Czytaj więcej:
Farbowana blondynka okładka

Średnia Ocena:Farbowana blondynka

Szczęście? Jest na nie jakaś recepta? Tamara przyjeżdża z prowincji z gotowym planem na szczęście: najpierw kariera i odpowiedni status materialny, potem mąż, może nawet dzieci... Nie. Jedno dziecko. W dalekiej przyszłości – i tylko wówczas, jeśli on się będzie upierał. Ma jasno wytyczoną ścieżkę. Konsekwentnie realizuje kolejne cele i krok po kroku osiąga to, co sobie założyła. Jej pierwsze sukcesy zawodowe zbiegają się w okresie ze świadomą i dość znaczącą zmianą wizerunku. Rodzi się w niej przekonanie, że odpowiedni wygląd jest furtką do osiągniecia wszelkich zamierzeń.  W pracy bezwzględna, chłodna i dumna, prywatnie poszukująca silnego męskiego ramienia. Wspierają ją cztery dzielne przyjaciółki.  W ich doskonale poukładanym świecie zaczyna jednak czegoś brakować. A może to najwyższa pora, aby przestać planować?

Szczegóły
Tytuł Farbowana blondynka
Autor: Noszczyńska Danuta
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Prószyński Media
Rok wydania:

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Farbowana blondynka pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Farbowana blondynka Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Farbowana blondynka PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • 92ana

  Dla Tamary kariera jest bardzo kluczowa a może nawet najważniejsza. Dziewczyna ma ustalony plan na życie, chce się realizować. Najpierw sukcesy zawodowe, dopiero potem założenie rodziny. Dużą uwagę skupia na wyglądzie, wydaje wiele pieniędzy na zabiegi kosmetyczne, powiększa usta i biust. Chce wyglądać perfekcyjnie. Pewnego dnia pojawia się na spotkaniu z przyjaciółmi ze szkolnych lat. Od razu wpada jej w oko jeden z obecnych mężczyzn. Tamara podejrzewa, że jest to mąż jednej z jej kolegów ze szkolnych lat, jednak okazuje się, że to kolega, który był przez dużo lat nią zauroczony. Jednak, dlaczego po spotkaniu nie chce się umówić? Czy ma dziewczynę? A może boi się zranienia? Książkę czyta się szybko, autorka opowiada historię na czasie, bo obecnie dużo dziewczyn odkłada małżeństwo i zakładanie rodziny na później, chcąc najpierw skupić się na karierze. Zachęcam do lektury.

 • Maadziuulekx3

  ,,Prawdziwe szczęście docenia się dopiero wtedy, gdy spojrzy się wstecz i jeszcze raz odczuje minione chwile"Trzydziestoletnia Tamara to główna bohaterka powieści, jest mądra, ambitna, pomysłowa, zaradna, pochodzi z małej miejscowości. Dziewczyna od zawsze miała duże plany wobec siebie dlatego wyjeżdża do wielkiego miasta studiować. Tam w końcu zdobywa wymarzoną pracę, realizując własne marzenia. Wspinając się po szczeblach osiąga coraz to nowsze sukcesy. Twardo stąpa po ziemi, nic jej nie zaskoczy. Niestety życie prywatne nie zawsze jest usłane różami tak jakbyśmy tego chcieli. Tamara uważana za twardą, stanowczą, pewną siebie osobę okazuje się kruchą istotą, która tak jak każda dziewczyna potrzebuje ciepła drugiej osoby. Coraz bardziej orientuje się, że praca to nie wszystko. Jej przyjaciółki odnajdują wymarzoną drugą połówkę, jednak na jej drodze nikt taki nie staje. Czy Tamara będzie w końcu szczęśliwa?Wiele słyszałam o powieściach Danuty Noszczyńskiej, kuszą nie tylko opisem, lecz także okładką, więc nie zastanawiając się długo sięgnęłam po ,,Farbowaną blondynkę". Książka ebook jest lekka i bardzo dynamicznie się ją czyta, jednak nie zachwyciła mnie tak jakbym tego chciała. Porusza bardzo słynny schemat dziewczyny sukcesu, która po pewnym okresie uświadamia sobie, że kariera to nie wszystko. Przez większość czasu nic konkretnego się nie działo, poznawaliśmy codzienny tryb życia Tamary, jej przyjaciół, jakimi kategoriami się kierowała, a gdy w końcu dochodzi co do czego schemat słynnych historii się powiela. Nie tego się spodziewałam po trzykrotnej laureatce festiwalu literackiego. Sądziłam, że opowieść porwie mnie w własną historię, zaskoczy mnie pod każdym wobec nie pozwalając ani na moment się od niej oderwać, a otrzymałam mało wyróżniającą się książkę na tle innych powieści. Autorka przedstawia interesującą bohaterkę, która idealnie odnajduje się we współczesnym świecie. Dużo osób myśli podobnymi kategoriami co Tamara, dlatego uważam, że przedstawienie takiej postaci jest olbrzymim plusem. Ma także bardzo lekki i interesujący styl co z łatwością da się zauważyć wczytując się w treść, jednak przez mało zaskakującą fabułę, którą bez problemu można przewidzieć oceniam opowieść bardzo słabo. Oczekiwałam po tej lekturze czegoś więcej.

 • lacaramel

  Do tej pory nie spotkałam się z twórczością autorki Pani Danuty Noszyńskiej więc z dużym oporem sięgnęłam po jej opowieść pt.: "Farbowana blondynka". Początkowo myślałam, że ta książka ebook będzie nudna, gdyż epizody były dość długie i z tego powodu się do tej książki zniechęciłam. Jednak myliłam się i w miarę jak przewracałam kolejne strony powieści wyłaniał mi się całkiem przyjemny obraz otoczenia a także głównej bohaterki, która w "wielkim świecie" tylko gościła. Warszawa miasto nadziei większości z nas. Tam bowiem, każdy kto jest z małego miasteczka może znaleźć pracę i "się rozwinąć". Nie tylko pod wobec emocjonalnym lecz również kulturowym. Nasza główna bohaterka Tamara pracuje w firmie zajmującej się reklamą "czekolady". Jest młoda i ambitna więc postanawia wypromować własny najwieższy produkt "klopsiki mleczne". Jednak w miarę jak awansuje w pracy, do ruiny doprowadza własne życie prywatne. Zrywa z kolejnym mężczyzną - ale następcy nie widać na horyzoncie... Nie to co u jej koleżanek. W związku z tym postanawia wyjechać w rodzinne strony na spotkanie klasowe. Jak potoczą się jej dalsze dzieje przeczytajcie sami ponieważ na prawdę warto. Książka ebook napisana jest lekkim językiem, a każdy epizod jest opatrzony został tytułem. Tym samym wiemy autorka zdradza nam co możemy znaleźć na kolejnych stronicach powieści. Wg mnie jest to bardzo interesujący zabieg zastosowany przez nią. W miarę jak czytamy opowieść przesiąkamy dziejami Tamary i pragniemy więcej wiedzieć co się u niej dzieje. Według mnie ta książka ebook okazała się strzałem w dziesiątkę, gdyż poprawiła nie tylko mój nastrój lecz spowodowała także, że uśmiech nie znikał z mojej twarzy przez dużo godzin.

 • zolzowata_franca

  Główną bohaterką jest trzydziestoletnia Tamara, ambitna, pochodząca z małej miejscowości. Tamara ma duże plany, wyjeżdża zatem na studia do wielkiego miasta, zdobywa własną wymarzoną pracę, wtapia się w wielkomiejskie życie, zapominając kim jest naprawdę. Uważa, że odpowiedni wygląd, ciuchy, okażą się przepustką do marzeń. Mimo, że jest pewna siebie, jest również kompletnie zagubiona. Tamara jest bardzo pracowita, dzięki temu wspina się po szczeblach kariery, pracując w fabryce czekolady. Niestety praca to nie wszystko, a w życiu prywatnym nie układa się najlepiej, rozstaje się ze swoim partnerem. Przyjaciółki Tamary, bardzo podobne do niej samej, singielki, myślące podobnymi kategoriami, znajdują sobie jednak partnerów, a nasza bohaterka jest sama. Doskonały świat okazuje się nie mieć z idealnością nic wspólnego, czy uda jej się w końcu stworzyć silny i trwały związek?Danuta Noszczyńska ukazuje nam, jak bardzo zmieniają się w życiu priorytety, jak niebezpiecznie potrafi nas przemienić sukces. Idealnie tworzy portrety psychologiczne, w tym przypadku opisując temat singla w społeczeństwie goniącym za karierą. Porusza temat opieki ponad rodzicami, też ich oczekiwań względem dzieci. Przyjaźnie, miłości ... tematów sporo, a wszystko w doskonałej spójności. Pragnę dodać, że Danuta Noszczyńska została już trzykrotnie wyróżniona na Festiwalu Literatury Kobiecej "Pióro i Pazur". Polecam, przyjemnie spędzicie czas z "Farbowaną blondynką".Dziękuję Wydawnictwu Prószyński i S-ka za udostępnienie mi książki.

 • knigoholiczka

  Powinnam się przyzwyczaić, że Danuta Noszczyńska potrafi zaskoczyć... To nie pierwsza książka ebook tej autorki, którą mam okazję recenzować (i mam nadzieję, że nie ostatnia!). Wcześniej przeczytałam "Harpię". I o ile wspomniana "Harpia" trochę bawiła, deczko wzruszała to "Farbowana blondynka"... no prawdę mówiąc- przekazała kilka prawd, o których w życiu należy pamiętać.Tamara. Dziewczyna sukcesu. Swoją pracą dużo osiągnęła. Pracując w fabryce czekolady wspina się po szczeblach kariery. Nic jej nie zatrzymuje! Jak to nierzadko bywa (ale nie zawsze!)- udane życie zawodowe nie idzie w parze z satysfakcjonującym życiem prywatnym. Obcy widzą Tamarę jako silną kobietę, która rozwiąże każdy problem, pomoże każdemu. Myślą, że jej życie uczuciowe jest udane. My naszą bohaterkę poznajemy w ciężkim momencie jej życia, w momencie gdy rozstaje się z partnerem. Lecz silne babki nie płaczą tylko pokazują, że niewiele je to obchodzi. Zwłaszcza te, które wyglądają ja, popularnie mówiąc- milion dolarów: są piękne, zadbane. Dużo osób ma obraz jak to się określa: ostatecznej odsłony tymczasem Tamara jest na stałej diecie, poddaje się wielu zabiegom upiększającym (nawt chirurgii plastycznej) by pokazać, że z życia korzysta garściami. Dla mnie to taka reakcja obronna by nie zwracać uwagi, nie dopuszczać nikogo do własnego życia osobistego."Farbowana blondynka" to nie płytka powieść, ale taka, która porusza sprawy, o których warto mówić. Przeczytamy o przyjaźniach, które pokonają wszelkie problemy. I o miłości. O tym, co w życiu ważne. Nasza bohaterka dowie się wielu rzeczy, ponad którymi się wcześniej nie zastanawiała, wróci myślami do przeszłości, ale! pomyśli również o przyszłości.Został też poruszony kluczowy problem: starości rodziców, opieki ponad nimi i spadków. Wielu rodzinach taki sprawy załatwia się wcześniej by uniknąć rodzinnych niesnasek. Tu mamy sytuację odwrotną: mama Tamary nie ma ochoty na uporządkowanie spraw bo łudzi się, że kobieta wróci do rodzinnego domu, a jej siostra i szwagier (i przy okazji ona sama) nalegają na zrobienie "porządku".Nie będę kłamać- poruszono dużo tematów: choroby, osoby dążącej do kariery, miłości, przyjaźni, przeszłości i jej wpływów na dzień dzisiejszy. Czy czuć przesyt? Danuta Noszczyńska tak zgrabnie połączyła to wszystko, że nie: nie ma przesytu.To taka ciepła opowiadanie akurat na jesienno- zimowe wieczory. I do wzruszenia, i na poprawę humoru. Polecam!

 • Marta mama Nikusia

  Powiem Wam, że nie polubiłam głównej bohaterki, od początku do końca nie znalazłam dla niej zbyt dużo sympatii, momentami denerwowało mnie jej postępowanie, jej dziwne poglądy, jej myśli, oj nie polubiłybyśmy się w prawdziwym życiu ;) Moim zdaniem pomysł na książkę jest fajny, może niezbyt oryginalny, lecz mimo wszystko ciekawy. A sposób jej napisania? Nie mogę narzekać, ponieważ poza paroma szczegółami (jak na przykład niektóre nieco sztucznie brzmiące dialogi czy opisy) czytało mi się tę książkę dobrze, szło mi dosyć sprawnie. Nie powiem Wam, że mnie wciągnęła na maksa, że nie mogłam się od niej oderwać, ponieważ to nie byłaby prawda. Czytałam ją z zaciekawieniem, lecz nie porwała mnie tak jakbym chciała. Liczyłam tutaj na jakiś romans, lecz trochę się przeliczyłam i prawdopodobnie po prostu tego mi w tej książce pdf brakowało. Ponieważ może i główna bohaterka była zakochana, lecz nie zbyt wiele się w tym kierunku działo... Jednak to, że mnie nie porwała nie znaczy, że u Was będzie tak samo. Zalecam na jakiś leniwy, chłodny, jesienny wieczór pod kocykiem ;)

 • Honesty

  Książki Danuty Noszczyńskiej zajmują w moim prywatnym rankingu dość wysoką pozycję, toteż kiedy wyszła Farbowana blondynka postanowiłam poznać tę pozycję bliżej, tym bardziej że opis wydawał się dość interesujący. Noszczyńska zawsze potrafi przemycić ciekawe przesłanie za pomocą własnej książki, tak jest i tym razem. Historia która zaciekawiła mnie lecz i sprowokowała do myślenia.

 • Iwona_C_

  Czym jest szczęście? Gdzie go szukać? Jaką drogę wybrać, żeby osiągnąć własny wymarzony cel? Czy starczy przemiana koloru włosów i spotkanie z przeszłością? Czy niezbędny jest inny impuls? Danuta Noszczyńska w własnej powieści Farbowana blondynka porusza kwestie kluczowe dla każdego z nas. Czy w dzisiejszym, zabieganym świecie mamy szansę na zauważenie tego, że szczęście może być bardzo blisko nas?Tamara to kobieta pochodząca z małej miejscowości. Przyjeżdża do dużego miasta z gotowym planem na przyszłość, który sumiennie realizuje. Dla niej najistotniejsza jest kariera w renomowanej firmie. Pnie się po szczeblach kariery, odnosi coraz większe sukcesy zawodowe, co niekoniecznie przekłada się na szczęście w życiu prywatnym. Zawodowo jest chłodna i perfekcyjna, prywatnie zagubiona wśród własnych odczuć. Zachłyśnięta życiem w dużym mieście o własnej rodzinie pamięta, „bo tak wypada”. Jednak dom rodzinny odwiedza bardzo rzadko, gdyż denerwuje ją małomiasteczkowość a także podejście do życia jej matki i siostry.W pewnym momencie przychodzi czas na zmiany. Wpierw Tamara zmienia całkiem własny wizerunek, następnie przychodzą kolejne roszady w życiu zawodowym. Teraz tylko czeka na dużą odmianę w życiu prywatnym.Danuta Noszczyńska wykorzystuje słynny i lubiany przez dużo osób schemat – młoda dziewczyna pragnąca odnieść sukces zawodowy szuka własnego szczęścia w dużym mieście. Poszukiwania te prowadzi na szeroką skalę, nie widząc tego, że to, czego pragnie może mieć w zasięgu własnej ręki. Początkowo dla Tamary liczy się perfekcja, granicząca ze sztucznością i chłodem. W miarę upływu czasu odkrywa, że jest to tylko otoczka, której zrzucenie pozwoli na dużo więcej niż wyrafinowany idealizm. Jej podejście do życia i do rodziny może nieco irytować, ale pozwala zobaczyć, jaka zmiana w niej zachodzi.Powieść opiera się na utartych stereotypach lekkiej literatury kobiecej. Wielkim plusem książki jest to, w jaki sposób autorka zarysowała postaci – mamy tutaj zestaw prawdziwie interesujących kobiet, z których każda jest inna niż początkowo nam się wydaje. Oczywiście pojawiają się również ciekawy panowie, którzy niemało namieszają w życiu głównej bohaterki. Czy znajdzie się wśród nich ten jedyny i czy małe niedomówienie może doprowadzić do prywatnego nieszczęścia?Książka jest napisana prostym, przystępnym mową i czyta się ją dość szybko. Jednak zabrakło mi czegoś, być może świeższego podejścia do tak słynnego tematu. Farbowana blondynka to moje pierwsze spotkanie z twórczością Danuty Noszczyńskiej, więc nie mogę porównać tej powieści z innymi jej autorstwa.Farbowana blondynka to lektura dość przyjemna, w przystępny sposób omawia sprawy ważkie. Wszystko bez zbędnego patetyzmu. Książka ebook ta idealnie sprawdzi się, kiedy potrzebujemy odrobiny wytchnienia i szukamy czegoś lżejszego do przeczytania do popołudniowej herbaty i wybornego ciasta drożdżowego. Czyli czegoś, co pozytywnie nas nastroi i znacznie poprawi humor.

 • Domowa Księgarnia Blog

  Najwieższa opowieść Danuty Noszczyńskiej Farbowana blondynka to trafny zapis obserwacji, jak zmienia się człowiek w trakcie dążenia do realizacji własnych marzeń. I tego, jak zmienia się pod wpływem odniesionego sukcesu. To też książka ebook o tym, że dążąc do spełnienia marzeń zapominany o tym, co tak naprawdę jest nam w życiu potrzebne do osiągnięcia stanu spełnienia i samozadowolenia.Główną bohaterką powieści jest trzydziestoletnia Tamara. Kobieta z małego miasteczka, która zawsze miała duże plany na życie. Dlatego wyjeżdża do dużego miasta na studia. Rozwija się i kształci. Zdobywa pracę marzeń, w której realizuje się z dużym zapałem. Powoli i niezauważalnie dla siebie samej zmienia się w przedstawicielkę dużego miasta, która zarabia pieniądze, idealnie się prezentuje, mieszka w pięknym mieszkaniu i jest bardzo „glamour”.Tamara jest osobą twardo stąpającą po ziemi. W pracy zawodowej osiąga kolejne szczeble kariery. W życiu prywatnym stale szuka stabilizacji. Tamara to taka "dziewczyna z okładki", która z "dziewczyny z sąsiedztwa" staje się elegancką dziewczyną zbyt dbającą o własny wygląd i wizerunek. Spotkanie znajomego z liceum sprawi, że Tamara inaczej spojrzy na własne życie.Danuta Noszczyńska pod płaszczykiem lekkiej i zabawnej opowieści o kobiecie sukcesu ukryła kilka trafnych spostrzeżeń i mądrości życiowych.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!