Fotobiografia PRL okładka

Średnia Ocena:


Fotobiografia PRL

Skąd brały się kobiety na okładkach „Przekroju”? Z jakiej odległości można było sfotografować Władysława Gomułkę, a jak blisko podejść do Edwarda Gierka? Co oznaczała dla fotografa przynależność do PZPR? Kto najczęściej fotografował Polę Raksę, a z kim pracowali Andrzej Wajda, Jerzy Grzegorzewski czy Marek Piwowski? Jak powstawały kultowe dzisiaj fotografie?Pierwsze aparaty, pierwsze inspiracje, pierwsze zdjęcia. Druga wojna światowa i budowanie Polski Ludowej. Kultura i polityka. Marzenia o Zachodzie i stan wojenny. Wydarzenia z pierwszych stron czasopism i szara codzienność. Różnorakie oblicza PRL-u.Rozmowy Łukasza Modelskiego z Romualdem Broniarkiem, Aleksandrem Jałosińskim, Bogdanem Łopieńskim, Janem Morkiem, Wojciechem Plewińskim i Tadeuszem Rolke – najważniejszymi fotoreporterami PRL – to wyjątkowe spotkania, które nie tylko ujawniają genezę fenomenu polskiej fotografii reportażowej, lecz układają się w nagle barwny portret tamtych czasów.

Szczegóły
Tytuł Fotobiografia PRL
Autor: Modelski Łukasz
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Rok wydania: 2013
Tytuł Data Dodania Rozmiar
Porównaj ceny książki Fotobiografia PRL w internetowych sklepach i wybierz dla siebie najtańszą ofertę. Zobacz u nas podgląd ebooka lub w przypadku gdy jesteś jego autorem, wgraj skróconą wersję książki, aby zachęcić użytkowników do zakupu. Zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź szczegółowe informacje, opis i recenzje.

Fotobiografia PRL PDF - podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby podgląd był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

promuj książkę

To twoja książka?

Wgraj kilka pierwszych stron swojego dzieła!
Zachęcisz w ten sposób czytelników do zakupu.

Recenzje

  • Gonzo

    Śmiało mogę postawić książkę między zdjęciami PRLu Rybińskiego i portretami PRLu Mroziewicza. Zawiera bardzo wiele ciekawostek związanych z pracą fotografa w tym okresie, a jednocześnie ukazuje nieznane fakty dotyczące społeczeństwa i życia codziennego. Rozmowy z najlepszymi fotoreporterami PRLu. Bardzo polecam!

  • PaWeŁ

    Profesjonalny fotograf powinien nie tylko potrafić robić dobre zdjęcia, ale też wiedzieć, jak powstała fotografia, jakie są jej korzenie. Tak, jak każdy człowiek powinien znać historię własnego państwie tak dla fotografa ta lektura jest obowiązkowa. Dla mnie zwykłego amatora fotografii to opowiadanie o historii, początkach zdjęć, ale też nakreślenie czasów PRLu, przeniesienie w czasy, które są tak bliskie, a zarazem odległe. Fantastyczne zdjęcie, mnóstwo wywiadów, opisów. Bomba!

  • kameleon

    Do tej pory jestem zafascynowany książką/albumem i nierzadko do niej wracam. Wyjątkowy obraz powstania i początki polskiej fotografii. Setki odpowiedzi na odwieczne zapytania profesjonalnych fotografów, opowieści o historii PRLu widzianej zza obiektywu aparatu. Jedyny minus: stanowczo za mało zdjęć.