Czytaj więcej:
Fistaszki zebrane 1979-1980 okładka

Średnia Ocena:Fistaszki zebrane 1979-1980

W tym tomie "Fistaszków zebranych" rozgrywa się prawdziwy i zaskakujący dramat. Trudno chory Charlie trafia do szpitala, jego przyjaciele zaś ogromnie się z tego powodu martwią. Jednak reszta historyjek z tego wieńczącego lata 70. zbioru nie jest już tak posępna. Snoopy wyrusza na kolejne wyprawy ze swym ptasim zastępem skautów, Peppermint Patty pozywa szkołę za to, że ponad jej ławką przecieka dach, no i jeszcze mamy tu jeden z największych zapomnianych romansów w dziejach "Fistaszków"! "Dzieło Charlesa M. Schulza pokazało mi, czym może być komiks, i sprawiło, że sam zapragnąłem zostać autorem komiksów."Bill Watterson, autor komiksu "Calvin i Hobbes"

Szczegóły
Tytuł Fistaszki zebrane 1979-1980
Autor: Schulz Charles M.
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Nasza Księgarnia
Rok wydania: 2016

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Fistaszki zebrane 1979-1980 pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Fistaszki zebrane 1979-1980 Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Fistaszki zebrane 1979-1980 PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Anonim

    Miła wciągająca i pouczająca lektura dla czytelnika każdego wieku. Ładne wydanie

  • Wkp

    Wydawnictwo Nasza Księgarnia podjęło się wyjątkowo ambitnego zadania publikacji serii kompletnych zbiorczych wydań legendarnych „Fistaszków” i sukcesywnie, od ośmiu już lat, realizuje ten cel. Najwieższy z imponujących tomów serii, piętnasty, zabiera nas do przełomu lat 70 i 80 ubiegłego wieku, oferując blisko 350 stron lektury, która nie zestarzała się przez ten czas ani odrobinę, zachwycając równie mocno, jak niemalże trzy dekady temu.O czym są „Fistaszki” prawdopodobnie nie trzeba nikomu mówić. Sympatyczna ferajna reprezentowana przez dwójkę najbardziej rozpoznawalnych bohaterów, Charliego Browna i jego psa Snoopy’ego, jest z nami od 1950 roku, ukazując się w najistotniejszych gazetach świata w formie codziennych pasków (w tym także w Polsce). Lecz dla formalności warto wspomnieć, że komiks opowiada dzieje grupki dziecięcych bohaterów, w skład których – obok wspomnianej już dwójki – wchodzą m.in. Lucy i Linus van Pelt, Peppermint Patty, Sally Brown, Schroeder czy Woodstock. W krótkich opowiastkach, czasem łączących się w większą całość (wciąż jednak pozostających samodzielnymi tworami) przeżywają przygody, snują własne opowieści i komentarze otaczającego ich świata. W zabawnych, satyrycznych dialogach i monologach ujawnia się filozoficzna natura i wyjątkowa głębia, dotykająca tematów wspólnych dla każdego z nas. W tym tomie Charlie choruje, Patty pozywa szkołę, a na łamach serii zaczyna się romans…Każdy z albumów „Fistaszków” to absolutne arcydzieło komiksu, którego nie znać po prostu nie wypada. Chociaż opus magnum Charlesa Schulza powstało w Ameryce i z założenia odnosiło się do tamtejszego stylu życia i problematyki, poruszane kwestie okazały się uniwersalne, a komiks został idealnie przyjęty na całym świecie. Przygody Charliego Browna zostały ostatecznie przełożone na nad dwadzieścia języków, trafiając na rynki 75 krajów i zdobywając 355 milionów czytelników. O takim sukcesie marzą twórcy, lecz lwia ich element właśnie tylko może pomarzyć. W przypadku Schulza nie ma się jednak czemu dziwić – wielkość jego komiksu jest niezaprzeczalna. To musiało się przyjąć. I przyjęło.Poza tym jego komiczna strona skutecznie potrafi poprawić humor. Tak samo, jak niezawodna logika bohaterów, ich wnioski, pointy a także wydarzenia, w które się angażują. I, oczywiście, rewelacyjna, prosta, lecz skuteczna grafika, która ewoluowała przez lata by osiągnąć ten niezapomniany efekt. Przez dokładnie pół wieku publikacji (ostatni odcinek został wydany dzień po śmierci autora) powstało niemalże 18000 pasków z Fistaszkami. I jeszcze więcej komiksów inspirowanych dziełem Schulza – starczy wspomnieć np. „Garfielda” czy „Calvina i Hobbesa”. Przedstawiają więc kawał historii; komiksowej, popkulturowej i Ameryki w ogóle. Warto więc je poznać. Co tam warto, trzeba. Koniecznie! Polecam, zachęcam, namawiam. Szczególnie, że polskie wydanie jest naprawdę znakomite.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!