Czytaj więcej:
Furie i inne groteski okładka

Średnia Ocena:Furie i inne groteski

Co łączy emerytowaną pracownicę Służb Bezpieczeństwa, frywolną ekskierowniczkę domu pracy twórczej w Zakopanem a także neurotyczną starą pannę?  Przede wszystkim więzy krwi. Życie trzech sióstr zatoczyło krąg – po kilkudziesięciu latach znów zamieszkały razem w tym samym niewielkim domku pod Warszawą, z którego wyruszyły w świat. Wszystkie ponosiły w życiu dotkliwe porażki, więc przeszłość rozpamiętują z rozgoryczeniem, ciężko również im zaakceptować błyskawicznie zmieniającą się teraźniejszość. Świat najstarszej Teresy legł w gruzach wraz z upadkiem socjalizmu. Emilia wspomina własne liczne podboje miłosne, lecz żaden ze związków nie przetrwał, więc dzisiaj czuje się samotna. Najmłodsza Barbara marzyła o lepszym życiu, lecz zabrakło jej silnej woli, by plany przybrały realny kształt.  Wydaje się, że nic już ich nie czeka, jednak gdy mały domek pada ofiarą włamywacza, a policja okazuje się bezsilna, trzy siostry biorą sprawiedliwość we swoje ręce. Zastawiają pułapkę i chwytają złodzieja. Uwięziony chłopak jest zdany na ich łaskę i niełaskę. Staje się ofiarą sióstr, lecz jego obecność w małym domku funkcjonuje także niczym katalizator wyzwalający prawdę. Przed tą jednoosobową widownią, nie do końca świadomie, siostry rozpoczynają spowiedź, podczas której latami utrzymywane w sekrecie rodzinne tajemnice, jedna po drugiej, wychodzą na jaw… Trzy dramaty:  „Furie”, „Wydmuszka” a także „Berek, czyli upiór w moherze”, w których nie brak błyskotliwych, zabawnych dialogów, bezkompromisowego, czasami czarnego humoru, brawurowej, pełnej zaskakujących zwrotów akcji i wyraziście nakreślonych, pełnokrwistych postaci.  A jednak jest to przejmujący obraz pokolenia, które uwięzione przez pół wieku w świecie fałszywych wartości przegrało własne życie. Czy do końca? Odpowiedź na to i dużo innych pytań znajdziemy w najwieższej książce pdf Marcina Szczygielskiego „Furie i inne groteski”.

Szczegóły
Tytuł Furie i inne groteski
Autor: Szczygielski Marcin
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy Latarnik
Rok wydania: 2011

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Furie i inne groteski pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Furie i inne groteski Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Furie i inne groteski PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • fertyw

    Interesujący zestaw sztuk Szczygielskiego, chociaż Berka już czytałam w jednej z opublikowanych wcześniej pozycji. Książka ebook nie jest tak dobra, jak PLboy czy Nasturcje i ćwoki, lecz godna polecenia.

  • jusssi

    Drogi czytelniku, jeżeli masz ochotę przeczytać coś niebagatelnego, wyjątkowego, będącego powiewem świeżego powietrza, zestaw dramatów, Furie i inne groteski autorstwa Marcina Szczygielskiego będzie odskocznią od codziennej lektury. W tej książce pdf prym wiedzie fantazja czytelnika, która opiera się na wymianie spostrzeżeń bohaterów. To nie lada wyzwanie, może być interesującym doświadczeniem poszerzającym horyzonty.Drogi czytelniku, jeżeli obawiasz się, że twórca jest stronniczy, a treść jednoznaczna, to muszę wyprowadzić cię z błędu. Szczygielski stara się być sprawiedliwy, miałam wrażenie, że każdego z bohaterów darzył sympatią, dlatego nie ma w książce pdf postaci jednoznacznie niezłych czy złych. Tematy poruszane w książce pdf są uniwersalne, dotyczą w większym, bądź mniejszym stopniu każdego z nas, a zwłaszcza tego, co nas wyróżnia. Niewątpliwymi atutami książki są iskrzące humorem dialogi i trudna charakterystyka postaci.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!