Czytaj więcej:
Filary świata. Tir Alainn. Tom 1 okładka

Średnia Ocena:Filary świata. Tir Alainn. Tom 1

Ari, najmłodsza z wielopokoleniowego rodu czarownic, przeczuwa nadchodzące zmiany – zmiany na gorsze. Od wieków jej poprzedniczki opiekowały się Starymi Miejscami, dbając o to, by ziemie te pozostawały bezpieczne i płodne. Lecz wraz z nadejściem Letniego Księżyca nastroje wśród jej sąsiadów stają się coraz bardziej napięte. Ari nie jest już bezpieczna. Fae od dłuższego czasu ignorowali zmiany zachodzące w świecie śmiertelników, a do cienistego świata podróżowali jedynie po chwile dobrej zabawy. Tymczasem drogi powoli zaczynają znikać, skazując klany Fae na izolację i samotność. Choć światy duchowy i naturalny kiedyś pozostawały ze sobą w harmonii, dzisiaj do uszu zarówno Fae, jak i śmiertelników, docierają akordy, które nie chcą ze sobą współbrzmieć. A kiedy przez miasto przetoczą się pomruki polowań na czarownice, niektórzy zaczną się zastanawiać, czy te dziwne znaki nie są przypadkiem różnorakimi nutami tej samej melodii. Jedyna wskazówka, która ich wszystkich prowadzi, to niejasna wzmianka o Filarach Świata…

Szczegóły
Tytuł Filary świata. Tir Alainn. Tom 1
Autor: Bishop Anne
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Initium
Rok wydania: 2019

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Filary świata. Tir Alainn. Tom 1 pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Filary świata. Tir Alainn. Tom 1 Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Filary świata. Tir Alainn. Tom 1 PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • MagdaLena Subocz

  Więcej na: http://smag-rekomendacje.blogspot.com/ „Cokolwiek robisz, wraca do ciebie po trzykroć.” Obchody Letniego Księżyca, święta kochanków, magii, miłosnych rytuałów a także mieszania się świata ludzi i Fae. I gdyby chodziło tylko o uciechy cielesne, a później ślub i szybkie narodziny, nie byłoby z tym większego problemu. Jednak tym razem utrudnia wszystko zanikanie dróg prowadzących do poszczególnych klanów Fae. Dziwaczna magia panuje na świecie – czarna, pochłaniająca życie i sprawiająca, że mężczyźni sięgają po więcej, zniewalając tym samym dziewczyny i mordując z zimną krwią każdą, która choćby jest podejrzana o magię. Śmierć ma pełne ręce roboty, troszcząc się o zamordowane brutalnie czarownice. Czarne Płaszcze przemierzają szlaki świata, torując drogę dla Mistrza Inkwizycji, Młota na czarownice. Potyczka między ludnością a magicznymi istotami nigdy nie była aż tak realna. Ile jest się w stanie poświęcić, by ocalić tych, na których zależy najbardziej? „Przyjaźnie budowane na kłamstwach, nie są przyjaźniami.” REWELACJA! Dawkowałam sobie przyjemność czytania tylko dlatego, że nie chciałam za dynamicznie rozstawać się z bohaterami i tym światem. Co prawda początkowo było mi bardzo trudno wczuć się w ten świat – książka ebook nie posiada mapki, ani żadnych pomocy, dzięki którym mogłabym się rozeznać w świecie, bohaterach i ich zasadach. Dynamicznie jednak dałam się porwać historii. Nic nie jest takie, jakie z początku by się wydawało. Bohaterowie, których uwielbiałam od początku, byli największym rozczarowaniem. Co prawda podczas czytania, mialam wrażenie, że to już było. Gdzie? W innych powieściach autorki, w serii „Dwory…” Sarah J. Maas a także – i tu zdziwienie, J. Piekara „Młot na czarownice”. Lecz to tylko chwilowe uczucie, które mijało przy kolejnych wydarzeniach. Cały wachlarz emocjonalny, jakiego dawno nie miałam. I już nie mogę się doczekać kolejnych tomów serii a także przygód Ari, Fae i Adolfa. „Twoje myśli są twoją wolą, sprowadzasz na siebie to, czego chcesz.”

 • Anna Urban

  "Jeśli pozwolisz, by inni określali, kim jesteś, pozwolisz odebrać sobie największą moc ze wszystkich." Zapraszam na moją opinie: http://mojezycieitpblog.blogspot.com/2019/01/filary-swiata.html

 • Ashka

  To była książka, od której nie mogłam się oderwać. Dostałam dokładnie to, czego oczekiwałam: magię, bajkowy świat Fae, wciągającą historię i czarownicę w roli głównej bohaterki. Mogę śmiało uznać tę opowieść za jedno z najlepszych fantasy, jakie ostatnio czytałam i z niecierpliwością oczekuję na następny tom.

 • Natalia

  Fae, wiedźmy i inkwizytorzy. Taką mieszankę wybuchową serwuje swoim czytelnikom Anne Bishop. Idealna kreacja bohaterów i potyczka niezła ze złem z miłością i poświęceniem w tle. Pełna magii opowiadanie o krainach fae zbliżającym się nieuchronnie ku zagładzie. I co ma z tym wspólnego Ari - wiedźma i sierota? Gdy poznaje przystojnego fae Luciana nie wie, że rozpoczyna się jej potyczka o przetrwanie. Nie sposób oprzeć się historii wykreowanej przez autorkę. Z niecierpliwością czekam na drugi tom.

 • Monika Szulc

  Największy atut tej powieści stanowią bohaterowie, którzy są bardzo dynamiczni i wielokrotni mnie zaskoczyli. Jedyną nieustanna w tej historii jest czarny charakter, ponieważ co tu wiele mówić, cały czas jest zły ;) Fae to bardzo egoistyczne istoty, które sądzą się za lepszych i oczekują od innych oddania i uległości. Jeśli chodzi o męskich bohaterów, to Lucian początkowo zaprezentował się bardzo obiecująco, ale z każdą kolejną strona tracił w moich oczach. Neall wręcz odwrotnie, ponieważ z pozoru to zwykły chłopak, a jednak powoli się w nim zakochiwałam. Morag to następna intrygująca kobieta, której mam ochotę bić brawo i jeśli przeczytacie książkę, to zrozumiecie, dlaczego ;) Mogłabym tak bardzo długo opowiadać o bohaterach, ponieważ to wyjątkowa mieszanka osobowości i temperamentów. Każdy jest inny i ma w sobie coś przyciągającego. Ari jest wiedźmą i jeszcze nie poznała świata, ale jej uczucia, potrzeba bliskości i dobroć, sprawiły, że to jej dzieje najbardziej mnie zainteresował. Czy polecam? Oczywiście, że tak! To fenomenalna powieść! Idealnie poprowadzony wątek miłosny. Prawdziwa plejada nietuzinkowych bohaterów i niebezpieczeństwo, które jest wyczuwalne na każdym kroku. Jest to trylogia i jestem bardzo interesująca kolejnego tomu, ponieważ ten zakończył się w dość satysfakcjonujący sposób.

 • Miłośniczka Książek

  "Po niesamowitej i niezapomnianej serii „Inni”, którą miałam przyjemność czytać i która nieustanna się jedną z moich ulubionych serii, do której jeszcze nie raz powrócę, „Filary Świata” były dla mnie przyjemną i satysfakcjonującą odskocznią. Choć są tak różnorakie od tego, o czym Bishop pisała przybliżając nam dzieje Meg Corbyn, to jednak pod pewnymi względami są takie same – pełne magii, niesamowitych fantastycznych stworzeń, tajemnic, które pragnie się czym prędzej odkryć a także buzujących dookoła różnorodnych emocji. Stanowią intrygujący wstęp do trylogii, którą pragnę bliżej poznać. Dlatego również z całą pewnością sięgnę po następny tom, by przekonać się, jak dalej potoczą się dzieje Ari a także pozostałych bohaterów, których dane mi było poznać podczas lektury powieści. Wam tymczasem gorąco zalecam „Filary Świata”. Wierzę, że spodoba się wszystkim fanom fantastyki, a zwłaszcza wielbicielom twórczości Bishop a także osobom poszukującym historii traktujących o wiedźmach i wróżkach." Więcej na temat książki: http://magicznyswiatksiazki.pl/filary-swiata-anne-bishop/

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!