Czytaj więcej:
Finał. Caraval. Tom 3 okładka

Średnia Ocena:Finał. Caraval. Tom 3

Miłość, o którą warto walczyć. Marzenie, za które warto umrzeć. Zakończenie, na które warto czekać. Stephanie Garber, autorka bestsellerowej, kultowej serii, uwielbianej przez YA, znowu zabiera nas do magicznego świata Caravalu, gdzie Scarlett i Tella Dragna muszą walczyć o szczęśliwe zakończenia własnych historii… Minęły dwa miesiące, od kiedy Mojrów uwolniono z kart, Legenda zagarnął dla siebie tron, a Tella odkryła, że chłopiec, w którym się zakochała, tak naprawdę nie istnieje. Teraz musi zdecydować, czy zaufa Legendzie, czy dawnemu wrogowi.  Po odkryciu sekretu, który postawił jej życie na głowie, Scarlett będzie musiała dokonać niemożliwego. Legenda stanie zaś przed wyborem, który na zawsze go zmieni. Caraval się skończył, lecz rozpoczęła się bodaj najtrudniejsza z wszystkich rozgrywek, w której stawką są ludzkie losy, imperia i serca. Tym razem nie ma widowni, tylko ci, którzy zwyciężą, i ci, którzy stracą wszystko. Witajcie, witajcie w Finale. Każda gra musi się kiedyś skończyć… Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Szczegóły
Tytuł Finał. Caraval. Tom 3
Autor: Stephanie Garber
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Poradnia K.
Rok wydania:

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Finał. Caraval. Tom 3 pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Finał. Caraval. Tom 3 Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Finał. Caraval. Tom 3 PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • OlciaMolcia

  Sięgając po "Caraval" nie spodziewałam się, że z każdą przeczytaną stroną będę chciała więcej, a jednak ta seria bardzo mi się podobała i właściwie czekałam na ciąg dalszy. Dlatego również po przeczytaniu "Finału" czuję się troszeczkę zagubiona ponieważ to koniec tej historii. "Finał" prawdopodobnie najbardziej się wyróżnia wśród tych trzech tomów, bo przede wszystkim tym razem nie ma Caravalu, a zagrożenia czyhają na bohaterów na każdym kroku, olbrzymim plusem tej książki jest podział na perspektywę Scarlett i Telli, dzięki którym mamy wiele akcji w dość krótkim czasie, a szczerze mówiąc nie jestem jakąś szczególną fanką Telli, więc perspektywa Scarlett była dla mnie jak chwila oddechu, bo nie oszukujmy się, lecz Tella która niby jest taka przebiegła i mądra dała kilkakrotnie olbrzymią plamę nie zastanawiając się ponad konsekwencjami własnych decyzji za to postawa Scarlett była dla mnie olbrzymim zaskoczeniem i nie spodziewałam się po niej aż tyle odwagi, a jednak przyjemnie mnie zaskoczyła i jeszcze więcej zyskała w moich oczach. Julian i Legenda to chłopcy jak ze snu nawet po mimo własnych wad nie idzie ich nie kochać. Cała magia tego świata była wprost odurzająca i były chwilę, gdy nie wiedziałam co losy się naprawdę, a co jest tylko iluzją. Będę zdecydowanie tęsknić za tymi książkami, tym światem i bohaterami, lecz podejrzewam, że kiedyś ponownie sięgnę po te książki by na nowo odkryć ich czar.

 • Mariola

  Jaka to jest idealna książka! Tak mnie pochłonął świat Caravalu, że kończąc FINAŁ przepełnia mnie smutek 🥺 Piękna historia, pełna intryg, kłamstw, namiętności, pożądania 🥰 pełna poświęceń! Bardzo zaintrygował mnie Jacks, myśle, że potrzebuje tej prawdziwej miłości. Tak owszem postępował źle- manipulował Tellą i funkcjonował egoistycznie (więcej nie zdradzę), lecz myśle że gdyby odnalazła się ta jedyna, która BY ODWZAJEMNIŁA JEGO UCZUCIE byłoby naprawdę ciekawie! Nie mogę się doczekać ,,Baśni o złamanym sercu” NAPRAWDĘ POLECAM, NIE ZASTANAWIAJCIE SIĘ TYLKO KUPUJCIE!!!😊😊

 • Anna Szulist

  Olbrzymimi krokami przyszedł czas na Finał. Po Caravalu i Legendzie przyszedł czas na zakończenie cyklu. Z jednej strony nie mogłam się doczekać, lecz z drugiej zrobiło mi się trochę smutno, że to ostatnie strony wiążące mnie z Tellą, Scarlett, Legendą. To są minusy każdych cykli, ponieważ z chwilą, w której nadejdzie czas pożegnania, czuje się rozżalenie, ponieważ jeśli lektura jest wciągająca i wywołuje emocje, to człowiek mimo woli zżywa się z bohaterami. Po raz ostatni mamy możliwość obserwowania zawiłych i zagadkowych losów sióstr Dragna, Legendy, Juliana i ich bardziej albo mniej lubianych towarzyszy. Tym razem jednak nie bierzemy udziału w grze jako takiej, w Finale stawka jest o dużo większa. Chodzi o życie i bezpieczeństwo nie tylko naszych bohaterów, lecz i całego Imperium Równikowego. Używane moce stają się zabójcze, przeklęte i czasem niewygodne. Wszyscy muszą zacząć współpracować i postępować fair, by uratować to, co kochają, świat, jaki znają i życie wielu niewinnych istot. Ich przeciwnik jest potężny, albowiem wielbi karmić się strachem. Czy uda im się go pokonać? A może ktoś, kto przez lata żył w świecie iluzji zobojętniał na wszystko i myśli już tylko o sobie? Gdy dotarł do mnie Finał, rzuciłam wszystko i nie było mnie dla nikogo. III tom mnie nie rozczarował. Idealnie spisane zakończenie, trzymające nie tylko w napięciu, lecz stale obecne cząstki magii i ułudy sprawiały, że czasem sama już nie wiedziałam komu ufać. Kto jest wrogiem, a kto przyjacielem. Czy to jeszcze złudzenie, czy już rzeczywistość? Pozytywnie zaskoczyła mnie postać starszej siostry Scarlett. Już nie była rozważna, zasadnicza i ustępująca wszystkim pola, tylko dzielnie spoglądała w przyszłość i z determinacją walczyła o bliskich. O czym jest ta trylogia? Dla mnie to idealna opowiadanie o potyczce niezła ze złem, poszukiwaniu drogi do szczęścia, o sile miłości, siostrzanych więziach, o wychodzących na jaw rodzinnych, mrocznych sekretach, o odwadze, poświęceniu, lojalności i o niełatwych życiowych wyborach. Podsumowując, nie żałuję ani jednej chwili poświęconej na czytanie Caravalu. Każdy tom był ciekawy, wciągający i pełen magii odrywającej od rzeczywistości. Interesująca jestem innych ebooków Autorki, ponieważ od tej serii mnie uzależniła. Za możliwość zapoznania się z treścią książki dziękuję PORADNI K.

 • mag_book_

  Panie i Panowie, proszę zajmować miejsca, zaraz rozpocznie się finał tej historii, na który wszyscy czekają. Proszę pamiętać by ze względów bezpieczeństwa, pilnować własnego serca, by nie dosięgła go strzała śmierci albo miłości. W końcu nie wszyscy z Państwa, są nieśmiertelni. Ostatni tom to powiew świeżości. Nie ma w nim caravalu lecz tym razem, gra toczy się o największą stawkę - życie i władzę ponad Valendą. Mojrowie wyszli z kart i nabierają mocy. Sieją spustoszenie i znęcają się ponad mieszkańcami. Tylko nasi bohaterowie są w stanie im w tym przeszkodzić lecz czy cena, którą przyjdzie im zapłacić nie będzie za wysoka? Ogromnie się cieszę, że trzeci tom podzielony jest na perspektywę Telii i Scarlett - mamy przez to bardziej dynamiczną akcję i zróżnicowane podejście do wydarzeń, ponieważ znamy odczucia i rolę obydwu sióstr w ich planach. Ostatni tom dostarcza nam również więcej magii, a świat staje się o dużo bardziej rozbudowany niż w poprzednich tomach. Pojawiają się magiczne miejsca, więcej mojrów, których moce możemy poznać i magiczne przedmioty. Potrzebuję więcej tego świata właśnie takiego, jaki powstał w trzecim tomie. W "Finale" dominuje akcja i knucia, nie tylko na polu potyczki o władzę lecz i o serca bohaterek. Jestem zauroczona poprowadzonym wątkiem romantycznym. Mamy dwa trójkąty miłosne, które ogromnie się od siebie różnią. Romans Telli jest bardziej chaotyczny i zmysłowy, a Scarlett uczuciowy i pełen nadziei. Cieszę się że także w tym aspekcie, autorka zadbała, by pokazać jak Scarlett i Tella się od siebie różnią. Siostry dbały by dostarczyć nam emocji na każdym kroku. I tak jak jestem zakochana w wykreowanych głównych postaciach to muszę z tego miejsca docenić koncepcję i pomysł na Mojrów. Wplecenie tak doskonale motywu tarota w złe postacie wychodzące z kart, gdzie każda cechuje się inną mocą i historią jest po prostu genialne. W żadnej innej książce pdf nie spotkałam się z takim kreatywnym wykorzystaniem tego motywu. I chciałabym więcej. Krótkie opowiadania o każdej z postaci, ich historie i moce. Byłby to doskonały dodatek do całego universum. Nie mogę doczekać się spin-offu z moją ulubioną postacią z tej serii. Z pewnością, po tym tomie, zasługuje na więcej uwagi. Liczę jednak, że świat od początku będzie utrzymany w tak urozmaiconej wersji.

 • anna

  Zafascynował mnie świat, który wymyśliła autorka. Wciągnął mnie bez reszty i nie chciał wypuścić. Cudownie to sobie wszystko przemyślała. Największą zaletą tej serii są zdecydowanie bohaterowie. Z krwi i kości, pełni nieścisłości i złych wyborów, tacy którzy wielokrotnie podejmują złe decyzje, aby chwile później spotkać się z ich konsekwencjami. Dla miłości i najbliższych nie cofną się przed niczym. Śledziłam ich dzieje z wyjątkowym zaangażowaniem i uważam, że lepszego zakończenia bym dla nich nie wymyśliła. Świat przedstawiony w tej serii to magia i czary w najczystszej postaci. Na głównym planie odwieczna potyczka ze złem, duże bale i prawdziwa miłość. Ta seria ma wszystko czego można szukać w fantasy. Autorka kupiła mnie w całości i naprawdę chętnie wróciłam do tego pełnego podchwytliwych zagadek świata. 8.5⭐️. Bo każda rozgrywka musi się kiedyś skończyć i tym razem mamy finał historii! Głowni bohaterowie muszą wybrać nie tylko stronę barykady po której staną, lecz i zdecydować się ile są w stanie poświecić dla tych których kochają! Mojrowie zostali uwolnieni z kart i zaczynają właśnie siać postrach. Obie z sióstr muszą się zdecydować komu zaufać i otworzyć na miłość. Męscy bohaterowie naprawdę im tego nie ułatwiają, a i gra staje się coraz bardziej niebezpieczna.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!