Czytaj więcej:
Góry na opak, czyli rozmowy o czekaniu okładka

Średnia Ocena:Góry na opak, czyli rozmowy o czekaniu

Rozmowy o czekaniu, pasji, miłości i poświęceniu.Rozmowy o Andrzeju Zawadzie z jego żoną Anną Milewską * o Macieju Pawlikowskim z jego żoną Elżbietą * o Eugeniuszu Chrobaku z jego żoną Grażyną Jaworską-Chrobak * o Darku Załuskim z jego mamą Ireną * o Dobrosławie Miodowicz-Wolf z jej bratem Konstantym Miodowiczem * o Wandzie Rutkiewicz z jej bratem Michałem Błaszkiewiczem * o Piotrze Pustelniku z jego synem Pawłem * o Andrzeju Heinrichu z jego bratem Stefanem * o Andrzeju Czoku z jego żoną Wandą * o Jerzym Kukuczce z jego synem Wojtkiem.Posłuchaj, jak o górach opowiadają rodziny znanych himalaistów. Ludzie, którzy żyją górami, nie zdobywając ośnieżonych szczytów. Ci, którym zamiłowanie ich najbliższych do górskich wypraw dużo daje, lecz i wiele zabiera. Wsłuchaj się w rozmowy  z bohaterami drugiego planu.Olga Morawska rozmawia zarówno z rodzinami tych, którzy na zawsze zostali w górach, jak i z bliskimi osób, które stale jeżdżą na wyprawy, kontynuując życiową pasję. Bohaterów tej książki zazwyczaj nie widać, a w życie z górami zostali wciągnięci przez małżonków, rodzeństwo, dzieci albo rodziców. Nie wybrali sobie takiego życia, lecz było im ono dane, z wszystkimi jego wadami i zaletami.Przekonaj się, jak wygląda życie z człowiekiem o wielkiej pasji, jak radzą sobie ludzie po śmierci ukochanej osoby i co zostaje po latach ich nieobecności. Posłuchaj, jak cudownie można mówić o najbliższych i spójrz na góry oczami Piotrka Morawskiego – autora wszystkich górskich zdjęć w tej książce.

Szczegóły
Tytuł Góry na opak, czyli rozmowy o czekaniu
Autor: Morawska Olga
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: National Geographic
Rok wydania: 2012

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Góry na opak, czyli rozmowy o czekaniu pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Góry na opak, czyli rozmowy o czekaniu Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Góry na opak, czyli rozmowy o czekaniu PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Kajetan Wójcik

  To niezwykłe rozmowy, a bardzo symbolicznym jest fakt, że przeprowadziła je Olga Morawska, która sama utraciła męża w górach. Rozmowy te są bardzo wzruszające i osobiste, nieustanny się poniekąd okazją do wspomnień o ludziach niezwykłych, wspomnień o ich ogromnej pasji a także miłości która była motorem wielu działań.

 • elizak

  Zapis rozmów z rodzinami znanych, nierzadko nieżyjących od wielu lat, alpinistów i himalaistów. Tu bohaterami nie są ludzie, których znaliśmy z dużych sukcesów wspinaczkowych, ale ich matki, żony, dzieci albo rodzeństwo. Osoby, które zostawały w domu i starały się mimo wszystko tworzyć zwyczajny dom. Bezpieczną przystań, do której po licznych wyprawach mogli wracać ci słynni i podziwiani. Dla rodzin życie toczyło się swoim rytmem, przerywanym powrotami z wyprawy. A nawet jak już byli, to i tak nierzadko ich nie było. Ponieważ wywiady, ponieważ odczyty, ponieważ trzeba zbierać fundusze na kolejny wyjazd.Wywiady są bardzo emocjonalne. Wyłania się z nich obraz rodzin żyjących z ludźmi ogarniętymi obsesją gór. Całość ładnie wydana z licznymi zdjęciami z wypraw a także z domowego archiwum bohaterów.

 • Werka

  Olga Morawska nie zadaje górnolotnych czy również filozoficznych pytań. Warto jednak docenić szczerość i ciepło jakimi przeważnie obdarzają nas jej rozmówcy, nierzadko "cisi bohaterowie".Dla zainteresowanych historią polskiego himalaizmu albo po prostu odnajdujących się w tematyce wysokogórskiej pozycja ta może stanowić uzupełnienie wiedzy, inny punkt widzenia gór. A właściwie dużo spojrzeń na góry.Rozmowy nierzadko są intymne, możemy poczuć się wtajemniczeni, zaproszeni do nich. Zapewne autorka, której mąż utracił życie w górach, poszukiwała porad i prawdopodobnych scenariuszy na własne dalsze życie. (Przyznaje się prawdopodobnie do tego w przedmowie ;)) Mimo to pozwala, by to jej rozmówcy mówili, by to oni tak naprawdę stworzyli tę książke. Polecam.

 • Werka

  Olga Morawska nie zadaje górnolotnych czy również filozoficznych pytań. Warto jednak docenić szczerość i ciepło jakimi przeważnie obdażają nas jej rozmówcy, nierzadko "cisi bohaterowie".Dla zainteresowanych historią polskiego himalaizmu albo po prostu odnajdujących się w tematyce wysokogórskiej pozycja ta może stanowić uzupełnienie wiedzy, inny punkt widzenia gór. A właściwie dużo spojrzeń na góry.Rozmowy nierzadko są intymne, możemy poczuć się wtajemniczeni, zaproszeni do nich. Zapewne autorka, której mąż utracił życie w górach, poszukiwała porad i prawdopodobnych scenariuszy na własne dalsze życie. (Przyznaje się prawdopodobnie do tego w przedmowie ;)) Mimo to pozwala, by to jej rozmówcy mówili, by to oni tak naprawdę stworzyli tę książke. Polecam.

 • olkap93

  Wspinasz się? A może po prostu lubisz przeczytać dobrą książkę? Nie kluczowe tak naprawdę, na które zapytanie odpowiesz twierdząco ta książka ebook i tak jest godna tego żebyś ją przeczytał! Pani Olga jak zwykle mnie nie rozczarowała. Moja przygoda zaczęła się od książki " Od początku do końca", poszłam za ciosem nieźle napisanej książki i kupiłam "Góry na opak." Nie rozczarowałam się. Książka ebook warta przeczytania. Wzrusza, bawi lecz przede wszystkim uczy. Czego? Pokory i przypomina jak kluczowa jest miłość w życiu. Miłość lecz też pasja. Pasja która towarzyszy każdemu z nas.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!