się grupa Gregora. Dużo momentów pokazuje, jak niebezpiecznie jest w Podziemiu – są walki, a nawet śmierć. To mieszanka, którą idealnie się czyta.Jednak trzeba przyznać, że Gregor i Niedokończona Przepowiednia to tak naprawdę lektura dla najmłodszych czytelników. Nie jestem pewna, czy to opowieść młodzieżowa. Wydaje mi się, że książka ebook jest odpowiednia dla dzieci w wieku 12-15 lat. Może to zresztą podkreślać znaczna czcionka i znaczna interlinia, które powodują, ze czyta się jeszcze szybciej.Ogólnie książka ebook jest dobra, ciekawa, dobrze napisana. Trzyma w napięciu i bawi w odpowiednich momentach. Pomysł jest świetny, ogrom pracy w stworzenie świata akcji naprawdę powala. Autorka postarała się, by w powieści znalazło całkiem nowe tło, którego nie mamy w innych tego typu książkach. Stąd obecność gadających stworzeń wielkości człowieka, ludzie o niesamowitym wyglądzie, a także przepowiednia, która kieruje losem krainy. Nie zabrakło również wyjaśnienia, skąd ludzie pod ziemią. Autorka zostawiła także ślad dla czytelnika, że niedługo otrzyma on kolejną element książki – na końcu informuje nas i Gregora o kolejnej przepowiedni.Polecam osobom, które lubią książki przygodowe z ciekawym światem i interesującą historią. Książkę czyta się z przyjemnością. Jest w niej dużo przygód, które porwą Was w te jesienno-zimowe wieczory. Warto polecić ją też najmłodszym czytelnikom, może to ich przekona, że książki wcale nie są nudne.

 • Książkomaniacy

  ksiazkomaniacyrecenzje.blogspot.comZatłoczone miasta, ciągły hasał i zgiełk towarzyszą nam na co dzień. Praca, nauka, obowiązki - przyzwyczailiśmy się już do takiego życia i nie wyobrażamy sobie, że mogłoby być inaczej. Lecz czy na pewno? Być może gdzieś jest jakieś zagadkowe przejście, którego zaprowadzi nas do innego, magicznego miejsca, gdzie będziemy mogli wyrwać się z przytłaczającej rzeczywistości i zbadać nowy, ukryty świat?Główny bohater książki - Gregor jest zwykłym nastolatkiem , który po zagadkowym zaginięciu ojca, mimo młodego wieku musi stać się głową rodziny. Pranie, sprzątanie, gotowanie i opieka ponad najmłodszą siostrą Botką nie są mu straszne. Pewnego dnia wszystko się zmienia. Rodzeństwo niefortunnie wpada przez klatkę wentylacyjną znajdująca się w pralni do Podziemia - świata opanowanego przez ogromne zwierzątka takie jak karaluchy, szczury i nietoperze. Gregor początkowo jak najszybciej chce wrócić do domu, nie potrafi odnaleźć się w tym ciemnym i ponurym miejscu, jednak z czasem sprawy zmieniają obrót i Gregor stanie przed kluczowymi wyborami. Los daje mu szansę na znalezienie ukochanego ojca, a Niedokończona Przepowiednia wyznacza mu kluczową rolę w niepewnej przyszłości Podziemia. Czy nowojorski nastolatek ma szansę na przeżycie w potyczce z istotami mrocznego świata?Jak zmieni się jego życie?Sięgnijcie po Gregora i Niedokończoną Przepowiednię! :)Suzanne Collins do tej pory kojarzyłam tylko i wyłącznie z trylogią "Igrzysk Śmierci". Przy okazji sięgnięcia po "Gregora" dowiedziałam się o niej bardzo wielu interesujących rzeczy. Suzanne Collins przygodę z pisaniem rozpoczęła od scenariuszy programów i seriali dla dzieci. Prawdopodobnie każdy z nas kojarzy czerwonego psa Clifforda? ;)"Gregor" był jej debiutem książkowym. Uważam, że bardzo udanym. Książka, która opowiada o Wybrańcu - to musiało się udać! Mimo że opowieść kierowana jest szczególnie do najmłodszej grupy czytelników uważam, że rodzice, którzy będą czytać tę książkę swoim małym pociechom będą bawić się równie dobrze. To książka, w której od pierwszej strony coś się dzieje, to książka, która porywa w wir wartkiej, nieustającej akcji. Przygody Gregora i Botki bywają przewidywalne, lecz ogrom towarzyszących emocji nie pozwala czytelnikowi na nudę. Podziemie zostało wykreowane mistrzowsko. Suzanne Collins dbała o największe detale, by wprowadzić czytelnika w nie do końca bajkowy, lecz na pewno oryginalny, czasem budzący grozę, a czasem zachwyt świat.Bohaterowie - dwójka rodzeństwa darzącego się olbrzymią miłością. Gregor to chłopczyk niesamowicie opiekuńczy, który o siebie zadba dopiero w drugiej kolejności. Botki jako małej dziewczynki nie polubiłam. Klasyczny mowa dwulatki denerwował mnie. Mieszkańcy Podziemia, czy to ludzie, czy zwierzątka są barwnymi postaciami, których nie mogło tutaj zabraknąć.W klimat książki wprowadza nas cudowna okładka, za której sprawą bardzo chciałam przeczytać tę książkę. Obiecała mi bardzo dużo co do treści i spełniła moje oczekiwania. Zalecam gorąco, nie tylko dzieciom!Izabela Nestioruk

 • zolzowata_franca

  Czasem nieźle wrócić do ebooków dla młodzieży, ja zrobiłam to z przyjemnością :). To taka inna odsłona Igrzysk Śmierci, wydanie dla dzieciaków. Powstała zresztą przed napisaniem "Igrzysk Śmierci", jako debiutancka opowieść Suzanne Collins. Super pomysł na książkę.Głównym bohaterem jest Gregor, nastolatek z życiowym pechem. Dwa lata wcześniej ojciec zaginął w niewyjaśnionych okolicznościach. Z powodu choroby babci i opieki ponad najmłodszą siostrą nie wyjeżdża na wakacje. Robiąc pranie z siostrą trafiają w piwnicy na przejście, ukryty świat, zagadkową krainę, gdzie żyją i ludzie, i niesamowite istoty. Gregor wraz z dwuletnią siostrą przedostają się do tego dziwacznego świata przez kratkę wentylacyjną w podłodze. Świat znajdujący się pod Świeżym Jorkiem jest pełen grozy. Karaluchy są wielkości samochodów, latają wielkie nietoperze, a spokój panujący w tym świecie okazuje się być względny. Gregor i jego siostra Botka pragną wrócić do domu, co się jednak okazuje niemożliwe, póki Gregor nie wypełni Niedokończonej Przepowiedni. Niepewny siebie chłopczyk będzie musiał odnaleźć w sobie dużo odwagi w tym obcym dla siebie miejscu, wykazać się dojrzałością i zaopiekować się małą siostrą Botką.Dzięki takim ebookom dzieciaki zaczynają pragnąć czytać i chwała za to Suzanne Collins. Znajdziemy w niej coś z "Igrzysk Śmierci", "Alicji w krainie czarów", czy "Opowieści z Narnii". Mimo, że "Gregor i Niedokończona Przepowiednia" jest debiutem Suzanne Collins, już wcześniej pracowała przy tworzeniu scenariuszy dla stacji Nickleodeon, była też głównym twórcą opowieści o psie Cliffordzie. Zalecam :). Tom drugi to "Gregor i Przepowiednia Zagłady", już w sprzedaży.Dziękuję Wydawnictwu IUVI za udostępnienie mi książki.

 • Clevleen

  Któż nie zna Suzanne Collins? Prawdopodobnie nie ma takiej osoby. Jej trylogia nieustanna się słynna i słynna na całym świecie. Jej nazwisko rozpoznawalne wśród moli ksiażkowych i nie tylko! Bez wątpienia - jest jedną z najbardziej sławnych autorek. Lecz wielu zapomina, że taki ktoś również zaczynał.Gregor wraz ze własną najmłodszą siostrą, Botką, spada zupełnie przypadkiem, przez kratę wentylacyjną, do Podziemia. Ludzie żyją tam we względnej zgodzie z wielkimi pająkami, nietoperzami, karaluchami i szczurami, ale ten niepewny pokój jest zagrożony. Gregor nie chce się w to mieszać, lecz Niedokończona Przepowiednia wróży mu co innego. W końcu chłopak daje się przekonać, ponieważ okazuje się, że dzięki temu może znaleźć swojego ojca.Pierwsze co mi się nasunęło na myśl - kto umieszcza klatkę wentylacyjną w podłodze? Nigdy w życiu nie spotkałam się z takim budownictwem. Nie znam się na tym, lecz wydaje mi się to kompletnie nielogiczne. No, lecz przejdźmy do literackich aspektów książki.Bohaterowie byli przeciętni. Lub inaczej. Botka była pięknie wykreowana. Zachowywała się jak dwuletnie dziecko, którym przecież była. Miała własne humory i zwyczaje. Po prostu jak dziecko. Za to tytułowy bohater - Gregor był stworzony źle. 11-letni chłopiec, zachowujący się jako dorosły. Autorka odebrała mu całe dzieciństwo i wyidealizowała go. W wieku jedenastu lat jest się jeszcze dzieckiem. On zaś miał na głowie cały dom, zajmował się siostrą, zastępował w rodzinie ojca i nie miał ani chwili dla siebie. Nigdy nie narzekał i robił wszystko z przyjemnością. No proszę Was! To niemożliwe!Świat wykreowany przez autorkę też był dosyć przeciętny. Opisy wydały mi się niepełne i bardzo trudno było mi wyobrazić sobie Podziemie a także życjących tam ludzi, o których wiemy tyle, co nic. Autorka mogła zbudować ten świat naprawdę świetnie. Miała pomysł i okazję, lecz za bardzo poświęciła się akcji. I chociaż jestem zwolenniczką szybkiej fabuły i natłoku wydarzeń, tutaj nie spodobało mi się to.Ale książka ebook nie ma samych wad. Pomysł bardzo mi się spodobał. Przepowiednie, nietoperze, zagadkowe umiejętności. To jest coś co lubię!Sama akcja nie odbiegała od pomysłu. Pędziła i nie dawała chwili wytchnienia. Rzadko kiedy można było przewidzieć, co stanie się w kolejnym rozdziale, chociaż zakończenie wiadome było do początku - przez przepowiednię. Mimo to w napięciu oczekiwałam na ostatnie strony, ponieważ byłam naprawdę interesująca jak autorka rozwiąże całą akcję.Debiut Collins to niezły pomysł z niepełnym wykonaniem. Mimo to książkę czyta się bardzo przyjemnie i przyjemnie. Powieść, choć skierowana raczej dla najmłodszych czytelników, spodoba się i starczym.

 • Cynamonkatiebooks

  Historia życia :D - Ostatnio poszłam sobie do empika (tzn. nie tak ostatnio, ponieważ jakiś miesiąc temu) i oczywiście od razu udałam się do działu z literaturą dla młodzieży. W sumie nie znalazłam nic ciekawego, a dokładniej nie miałam pieniędzy, więc :P. (Boże jak można iść do empika i nie wziąć pieniędzy xD). W każdym bądź razie miałam już wychodzić kiedy mignęła mi ta książka. "Eeee jakieś badziewie" - po opisie stwierdziłam, że to pewnie jakaś książka ebook dla dzieci, a tu niespodziewanie patrzę na autora i SUZANNE COLLINS! TAK.. moja ukochana autorka *.*. Mam własną listę autorów, których przeczytam wszystkie książki jakie napiszą i właśnie ta Pani się na niej znajduje. Na szczęście w końcu otrzymałam własny egzemplarz ^^. Widzicie jak sam twórca może przemienić nastawienie do książki? Po prostu nie mogłam się doczekać aż ponownie będę miała okazję zetknąć się z fantastycznym stylem Pani Collins. Dobrze, teraz już jestem po lekturze i muszę przyznać, że książka ebook mi się naprawdę podobała. Może to nie jest do końca to czego się spodziewałam, ponieważ opowieść jest moim zdaniem, przeznaczona dla nieco najmłodszych czytelników, lecz byłą naprawdę przyjemnym wykorzystaniem czasu. Może zacznę od samej fabuły - ogólnie pomysł być dosyć oryginalny, lecz autorka sama przyznała się, że trochę wzorowała się na "Alicji w krainie czarów". To widać, ponieważ w Podziemiu możemy zetknąć się ze masą rozmaitych stworzeń. Gadające karaluchy, szczury, pająki i dziwnie-bladzi ludzie są tam na porządku dziennym. Strasznie fascynuje mnie Podziemie, a nóż może i pod naszym światem znajduję się coś takiego :D. Jeżeli chodzi o głównego bohatera, Gregora, naprawdę przypadł mi on do gustu. Nie chcę Wam tu za wiele zdradzać, lecz to było takie słodkie jak troszczył się os własną najmłodszą siostrzyczkę *.*. Dobra, mamy fajnie wykreowany świat, miłego głównego bohatera i wszystko fajnie wymyślone.. lecz nigdy nie spodziewała się, że coś takiego powiem o twórczości genialnej Suzanne Collins, lecz niestety... wykonanie trochę słabsze :P. Tak jak mówię to niby miała być książka ebook dla młodzieży, a wydaje mi się, że lepiej odnaleźliby się w niej 10-latkowie. No akurat pod tym wobec jestem troszeczkę rozczarowana, ponieważ liczyłam na opowieść równie dobrą co "Igrzyska śmierci".. aczkolwiek nie mówię, że mi się książka ebook nie podobała, wręcz przeciwnie była godna uwagi, tylko czuję się troszeczkę za stara na takie pozycje :/..Podsumowując: Opowiadanie o zwykłym nastolatku, który pakuje się w niebezpieczeństwo, żeby wypełnić własne przeznaczenie i odnaleźć zaginionego w niewyjaśnionych okolicznościach ojca, w ukrytym świecie pod Świeżym Jorkiem - to dosyć interesujący pomysł :). Książka ebook była naprawdę przyjemną lekturą, dlatego mogę Wam ją polecić. Poza tym przecież to Suzanne Collins! Przeczytam każdą książkę, która wyjdzie spod jej ręki.!!!cynamonkatiebooks.blogspot.com

 • Lexiss MacKade

  Gregor jest zwykłym nastolatkiem,który mieszka w Świeżym Jorku z dwiema siostrami, mamą i babcią.Minęły już nad dwa lata od kiedy jego ojciec zniknął w niewyjaśnionych okolicznościach i nikt nie wie,gdzie się znajduje...Mama powierza mu opiekę ponad całym domem,co oczywiście jest marzeniem każdego dzidziusia w okresie wakacji.Pewnego dnia podczas wykonywania domowych obowiązków Gregory spuszcza z oka własną młodszą siostrę.Botka wchodzi do szybu wentylacyjnego,a on usiłuje sprowadzić ją z powrotem,lecz nagle sam wpada do środka.Czy Gregory a także jego siostra trafią przez przypadek na przyjęcie urodzinowe do szalonego kapelusznika? ,, Gregor i niedokończona przepowiednia” jest moim pierwszym spotkaniem z twórczością Suzanne Collins,gdyż nigdy jakoś nie ciągnęło mnie do,,Igrzysk Śmierci”.Niemniej jednak opis tej książki miał coś w sobie,co skłoniło mnie do dania szansy dziełom tej pani.Gregor the Overlander (Underland Chronicles, #1)Nic bardziej mylnego,rodzeństwo trafia do głęboko schowanej pod ziemią krainy zwanej Podziemiem,gdzie mieszkańcy są bardzo wyjątkowi.Czy dzieciakom uda się odnaleźć drogę do domu ?Gregora bardzo polubiłam,gdyż zaimponował mi swoim poświeceniem i odwagą w celu ratowania siostry w obliczu niebezpieczeństwa.Nie twierdzę wprawdzie,że zawsze zachowywał się wzorowo, odpowiedzialnie i podejmował rozsądne decyzje.Chłopiec ma jednak dopiero 11 lat ,ale i tak muszę przyznać,że na własny wiek jest ponad wyraz dojrzały.Bohaterowie tej powieści chwytają czytelnika własnymi usposobieniami za serce.Jest to przygodowa książka,w której czytelnik nie doświadczy żadnego wątkuromantycznego,z wyjątkiem obrazu pięknej miłości rodzinnej.Książka jest napisana prostym i bardzo przystępnym językiem,dzięki czemu czytelnik nie czuje upływu czasu,gdyż jest wciągnięty w świat podziemia.Powieść prezentuje jak ważną rolę odgrywają w naszym życiu rodzice i jak duży ból powoduje ich utrata.Ukazuje również różnorakie metody radzenia sobie z tą sytuacją przez dzieci.Przeważnie słyszałam,że jest to opowieść skierowana raczej do najmłodszych czytelników,ale ja osobiście uważam,że wiek nie ma tu żadnego znaczenia, gdyż idealnie się bawiłam,choć do takiej grupy wiekowej już się nie zaliczam.Jedyną wadą jest opis kluczowej walki ,która przeszła bez echa.Pełna recenzja: http://lowczyni-ksiazek.blogspot.com/2015/10/54gregor-i-niedokonczona-przepowiednia.html

 • Patrycja Wołowicz

  Kilka słów o fabule: Greogor przez przypadek wpada wraz z siostrą przez szyb wentylacyjny do podziemnego świata. Spotyka tam ludzi, szczury, karaluchy, nietoperze, a także pająki. Pokój w tym świecie jest zagrożony. Chłopak nie ma zamiaru brać udziału w konflikcie, pragnie tylko wrócić do domu, ale jego zamiary zmieniają się, gdy dowiaduje się, że może uratować własnego zaginionego ojca. Moja opinia:Choć z pozoru wydaje się, że ta książka ebook to następna łatwa bajeczka dla dzieci taką nie jest. Oczywiście grupą docelową odbiorców są młodsi czytelnicy, ale myślę, że starsze osoby też zostaną oczarowane jak ja. Podczas jej czytania przypomniało mi się moje dzieciństwo. Akcja toczyła się szybko, na dodatek wciągała niesamowicie, nim się zorientowałam już skończyłam czytać. Czcionka jest duża, dzięki czemu bardzo dynamicznie ''pochłania się'' całą historię. Bohaterowie byli zróżnicowani, pojawiły się szczury, pająki, karaluchy nietoperze. Podobało mi się przedstawienie tych odrażających dla niektórych zwierząt w innym świetle. Styl pisania autorki idealny jak zawsze. Motyw podziemnego świata przewijał się w innych ebookach i nie do końca był oryginalne, lecz mi to nie przeszkadzało. Nie mogę, nie wspomnieć o bardzo ładnej oprawie graficznej. Bardzo podobał mi się dodatek na końcu powieści, który zawierał kilka pomysłów zabaw, a także wywiad z autorką. Komu może się spodobać ?Ta książka ebook ta doskonały wybór do podsunięcia najmłodszej osobie, która chce zacząć własną przygodę z czytaniem. Myślę, że starsze osoby też będą zadowolone po przeczytaniu tej powieści.Cytaty: ''Odwaga bez rozwagi prowadzi do wczesnej śmierci.''''Nadzieja. Bywają chwile, kiedy bardzo ciężko ją odnaleźć. W takich momentach wiele łatwiej jest wybrać nienawiść. Lecz jeżeli pragniesz zaprowadzić pokój, najpierw musisz mieć nadzieję, że to możliwe.''''Wzajemny interes to silne spoiwo. Silniejsze niż przyjaźń, silniejsze niż miłość.''Ocena:7.5/10Podsumowanie:Świetny debiut autorki, która podbiła moje serce pisząc ''Igrzyska Śmierci''. Już nie mogę się doczekać, kiedy zabiorę się za czytanie następnego tomu, by powrócić do innej rzeczywistości wykreowanej przez wspaniałą Suzanne Collins.http://fluff-my-life-my-amazing-story.blogspot.com/2015/10/38-gregor-i-niedokonczona-przepowiednia.html

 • Julia Alaska

  Kiedy Gregor spada wraz z maleńką siostrą przez kratkę wentylacyjną nowojorskiego mieszkania, trafia do ponurego Podziemia. Ludzie żyją tam we względnej zgodzie z wielkimi pająkami, nietoperzami, karaluchami i szczurami, ale ten niepewny pokój jest zagrożony.Gregor nie chce brać udziału w podziemnym konflikcie. Chce tylko wrócić do domu. Gdy jednak się dowiaduje, że ma szansę odszukać zaginionego ojca, a dziwna przepowiednia wyznacza mu kluczową rolę w niepewnej przyszłości Podziemia, zdaje sobie sprawę, że to może być jedyny sposób rozwiązania największej tajemnicy w jego życiu. Nie wie jeszcze, że ta wyprawa na zawsze odmieni i jego, i Podziemie.Autorką tej książki jest słynna prawdopodobnie wszystkim Suzanne Collins. Ta Pani napisała trylogię Igrzyska Śmierci. Wykreowała nowy, okrutny świat rządzony przez tyrana. Lecz zanim zabrała się za tę dość przerażającą historię, w której śmierć dzieci na arenie była normą, Collins napisała serię o Greogor'ze. Tak, nieźle przeczytaliście, to jest debiut autorki, którą uwielbiam. "Odwaga bez rozwagi prowadzi do wczesnej śmierci."Powieść opowiada o Gregor'ze, który wraz ze własną 2-letnią siostrą przez przypadek zostają wciągnięci przez kratkę wentylacyjną w pralni i lądują w Podziemiu. Razem z tamtejszymi ludźmi muszą udać się na niebezpieczną wyprawę, o której mówi Niedokończona Przepowiednia. Ach, oni chcieli tylko zrobić pranie...Zaczynając Niedokończoną Przepowiednię byłam pewna, że będzie to książka ebook dla dzieci, miła przyjemna. Nie. Jako, że Suzanne Collins napisała trylogię, w której wysyłanie młodych ludzi, aby walczyli na śmierć i życie nie jestem szczególnie zdziwiona, że i w Jej debiucie odnalazła się odrobina okrucieństwa. Styl pisania Collins jest nie do opisania. Potrafi rozbawić a także wprawić w złość za razem. Poza tym w Jej ebookach zawsze znajdą się "mądre"cytaty. Autorka praktycznie za każdym razem mądrze kończyła epizody akurat w momentach kiedy działo się coś ważnego/ciekawego co powstrzymywało mnie przed odłożeniem lektury. "Codziennie kiedy się budzę, mówię sobie, że to mój ostatni dzień życia. Jeśli nie usiłujesz na siłę trzymać się czasu, to nie boisz się tak bardzo jego utraty."Gregor był specyficzny. Dwa lata przed zdarzeniami omawianym w książce pdf ojciec chłopca zostawił jego i rodzinę. Zaginął, dlatego chłopak musiał bardzo dynamicznie dorosnąć, aby pomagać mamie przy rodzeństwie i schorowanej babci. Podziwiam go za jego postawę. Nie uważam, że jak na 11-latka zachowywał się zbyt poważnie czy odpowiedzialnie. Jak Wy zachowywalibyście się gdybyście trafili do jakiegoś magicznego miejsca pod Waszym domem wraz z 2-letnią siostrą? Zostawilibyście ją na pastwę losu? Myślę, że nie. W takiej sytuacji chyba każdy przed sobą postawiłby dobro najmłodszej siostrzyczki i martwił się o nią. Zachowanie Botki było trochę dziwne. Miała 2 lata i w ciągu pobytu w Podziemiu ani razu nie płakała, że chce do mamy. Do tego skakała z nietoperza na nietoperza i była świadkiem potyczki ze szczurami. I wiecie co? Nie płakała! Czy to nie podejrzane?Okładka tej książki sugeruje, że jest opowieść jest skierowana dla najmłodszych czytelników. Lecz według mnie jest ona bardzo ładna i przedstawia wszystko co ważne. Lot na nietoperzu, pałac i głównych bohaterów na pierwszym planie. "Nadzieja. Bywają chwile, kiedy bardzo ciężko ją odnaleźć. W takich momentach wiele łatwiej jest wybrać nienawiść. Lecz jeżeli pragniesz zaprowadzić pokój, najpierw musisz mieć nadzieję, że to możliwe."Książka jest warta przeczytania. Szczególnie będzie gratką dla wielbicieli Suzanne Collins. Idealna opowieść przygodowa, doskonale nadająca się na powrót do szkoły, bo czyta się ją bardzo szybko. Historia Gregor'a jest pełna przygód, mówiących zwierząt. Opowiada o poświęceniu, rodzinie. Na pewno się nie zawiedziecie!

 • Klaudia Mordarska

  Istnieją rzeczy, które nie mieszczą się w ciasnej granicy ludzkiego pojmowania. Jak istoty, które są zaprzeczeniem wszystkiego, w co się do tej pory wierzyło. Inne światy ukryte przed ludzkim okiem, o których nie miało się pojęcia. Gdyby ktoś niespodziewanie zaczął o tym rozpowiadać, zapewne zostałby uznany za wariata i zamknięty w ośrodku psychiatrycznym. Lecz to wszystko prawda. Są inne światy. Może właśnie Ty trafisz do jednego z nich? Gregor to zwykły chłopak. W jego rodzinie brakuje tylko ojca, który dwa lata temu zniknął w niewyjaśnionych okolicznościach. Jego życie zupełnie się zmienia, gdy wraz z najmłodszą siostrą spada przez klatkę wentylacyjną w pralni i trafia do ukrytego świata pod Świeżym Jorkiem. Tam jest zupełnie inaczej – brakuje światła słonecznego, a ludzie żyją w zgodzie z olbrzymimi nietoperzami i innymi stworzeniami zamieszkującymi Podziemie. Gregor pragnie jak najszybciej wrócić do domu, lecz wkrótce okazuje się, że wcale nie trafił tam przypadkiem. Niedokończona Przepowiednia mówi, że to właśnie on ma odmienić dzieje podziemnej krainy. A przy okazji ma szansę odnaleźć dawno zaginionego ojca... Czy mu się to uda?Pewnie nie sięgnęłabym po tę książkę, gdyby nie to, że jej autorką jest Suzanne Collins, którą wprost uwielbiam za genialne i niezapomniane "Igrzyska Śmierci". Pierwsza element serii opowiadającej o Gregorze Naziemnym jest jej debiutem książkowym. I to udanym. Chociaż książka ebook jest nieco dziecinna, to mi się spodobała.Zacznijmy od pomysłu. Autorka stworzyła inny świat ukryty w podziemiach Nowego Jorku. A w nim mnóstwo stworzeń, które co prawda znamy, lecz nie są dla nas groźne. Tyle, że tam takie zwierzątka jak szczury, czy nietoperze mają o dużo większe rozmiary. Może ten koncept nie jest żadną nowością w literaturze, ponieważ przywodzi mi na myśl "Alicję w Krainie Czarów". Już sam sposób, w jaki trafił tam główny bohater jest podobny. Tyle, że sama autorka przyznała, że zainspirowała ją historia znanej Alicji. Postacie były nieźle wykreowane. Od pierwszej chwili polubiłam Gregora. Był opiekuńczy i jednocześnie odważny. Nie wahał się poświęcić samego siebie dla niezła innych i świata, którego nawet nie lubił. I co najlepsze, wcale nie sądził się za bohatera, nie przypominał o własnych zasługach. Był po prostu normalnym chłopcem.To nie jest książka ebook jak wszystkie inne. Niesie ze sobą ukryty przekaz. Prezentuje jak kluczowa jest rodzina, czy zaufanie względem innych. Autorka na przykładzie chłopca pomaga czytelnikowi dostrzec pewnie wartości. Wszystko zgrabnie przeplecione z akcją, dzięki czemu trudno się nudzić. Gregor stale napotyka przeszkody, zagadki ciężkie do rozwiązania. Lecz nie niemożliwe. Podsumowując, "Gregor i Niedokończona Przepowiednia" to niezła powieść. Nie brakuje w niej akcji, ciekawego podziemnego świata i oczywiście sekretów napotykanych na każdym kroku. Jest może przeznaczona dla nieco najmłodszych czytelników, lecz mi się spodobała. Ponieważ w końcu to Suzanne Collins. Ona nie pisze słabych książek. Może nie jest to dzieło na miarę znanych "Igrzysk Śmierci", lecz miło się czyta. Z olbrzymią chęcią sięgnę także po kolejną część, ponieważ jestem ciekawa, jak dalej potoczą się dzieje Gregora. Mogę polecić ją osobom lubiącym lekkie opowieści i oczywiście wielbicielom autorki. Warto przeczytać tę powieść!

 • niepokonana0944

  Autorkę większość zna z serii Igrzysk Śmierci, osobiście lubię tą serię, lecz do umiaru, dlatego również byłam sceptycznie nastawiona do tej powieści. Jednak bardzo przyjemnie zostałam zaskoczona. Byłam pod wrażeniem odmiennego stylu Collins. Opowieść czytało szybko, lekko i miło :3 Historia była interesująca i pełna akcji.Bardzo ta opowieść różniła się od igrzysk co według mnie wyszło na dobre i prawdopodobnie lepiej wychodzą autorce takie powieści luźniejsze :3 Niezła sam wygląd książki jest bardzo ładny. W środku czcionka jest dość znaczna i są wielkie odstępy pomiędzy wierszami, co z pewnością ułatwia czytanie :3Co do samej historii no jest podobna do Alicji w krainie czarów. Co nie zmienia faktu, że jest zła, wręcz przeciwnie jest świetna. Pełna akcji, kilka nieoczekiwanych zwrotów akcji. Historia porusza kilka interesujących wątków, np. więzi rodzinne, potyczka z przeznaczeniem i poszukiwanie swojego “ja”. Uczy, bawi, napędza strachu i umila czas :3Bohaterowie.. Sam Gregor funkcjonował mi na nerwy jedenastolatek zachowuje się jak dorosły. W niektórych sytuacjach nawet ja bym tak nie zrobiła. Za to Botka.. pokochałam od początku. Swoim zachowaniem rozśmieszała mnie i uczyła, ponieważ była otwarta na świeżych ludzi, wszystkich traktowała równo i nikogo nie pomijała. Kochane dzieciątko♥ Co do postaci drugoplanowych nie mam zbytnio zastrzeżeń Choć Henry'ego można by było dopracować. Podsumowując książka ebook jest bardzo dobra, dla mnie nawet troszeczkę lepsze niż Igrzyska Śmierci. Niezła pouczająca powieść, która pięknie umila czas :3 Serdecznie polecam!

 • #Ivy

  Debiutancka opowieść Collins wciągnęła mnie już od pierwszego akapitu. Świadczy o tym fakt, że przeczytałam ją w jeden dzień, co ostatnio jest u mnie nie lada wyczynem. Autorka stworzyła niesamowity świat pełen intrygujących miejsc i nietuzinkowych bohaterów tworzących zespoloną całość. Regalia zachwyciła mnie swoim całokształtem, jednak zakochałabym się w niej bardziej, gdybym otrzymała więcej opisów tej krainy. Element terenów została omówiona powierzchownie, jednak mam cichą nadzieję, że to się zmieni w kolejnych tomach.Nie mogę zapomnieć o tym, że w tej książce pdf nie wieje nudą. Tutaj akcja goni akcję, ale co za wiele to niezdrowo. Czasami potrzebowałam wytchnienia i odkładałam lekturę, jednak zawsze przerywałam czytanie w najlepszych momentach, przez co dynamicznie znowu ją otwierałam i wracałam do tego świata. To drugi malutki minus tego wszystkiego.Głównym bohaterem książki jest tytułowy Gregor – jedenastoletni nowojorczyk, którego tok rozumowania a także zachowanie mogłoby wskazywać inaczej. Wielu recenzentów ma za złe Collins za stworzenie tak przerysowanej postaci, jednak ja przekonałam samą siebie, że ta postać jest wykreowana w odpowiedni sposób. Niby jak doszłam do takich wniosków? Już tłumaczę. Już wcześniej wspominałam, że Gregor po zaginięciu własnego ojca przejął element obowiązków domowych, żeby odciążyć mamę, która musiała utrzymać ich wieloosobową rodzinę. To pomogło mu podejmować dojrzalsze decyzje, a dodatkowym napędem ku temu była myśl „ojciec byłby ze mnie dumny”. Niestety odbijało się to na jego dzieciństwie, które tracił z dnia na dzień. Dopiero niespodziewana wyprawa do Regalii (Podziemie) wybudziła w nim zamierzchłe postrzeganie świata, a zarazem dziecinne zachowanie, co spowodowało, że – chociaż już od pierwszej strony polubiłam Gregora – pokochałam tę postać. Po prostu nie wyobrażam sobie tego bohatera jako pyskatego smarkacza z mokrym nosem i przekrwionymi oczami od płaczu. Ta książka ebook wymagała silnego charakteru, który z czasem mięknie pod wpływem możliwości odnalezienia ojca i właśnie to otrzymałam. Tylko czy udało mu się wypełnić Przepowiednię i odzyskać ukochanego tatę? Tego wam już nie zdradzę. Przejdę jednak do pozostałych postaci, a jest ich całkiem sporo. Tutaj króluje różnorodność gatunków, dzięki czemu obok ludzi możemy poznać strachliwe karaluchy, żądne krwi i rządów ponad całą Regalią szczury, neutralne dla wszystkich pająki a także waleczne i lojalne ludziom nietoperze. Każda żywa istota przedstawiona w tej książce pdf miała własny wytyczony cel, przez co nie miałam wrażenia, że mamy tutaj do czynienia z zapychaczami fabuły. Dodatkowo wyrazistość paru postaci (Botki – dwuletniej siostry głównego bohatera, Luksy – księżniczki Podziemia czy Ripreda – szalonego szczura) urozmaica historię, dodaje smaczku i wręcz zachęca do głębszego zanalizowania ich zachowania.Kunszt pisarski Suzanne Collins jest mi już bardzo nieźle znany, jednak i tak byłam zaskoczona tym, z jaką lekkością udało jej się wykreować tak niesamowity świat za pomocą słów. Muszę tutaj wziąć pod uwagę to, że to debiut literacki autorki, jednak już wówczas podbiła ona serca czytelników (czemu się nie dziwię). Nie wiem, co jeszcze mogłabym napisać o twórczości Collins, ponieważ większość już ją zna i wyrobił sobie opinię na ten temat. Bardzo spodobał mi się dodatek dla Naziemnych, w którym można odnaleźć wywiad z autorką, opis zwierząt występujących w książce, jednak najlepszym gratisem jest „szyfr Botki”! To kolejne atuty przemawiające ku temu, żeby sięgnąć po tę powieść. Z serii „Rozkminy Bluszczyny”: Po lekturze tej książki zdziwiona stwierdziłam, że teraz inaczej postrzegam karaluchy, jednak stale nie chcę mieć z nimi do czynienia. Pewnych rzeczy po prostu nie da się zmienić.„Gregor i Niedokończona Przepowiednia” to książka ebook skierowana do młodych czytelników, jednak także starsze osoby mogą sięgnąć po tę książkę bez wahania. To przyjemność oderwać się od poważniejszej literatury i dać się porwać niesamowitej przygodzie. Obiecuję, że nie będziecie się nudzić. Ta książka ebook pochłania w ekspresowym tempie i nie pozwala zbyt dynamicznie wyrwać się ze własnych rogów. Opłacało się czekać na polską premierę!

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!