Czytaj więcej:
Faris Iskander. Tom 1. 40 godzin okładka

Średnia Ocena:Faris Iskander. Tom 1. 40 godzin

Gdy w stolicy Niemiec trwają obchody Ekumenicznych Dni Kościoła, policja otrzymuje anonimowy telefon i filmik, na którym ktoś ukrzyżowuje mężczyznę. Funkcjonariusze mają czterdzieści godzin na odnalezienie ofiary. Jeśli nie zdążą, nie tylko facet zginie, lecz cały Berlin stanie w ogniu. Rozpoczyna się wyścig z czasem i pościg za zamachowcem. Emocjonujący thriller, w którym godziny zamieniają się w sekundy, a realizm omówionych wydarzeń wywołuje ciarki.

Szczegóły
Tytuł Faris Iskander. Tom 1. 40 godzin
Autor: Lange Kathrin
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Media Rodzina
Rok wydania: 2017

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Faris Iskander. Tom 1. 40 godzin pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Faris Iskander. Tom 1. 40 godzin Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Faris Iskander. Tom 1. 40 godzin PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Kasia i Książki

    Czy czterdzieści godzin to wystarczająca ilość czasu na uratowanie ludzkiego istnienia? Właśnie taka myśl kołatała się w głowie Farisa Iskandera tuż po otrzymaniu anonimowego telefonu. I niby nie było by w tym nic tak bardzo poważnego, gdyby nie to, że osoba dzwoniąca wysłała policjantowi filmik, na którym przedstawiono ukrzyżowanie mężczyzny. Podpięty jest on pod monitoring serca. Sprawca wie co robi. Każdy jego ruch jest dopracowany. A czemu akurat czterdzieści godzin? Tyle czasu dostaje Iskander na ocalenie życia nie tylko osoby ukrzyżowanej, lecz także wielu innych, bowiem telefonujący postawił mu ultimatum. Jeśli policja nie odnajdzie ofiary, poza nią zginą niewinni ludzie. Dojdzie do zamachu na olbrzymią skalę. A nadarza się ku temu niezła okazja. W Berlinie trwają obecnie obchody Ekumenicznych Dni Kościoła. Faris rozpoczyna walkę z czasem, a także ze spotykającymi go nieprzyjemnościami. Bowiem jeden mały szczegół wyróżnia wyróżnia go spośród jego kumpli z pracy. Facet jest muzułmaninem, a jednej z jego zwierzchniczek ewidentnie ten fakt się nie podoba. A czas biegnie nieubłaganie... Akcja książki trzyma w napięciu do końca. Rozgrywa się ona tak naprawdę na dwóch płaszczyznach i pokusiłabym się o stwierdzenie, że ma dwóch ważnych bohaterów. Z jednej strony Faris Iskander. Policjant, po przejściach, który po mimo upływu lat, nie może pogodzić się z rozstaniem z ukochaną. Pracuje w berlińskiej policji, w wydziale do spraw zajmujących się przestępstwami na tle religijnym. Można śmiało powiedzieć, że jest właściwą osobą, na właściwym miejscu. Drugą ważną postacią jest Alexander. Osoba, odpowiedzialna za ukrzyżowanie własnej ofiary. Fanatycznie oddana własnej wierze... Czytałam różne, skrajne opinie o "40 godzinach". Bardzo się cieszę, że nie dałam się im zwieść i postanowiłam wyrobić własne swoje zdanie. Książkę czytało mi się bardzo dobrze. Już od pierwszych storn, autorka postanowiła mocno wciągnąć mnie w wymyśloną przez siebie historię. Do końca nie byłam pewna kto, albo co kierowało Aleksandrem i jego poczynaniami. Odwaliła kawał dobrej roboty i jedno jest pewne. W przyszłości z chęcią sięgnę po kolejne dzieje Iskandera. A takowe ponoć powstają. Recenzja z bloga: http://kasiaiksiazki.blogspot.de/2017/12/40-godzin-kathrin-lange.html

  • werka777

    Dwie perspektywy, dwaj główni bohaterowie – jedna sprawa. Sięgając po książkę czytelnik mierzy się z historią policjanta muzułmanina, któremu jednak daleko do religijnego fanatyzmu. Stając w epicentrum zagrożenia musi zmagać się nie tylko z szaleństwem sprawcy, lecz także bolesnymi wspomnieniami i nieprzychylnością ze strony niektórych obywateli Niemiec. A wszystko przez pochodzenie, które nie powinno być wyznacznikiem wartości człowieka. Zabawiła się tematem autorka, oj zabawiła. Ponieważ przecież Faris sztampowo idealnie nadawałby się na terrorystę, no nie? Poprzeplatana przerywnikami akcja zabiera czytelnika także w świat niejakiego Alexandra, człowieka niepełnego rozumu, chorego psychicznie, podejmującego się działań, od których włos jeży się na głowie. Mamy okazję przejrzeć się dodatkowo jego wspomnieniom z czasów dzieciństwa, poniekąd równie patologicznego jak teraźniejszość. Tak rodzi się obłęd, aż chciałoby się powiedzieć. Wyrysowała Kathrin Lange akcję własnej nowej książki nie tylko na tle Berlina, lecz także na tle trwających w stolicy obchodów Ekumenicznych Dni Kościoła, które dla przebiegu historii niemałe mają znaczenie. Są cytaty z Biblii, pomocna pastorka Ira i jest sztuka, z której sprawca zdaje się czerpać natchnienie. Pośród zagadek, zazdrości, korupcji i spisków czai się morderca. Kto nim jest i czy ktoś będzie musiał zginąć, zanim uda się go zdemaskować? Spotkałam się z opiniami zarzucającymi książce pdf nudę. Tak, pojawiły się fragmenty, które kazały mi od tej powieści na moment odpocząć. Nie mogę powiedzieć, że akcja w stu procentach mnie porwała, lecz dla równowagi pojawiły się strony, które przewracałam z zapartym tchem. Autorce udało się mnie zaskoczyć, udało zaimponować. Są wiarygodne opisy i jest napięcie, które owszem – od czasu do czasu zdaje się przysypiać. To nie jest najlepsza opowieść wydana pod logiem Gorzkiej Czekolady, lecz niezła na tyle, bym sięgnęła po kolejne części przygód Farisa Iskandera. Pamiętacie „Serce ze szkła” tej autorki? Teraz macie okazję przyjrzeć się jej twórczości w dojrzalszej i mroczniejszej odsłonie. https://ktoczytaksiazki-zyjepodwojnie.blogspot.com/2017/11/40-godzin-kathrin-lange-autorka.html#more

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!