Czytaj więcej:
Fundusz okładka

Średnia Ocena:Fundusz

Rdzeń książki został oparty o sprawę Funduszu Obsługi Zadłużenia Zagranicznego.Na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych dochodzi do niespotykanych do tej pory spadków, które doprowadziły do ruiny inwestorów, przedsiębiorców i gospodarkę. Piotr Mylczek, młody pracownik Ministerstwa Finansów zostaje zaangażowany do specjalnego zespołu, który ma wyjaśnić przyczyny zamieszania. Podczas pracy odkrywa, że doszło do wielkich manipulacji, w które mogą być zamieszane spółki notowane na GPW. Odsunięty od sprawy, postanawia za wszelką cenę dowiedzieć się, kto stoi za spadkami na GPW, manipulacjami szefa KNF i tajemnicą FOZZ. Nie wie, że równolegle rozgrywa się inna bitwa, która może doprowadzić do rozpadu Unii Europejskiej i wojny w Europie.

Szczegóły
Tytuł Fundusz
Autor: Petlińska M. M.
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Buchmann
Rok wydania: 2013

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Fundusz pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Fundusz Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Fundusz PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Katarzyna Kozłowska

  Interesująca i wciągająca. Książkę czyta się bardzo dobrze, choć chwilami tempo akcji mogłoby być zdecydowanie szybsze. Oczywiście nie da się tej książki porównać do mojego autora Johna Grishama, lecz całkiem dobra pozycja. Można ją polecić osobą które interesują się taką tematyką.

 • Miro1907

  Jak rzadko spotyka się książki o takiej tematyce! Z olbrzymią chęcią sięgnąłem po tę opowieść i z dużym żalem ją odłożyłem. Bardzo realistyczne opisy, idealnie skonstruowane charaktery. "Fundusz" to trudna książka ebook - szczególnie zalecam ją fanom powieści tego typu. Jak dla mnie - bardzo dobra.

 • ewra

  Opowieść kupiłam jako lekturę na wakacje i przyznam, że wybór był niezły ponieważ książkę czytało się z autentyczną przyjemnością. Autorka porusza w powieści najróżniejsze wątki - finansowe, polityczne aż po gospodarkę globalną. Mimo "obciążenia" jej tego typu tematami całość wyszła lekko i naturalnie, a intryga obmyślona naprawdę pomysłowo.

 • anetapzn

  Fundusz, to niezła (nie wybitna, lecz właśnie dobra) opowieść w stylu Toma Clancy'ego. Trzon książki bazuje na zdarzeniach prawdziwych, i to czyni całość fascynującą lekturą. Doskonałe oddanie realiów świata finansów i dużych afer, to bez wątpienia plus tej opowieści. Nic dziwnego, że Petlińska tak wiernie odmalowała światek finansjery i Giełdy Papierów Wartościowych. Sama przez kilka lat pracowała m.in. w biurze maklerskim, zajmowała się relacjami inwestorskimi. Fundusz czyta się dobrze, jednak książka ebook ma jeden minus. Osobiście wyciąłbym ok. 1/5 treści. Mimo sprawnego pióra autorki, doskonałego oddania realiów i wyrazistych bohaterów, są w książce pdf momenty odrobinę zbyt długie, takie, których akcję można by przyspieszyć, a dialogi skrócić. Jednak, jeżeli na ten drobiazg przymkniemy oko, całość będzie się czytało wyśmienicie. Lektura Funduszu może być niezłą rozrywką, przy której dodatkowo trzeba się skupić i odrobinę pomyśleć. Jest to książka ebook inteligentna i tak realna, że strach się bać.

 • Mosiej

  Specjalnie nie mam nic do zarzucenia tej powieści. Uważam, że jeśli ktoś się na nią zdecyduję a lubi ten rodzaj prozy to nie powinien czuć, że zmarnował kasę. Owszem niektóre rzeczy w tej powieści mogłyby być trochę zmienione lub skrócone, lecz w ogólnym rozrachunku myślę, że opowieść zasługuję na 4-/5. Pozdrawiam.

 • smootnyclown

  Fabularnie dużo jej nie mogę zarzucić - wciąga. Nie możemy jej traktować jako powieści opartej na faktach; to klasyczna political fiction, gdzieś tam luźno oparta na prawdziwych wydarzeniach. Jak każda niezła political fiction musi się odwoływać do faktów, prawdziwych historii i tego, co znamy na co dzień. I tak jest. Nie wyciągałbym z tego jednak wniosku, że teraz więcej wiemy na temat na przykład afery FOZZ. Nie wiemy, to jest opowieść i tego nie należy zapominać. A jednak z czystym sumieniem nie mogę jej polecić.książka jest po prostu przegadana, po prostu jest nadmuchana. Moglibyśmy ją odchudzić dwu-, jak nie trzykrotnie - i to bez straty dla fabuły. Za to z przyjemnością dla czytelnika. Nadmuchane akapity są standardem. Zamysł był taki, by akapit kończył się mocnym, sarkastycznym komentarzem. I kończy. Dążąc do wyczerpania tematu nie możemy sobie pozwolić, by to temat wyczerpał nas. Obawiam się, że Petlińską to właśnie spotkało. Męczy, niestety...Ogólnie: 3/6. Naciągane 3.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!