Czytaj więcej:
Gorzko okładka

Średnia Ocena:Gorzko

Dzielna opowieść o tym, że do najtrudniejszej potyczki staje się każdego dnia…Życiu Teresy możemy się przyjrzeć z bliska. Opowieścią wciąga w własny świat, do własnej rodziny, miasteczka, akademickiego pokoju, aż w końcu do miasta. Ciągle ucieka przed kimś, przed czymś. Szuka miłości i wsparcia. Wszystko znajduje u babci Dobrzyckiej, dumnej arystokratki spod Wilna. Z jej historii i wspomnień czerpie nie tylko radość, lecz również siłę na utarczki z matką, siostrami i codziennością. Chciała być najlepsza, wyrwać się z rodzinnej mieściny, by móc coś osiągnąć. Nie tylko ona ma taki cel, jej współlokatorki z uczelnianego lokum również. Każda z kobiet uciekała i wybijała się nad przeciętny studencki tłum: Lucka żarliwością w własnej wierze i skromnością, Lidka bezczelnością, szaleństwem i bezgraniczną miłością. A Teresa? Uporem, wytrwałością w poszukiwaniu choć odrobiny zrozumienia i ciepła drugiego człowieka. Najpierw mamy, babci, później ojca, sławnego koszykarza, i szkolnej miłości, dla której poświęciła wszystko, co miała, i na którą czekała przez kilkanaście lat.Studia wyzwoliły Teresę z małomiasteczkowości. Do miasta uciekła od niespełnionej szkolnej miłości, wstydu związanego z pierwszym razem, osądami matki i plotkami na własny temat. Wiedziała, wręcz była pewna, że wróci w rodzinne strony dopiero wtedy, kiedy będzie już kimś i na tyle silna, aby zmierzyć się ze własną przeszłością. Nowego spojrzenia, śmiałości, obycia wśród ludzi nabrała dopiero przy własnych współlokatorkach. Każda z nich, choć była całkiem inna, tworzyły mocny i zgrany kolektyw. Razem bawiły się, żartowały, smuciły, wspierały. Wśród studentów Teresa w końcu mogła być sobą, jednak na czas powrotu do domu ciepła i zrozumienia dla młodzieńczych miłości, pasji i szaleństw poszukiwała w babcinych włościach. Tam znajdowała bezpieczeństwo, którego tak bardzo jej brakowało wśród bliskich – matki, która zawiodła własną rodzicielkę, ojca chowającego się przed kłopotami ze swoim Komarem w komórce i nieanielskich bliźniaczek.Po dziesięciu latach, jednym nieudanym małżeństwie, poronieniu, obronie doktoratu i rozpoczęciu kariery zawodowej Teresa decyduje się na powrót. Jest pewniejsza siebie, niezależna, wolna. Na szkolny zjazd jednak udaje się z pewną dozą nieśmiałości i obawą, iż zagojone z czasem rany mogą zostać rozdrapane przez dawną miłość...

Szczegóły
Tytuł Gorzko
Autor: Kosmowska Barbara
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo W.A.B.
Rok wydania:

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Gorzko pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Gorzko Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Gorzko PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Tomasz Włodarczyk

  Idealna książka, czyta się dynamicznie z wielkim zaciekawieniem. Polecam.

 • Piotr Czeczot

  Najlepsza, najsmutniejsza książka ebook Kosmowskiej. Czyta się jednym tchem. Zdecydowanie warto wejść do świata Teresy, bohaterki "Gorzko". I jeszcze jedna ważna rzecz - idealna narracja. Kosmowska mistrzowsko posługuje się mową polskim.

 • Readfanall

  Kupiona na prezent, ponieważ w miarę aktualna i wydała mi się taka... przyziemna, traktująca o ludzkich problemach. Wnioskuję tylko po opisach, lecz sądząc po reakcji obdarowanej, wszystko poszło zgodnie z planem i podobało się. To najważniejsze!:)

 • Kamek

  Podprowadziłem żonie tę książkę jak nie miałem już co czytać. Co prawda nie gustuję w tego typu powieściach jestem zdania, że jak już coś się zaczyna to warto skończyć. Jak się okazało z tą powieścią nie męczyłem się. Owszem lepiej trafi w gusta dziewczyn jednak za sprawą interesujących postaci, dobrej fabuły i lekkiego stylu pisarki opowieść tę czyta się dynamicznie i przyjemnie.

 • Majorina

  Czytałam kiedyś wspaniałą książkę - Ukrainkę Barbary Kosmowskiej, która bardzo mi się podobała. Dlatego z nieskrywaną ciekawością zasiadłam do "Gorzko", tak na dynamicznie - tytuł idealnie pasuje do całości - gorycz wylewa się z każdej strony, lecz są również momenty bardzo przyjemne i takie, przy których nie jedna łezkę uroniłam. Taka twórczość bardzo mi odpowiada, a książkę przeczytajcie, ponieważ jest super!

 • Hyper

  Książkę tę zakupiłem dla własnej połówki i nie żałuje. Od dawna nie widziałem tak zaczytanej własnej dziewczyny. Książka ebook na tyle jej przypadła do serca, że jak tylko ją skończyła powiedziała, że dawno nic tak dobrego nie czytała i zaraz po tych słowach wzięła ją, żeby pożyczyć ją własnej koleżance. Sam jej nie czytałem, lecz wnioskuje, że jest warta grzechu :)

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!