Fortuna po polsku okładka

Średnia Ocena:


Fortuna po polsku

Dwaj reporterzy "Gazety Wyborczej", Piotr Miączyński a także Leszek Kostrzewski, prześledzili dzieje marek, które nieustanny się symbolami polskiego handlu. Pączki od Bliklego, czekolada od Wedla, buty od Kielmana, futro od Hersego, suknia od braci Jabłkowskich, garnitur od Turbasy, krem od Soszyńskiego i kolczyki od Kruka - na ich sukces pracowały całe pokolenia. Książka ebook "Fortuna po polsku" to opowiadanie nie tylko o zarabianiu pieniędzy, lecz przede wszystkim o ludziach, którzy mieli przedsiębiorczość we krwi.150 lat temu do stolicy Królestwa Polskiego przybywa z Niemiec młody cukiernik, Karol Wedel, a bracia Hersowie otwierają Skład Koronek. Tak rozpoczyna się pasjonująca opowieść, która powiedzie czytelników najpierw do przedwojennej Warszawy, na kawę do Bliklego i zakupy u braci Jabłkowskich, a potem przez epokę PRL, kiedy to Soszyńscy i Krukowie próbowali zrobić w balona władzę ludową, aż do XXI wieku, kiedy to buty od Kielmana czy garnitury od Turbasy stale były kwintesencją elegancji.

Szczegóły
Tytuł Fortuna po polsku
Autor: Kostrzewski Leszek, Miączyński Piotr
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Agora
Rok wydania: 2016
Tytuł Data Dodania Rozmiar
Porównaj ceny książki Fortuna po polsku w internetowych sklepach i wybierz dla siebie najtańszą ofertę. Zobacz u nas podgląd ebooka lub w przypadku gdy jesteś jego autorem, wgraj skróconą wersję książki, aby zachęcić użytkowników do zakupu. Zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź szczegółowe informacje, opis i recenzje.

Fortuna po polsku PDF - podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby podgląd był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

promuj książkę

To twoja książka?

Wgraj kilka pierwszych stron swojego dzieła!
Zachęcisz w ten sposób czytelników do zakupu.

Recenzje

  • bugelka

    Sentymentalna podróż do nieistniejącego już świata przedwojennej elegancji, szarmanckich zachowań i tej nieuchwytnej atmosfery Belle Epoque i XX-lecia międzywojennego.