Czytaj więcej:
Góra bezprawia okładka

Średnia Ocena:


Góra bezprawia

Samantha Kofer, młoda adwokatka, w wyniku kryzysu wywołanego upadkiem banku Lehman Brothers traci pracę w wielkiej korporacji prawniczej w Świeżym Jorku i ląduje na dalekiej prowincji w miasteczku Brady w Wirginii. Dla zachowania ubezpieczenia społecznego podejmuje bezpłatną pracę w Górskiej Klinice Pomocy Prawnej, gdzie służy pomocą prawną biednym mieszkańcom tamtejszej krainy węgla. Samantha, wyrwana z korporacyjnego środowiska prawniczego, po raz pierwszy w swej zawodowej karierze styka się ze zwykłymi ludźmi i ich problemami. Jej głównymi klientami są chorujący na pylicę górnicy, którym nieuczciwe kopalnie próbują odmawiać należnych im zasiłków. W imieniu mieszkańców przeciwko dużym firmom węglowym występuje też Donovan, prowadzący w Brady jednoosobową kancelarię prawniczą. Szykuje się duży proces w obronie praw górnika cierpiącego na pylicę, którego pozbawiono należnego mu zasiłku. Przeciwstawienie się potentatom okazuje się jednak trudniejsze i bardziej niebezpieczne niż wydawało się na początku.

Szczegóły
Tytuł Góra bezprawia
Autor: Grisham John
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Albatros
Rok wydania: 2015
Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Góra bezprawia pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Góra bezprawia Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Góra bezprawia PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Krystian Jankiewicz

  Grisham jest moim ulubionym autorem w gatunku thriller. Od czasów ,,Ławy przysięgłych'' a także ,, Raportu pelikana'' aż po tytuł ,,Góra bezprawia''. Utrzymuje wyjątkowy wysoki poziom literacki, który sobie wyznaczył. Jeden ze współczesnych autorów, którego z przyjemnością polecam.. Jestem jego fanem. Krystian Jankiewicz, Zgorzelec.

 • monika zając

  Jak zawsze twórca długo się rozpędza. Lecz i tak jest to ciekawa pozycja dla tych, którzy lubią w akcji ambitnych prawników walczących "ze złem". Polecam. Monika

 • Janusz Kogut

  Następna pozycja słynnego autora godna polecenia. Czyta się szybkoi z zainteresowaniem.

 • Anonim

  Napiecie trzyma do przedostatniego rozdzialu a zakonczenie jest tak kiepskie ze zaluje wydanych pieniedzy

 • Tomasz Jaroński

  Opowieść związana z procesami sądowymi, potyczką pomiędzy korporacjami a ludnością małych miejscowości. Gdzie rządzą wpływy i koneksje, a dla ludzi jest tylko praca i cierpienie.

 • Anna Sheehan

  Bardzo niezły triller. Trzyma w napieciu od poczatku do konca.

 • Jolanta Nowacka

  Dawno nie czytałam tak mdłej, irytującej i nudnej książki. Grisham powinien już przestać pisać powieści, ponieważ dawni czytelnicy naiwnie je kupują i następnie się frustrują. Postacie zupełnie nieprzekonujące, głównego wątku brak a już o zakończeniu jakiejkolwiek historyjki nie może być mowy. Tak sobie pisarz usiadł i spisał kilka luźnych uwag na temat tego, jak korporacje są niedobre. NIE KUPUJCIE TEJ KSIĄŻKI!

 • anonymous

  tylko kupić i czytać, chociaż jak na Grishama lektura zbyt "leniwa", lecz to jeden z nielicznych autorów, po którego książki ustawiam się już przed premierą.

 • katarzyna lorek

  Prawdopodobnie ebooków tego autora nie trzeba zalecać Idealna pozycja dla nieustannych wielbicieli Grishama i tych ,którzy chcą zacząć z nim znajomość Pasjonująca lektura.Szymon

 • Barbara Olewnik

  Takiego Johna Grishama bardzo lubię. Dawno nie sięgałam po książki tego autora i Górę bezprawia przeczytałam z wielkim zaciekawieniem. Wartkość akcji i pewnego rodzaju błyskotliwość stylu pisania, to charakteryzuje tę książkę Grishama. Polecam, nie będziecie czuli się zawiedzeni.

 • bookstastegood.com

  Kiedy myślimy o kryzysie finansowym z 2008 roku, przed oczyma stają nam obrazki z szalejącymi kursami walut, nagłówki czasopism mówiące o panice na giełdzie, a także wieczorne wiadomości, w których prezenterzy przejętym tonem relacjonowali upadek Lehman Brothers. Niewielu z nas zastanawia się jednak ponad tym, jakie były konsekwencje kryzysu finansowego dla wszystkich tych „szarych”, idealnie wykształconych i nieźle zarabiających pracowników sektora finansowego. O tym, jak zmieniło się ich życie, opowiada najwieższa książka ebook Johna Grishama pt. „Góra Bezprawia”.„Góra Bezprawia” opowiada historię młodej prawniczki Samanthy Kofer, która na skutek dużego kryzysu finansowego utraciła pracę w jednej z korporacji prawniczych w Świeżym Jorku. Samantha nie została jednak tak całkiem na lodzie – firma wysłała ją na rok bezpłatnego urlopu, podczas którego, chcąc utrzymać składki ubezpieczeniowe i możliwość powrotu do pracy, musi znaleźć zatrudnienie w jednej z organizacji pozarządowych. Nie jest to łatwe, bowiem lista prawników, chętnych do rozpoczęcia „charytatywnej” pracy jest długa…Samantha własną szansę odnajduje w Górskiej Klinice Pomocy Prawnej w małym, prowincjonalnym miasteczku w Wirginii. I tak, dziewczyna, która nigdy nie była w sądzie, której klientami byli najwięksi gracze nieruchomościami na rynku, zostaje prawniczką biednych mieszkańców krainy węgla. Wplątana w wojnę między górnikami, a olbrzymimi kompaniami węglowymi, Samantha dopiero w Brady, dowie się co to znaczy „walczyć” w słusznej sprawie.

 • Adam Macholl

  Przeczytałem dużo ebooków Grishama, lecz z biegiem lat mam niestety wrażenie, że twórca z roku na rok pisze coraz słabiej. Wątki rozpoczęte, tematy ciekawe, lecz kończą się nijak. Rozumiem, że nie można oczekiwać akcji jak w Mission Impossible, lecz litości! Od autora thrillerów ze światka prawniczego oczekuje się czegoś więcej niż opowieści o młodej pani adwokat i jej wątpliwościach moralnych. Porównując do ostatnio czytanych ebooków Katarzyny Bondy, Zygmunta Miłoszewskiego, Marcina Wrońskiego, Nikodema Pałasza i Lee Childa powiem tak - "Góra bezprawia" zdecydowanie zawodzi i nie zasługuje na miano bestsellera.

 • Marta Krokowska

  Czytanie ebooków Johna Grishama daje mi zawsze dużą dawkę emocji. Podobnie było z Górą bezprawia. Niesamowity thriller w stylu tak klasycznym dla tego autora, napięcie, wyraziści bohaterowie, a także kluczowe kłopoty społeczne-obyczajowe. John Grisham jest zawsze bardzo autentyczny w własnych powieściach.

 • Teresa Dąbrowska

  Czekamy niecierpliwie na kazdą następna książkę tego autora. I tym razem nie ma powodu do rozczarowania. Interesująca i trudna akcja w ktorej oprocz napięcia i sensacji sa także liczne pierwiastki ludzkie z ktorymi mozemy próbować sie identyfikować. W sumie warto przeczytac i szkoada kiedy już kończymy

 • Agnieszka Gawrońska

  W własnych powieściach John Grisham porusza zawsze kluczowe problemy, nie inaczej jest i w Górze bezprawia. Grisham pisze w stylu któremu towarzyszy napięcie, dlatego czytając tą opowieść czasem ciężko było przerwać lekturę. Według mnie bardzo ciekawy, godny przeczytania thriller prawniczy tego autora.

 • Beata Grzywacz

  Bezbłędny, trzymający w napięciu John Grisham. Jeśli chcę przeczytać dobrą opowieść z gatunku thrillera prawniczego, to jak w dym sięgam po coś Grishama. Góra bezprawia mnie nie zawiodła, to nieźle skonstruowana opowieść z ciekawie prezentującymi się postaciami. Wciąga i zaskakuje, zalecam gorąco.

 • Agnieszka Kozłowska

  Można rzec, że to następna niezła opowieść Grishama, solidnie napisana, nie brakuje w niej fragmentów które są w stanie trzymać czytelnika w napięciu. Motywy prawnicze są idealnie dopracowane, widać w nich autentyzm. Można zaryzykować stwierdzenie, że Grisham w dobrej formie, Góra bezprawia ma poziom.

 • Zuzanna Czech

  Szczególnie podobał mi się w tej książce pdf bardzo oryginalny temat na fabułę. Nierzadko zdarza się tak, że czytam książkę i mam wrażenie, że gdzieś już słyszałam podobną historię. "Góra bezprawia" to całkiem "nowatorski" pomysł - John Grisham jak zwykle trzyma poziom. Prawdziwa, idealnie napisana sensacja - polecam.

 O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!