Czytaj więcej:
Gate okładka

Średnia Ocena:Gate

Miłość, która spada na człowieka w niewłaściwym momencie życia.  I świeży początek, który pojawia się, gdy wszystko wydawało się już skończone. Sopocki hotel Grand ich połączył. Życie rozdzieliło. Nie przeczuwają, że spotkają się ponownie. Lotnisko stanie się poczekalnią przed rozpoczęciem nowego rozdziału w życiu. Konfesjonałem, w którym wyznają własną prawdę. I rozdrożem, gdzie będą musieli dokonać wyboru: czy żyć przeszłością i wspomnieniami, czy wyruszyć na spotkanie nieznanego. Pełna czułości opowiadanie o ludziach, którym przytrafiło się życie, ze wszystkimi odcieniami szczęścia i cierpienia. To historie o tym, że los potrafi upomnieć się o nas w najmniej oczekiwanym momencie, by wyrównać rachunki. Janusz Leon Wiśniewski po raz następny udowadnia, że nie ma sobie równych w opisywaniu tego, co wydarza się pomiędzy dwojgiem najbliższych sobie ludzi.  Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Szczegóły
Tytuł Gate
Autor: Wiśniewski Janusz Leon
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wielka Litera
Rok wydania:

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Gate pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Gate Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Gate PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Anonim

  IG: zaczytana_archiwistka Jaka jest Wasza definicja miłości? Tak, zdaję sobie sprawę, że Walentynki już dawno za nami, lecz chciałabym wprowadzić Was do mojej recenzji, na temat najwieższej książki od Pana Janusza Leona Wiśniewskiego, która nosi dość interesujący tytuł: „Gate”. „Miłość, która spada na człowieka w niewłaściwym momencie życia. I świeży początek, który pojawia się, gdy wszystko wydawało się już skończone. Sopocki hotel Grand ich połączył. Życie rozdzieliło. Nie przeczuwają, że spotkają się ponownie. Lotnisko stanie się poczekalnią przed rozpoczęciem nowego rozdziału w życiu. Konfesjonałem, w którym wyznają własną prawdę. I rozdrożem, gdzie będą musieli dokonać wyboru: czy żyć przeszłością i wspomnieniami, czy wyruszyć na spotkanie nieznanego.” „Gate” jest powieścią pełną czułości, która opowiada o losach ludzi, których mijamy na co dzień podczas wyprawy do pracy, szkoły, uczelni, czy nawet sklepu. Twórca pokazał, że życie bywa piękne, lecz z drugiej strony bywa trudne i nieszczęśliwe. To historia o tym, że los potrafi upomnieć się o nas w najmniej oczekiwanym momencie, by wyrównać rachunki. Nie wiem czemu, miałam wrażenie, że już od pierwszej strony, twórca rzucił na mnie pewnego rodzaju czar, przez który nie potrafiłam myśleć o niczym innym niż słowa, które przelał na kartki tej powieści. Lektura ta, zaraz po jej przeczytaniu, zmusiła mnie do głębokich refleksji na niektóre tematy. Pisarz, w własnej książce pdf udowodnił jak kluczowy w naszym życiu jest drugi człowiek... Bardzo spodobała mi się okładka tej powieści - niby jet prosta, zwyczajna, jednak posiada pewnego rodzaju urok. Z dumą będę pokazywać tę pozycję na własnej półce. Spodobała mi się też prawdziwość tej historii. Nie znajdziecie tutaj wyimaginowanych fragmentów, Pan Janusz pokazał prawdziwą prozę naszego życia, czym zdobył moje uznanie. Janusz Leon Wiśniewski po raz następny udowodnił, że nie ma sobie równych w opisywaniu tego, co wydarza się pomiędzy dwojgiem najbliższych sobie ludzi. Co tu wiele mówić... Jeśli pragniecie chociaż na chwilę oderwać się od otaczających Was problemów, zalecam zaopatrzyć się w dobrą herbatkę i poznać twórczość tego Pana i pozwolić mu poprowadzić się przez jego powieść!

 • moni_sad

  Ciężko określić czym jest miłość. Uczuciem, relacją, stanem ducha, darem czy przekleństwem. Wiadomo, że odmienia życie. Tę, którą czujemy do rodziców ciężko porównać do tej, którą obdarowujemy drugą połówkę. Miłość to mieszanka żyć, tęsknot, marzeń. Bajek zagnieżdzonych w naszych myślach. Ciągłym odkrywaniem. Bez lęku w tle zwykłej codzienności. Ponieważ miłość to nie tylko wzajemne poznawanie zakamarków duszy, to nie tylko bezpieczna bliskość, to również nierzadko trudne jej zrozumienie. Każdy szuka odrobiny szczęścia. Lotnisko staje się miejscem spotkań i wzruszeń. Przeplatają się tu ludzkie losy. Bramki odpraw są wyznacznikiem czasu. Bohaterów połączyły zdarzenia sprzed lat w sopockim hotelu Grand. Spotkania niespodziewane, naznaczone przeszłością, czasami bolesną i smutną. I miłość w przestworzach wspomnień. @janusz_leon_wisniewski prowadzi nas w świat emocji i różnorakich odcieni miłości, bliskości, tęsknoty i straty. Od rodzicielskiej do dzidziusia do tej partnerskiej. W zaułki pamięci, w których skryły się okruchy uczuć. W różnorakich okresach życia, o różnorakich twarzach, wielu postaciach. Historia miłości i samotności. Jedno bez drugiego nie istnieje. Trzymają się wspólnie i wędrują przez życie. Historia ludzi, którzy kochają. Cenię pióro autora. Za każdym razem potrafi mnie oczarować i zaczarować. Wciąż porusza tematykę miłości, a fabuły jego książek, które pisze życie, zachwycają. Opowieść pełna refleksji. Ponad życiem. Jest w niej wszystko co ważne. Naszpikowana emocjami. Momentami sentymentalna. Radość smutnego życia i pokora względem przemijania. Rozterki bohaterów poruszają. Dokąd zmierzamy w szarej codzienności? Ukazuje jak kluczowy w naszym życiu jest drugi człowiek, a normalna rozmowa potrafi zdziałać cuda. Gorąco polecam.

 • Czytelniczka

  Przepiękne wydanie! Janusz Leon Wiśniewski niezawodny jak zawsze - bogate opisy, wrażliwość i tak poprowadzone sylwetki bohaterów, że nie można się oderwać od lektury. Nie znam innego autora, który tak cudownie pisałby o relacjach pomiędzy ludźmi jak Pan Wiśniewski

 • Czytelnik

  Zupełnie nie niezbędna "kontynuacja" powieści Grand. Trzy rozdziały, które nic nie wniosły do historii. Dwa przetrwałam, trzeci dłużył się niesamowicie. Przydałaby się NOWA opowieść zamiast ciągłego bazowania na starych które były dobre jako samodzielne.

 • Anonim

  Lubię czytać książki tego autora. Dołączam więc do mojego księgozbioru.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!