Czytaj więcej:
Fałszerz, agentka i konstruktor bomby okładka

Średnia Ocena:Fałszerz, agentka i konstruktor bomby

Felix, Laura i Emile spotykają się tylko raz: w listopadzie 1924 roku na dworcu głównym w Zurychu, gdzie zaczyna się ta historia. Później ich drogi prowadzą w różnorakich kierunkach, a mimo to pozostają w osobliwy sposób powiązane ze sobą.Młody pacyfista Felix Bloch studiuje fizykę atomową u Heisenberga w Lipsku, ucieka w 1933 roku do USA i trafia do Los Alamos, gdzie ma pomagać Robertowi Oppenheimerowi przy budowie bomby atomowej.Zbuntowana córka muzyka Laura d'Oriano usiłuje własnych sił jako śpiewaczka, lecz bo brak jej talentu, daje się zwerbować do wywiadu.Student akademii sztuk cudownych Emile Gilliéron podąża za Schliemannem do Troi, rysuje wazy i odrestaurowuje freski, na życzenie sporządza również reprodukcje i wkrótce stwierdza, że kopię od falsyfikatu dzieli tylko krok.Alex Capus po mistrzowsku snuje opowiadanie o trojgu bohaterach mimo woli, którzy – zmuszeni do rezygnacji z marzeń i nadziei – pomimo porażek triumfują.

Szczegóły
Tytuł Fałszerz, agentka i konstruktor bomby
Autor: Capus Alex
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Świat Książki
Rok wydania:

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Fałszerz, agentka i konstruktor bomby pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Fałszerz, agentka i konstruktor bomby Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Fałszerz, agentka i konstruktor bomby PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • barwinka

    Dzieje trójki bohaterów łączą się tylko na chwilę. W 1924 roku ich drogi przecinają się na dworcu głównym w Zurychu, znajdują się oni w różnorakich momentach własnego życia, myślą o przyszłości i rozliczają się z przeszłością. Laura d'Oriano kończy podróżnicze życie wraz z rodzicami w trasach koncertowych. Kobieta marzy o karierze muzycznej, lecz życie weryfikuje jej marzenia pokazując inne możliwości. Felix Bloch zastanawia się ponad wyborem studiów, wybór do łatwych nie należy, ponieważ lub spełni marzenie ojca lub swoje. Dużo lat potem ten facet przyczyni się do skonstruowania bomby atomowej. Emile Gilleron odbywa podróż do miejsc dzieciństwa własnego ojca, żeby tam spełnić jego ostatnią wolę. Facet jest znanym kopistą, wraz z ojcem stworzył podwaliny kultury minojskiej jaką dzisiaj znamy. Można się tylko zastanawiać, gdzie przebiega wąska granica pomiędzy sztuką a fałszerstwem. Alex Capus jest szwajcarskim pisarzem, co z pewnością wpłynęło na temat tej książki. Trójkę bohaterów łączą dwa elementy. Pomijając spotkanie w Zurichu, do którego być może nigdy nie doszło, wszyscy w jakiś sposób związani są ze Szwajcarią, każdy z nich musi też zweryfikować własne poglądy na życie i dokonać wyborów, które pozwolą im zaistnieć w historii, lecz sprzeciwiają się ich przekonaniom.Pisarz zdecydował się na narrację trzecioosobową i narratora wszechwiedzącego, który w pewnym stopniu kształtuje rzeczywistość. Przeplata on historie trójki bohaterów od momentu spotkania w Zurichu w 1924 roku do końca II wojny światowej. Spotkanie, które łączy dzieje tej trójki należy do fikcji literackiej, ponieważ jak możemy wyczytać, nie ma dowodów, aby się kiedyś odbyło. Książka ebook jest dość cienka, jak na opisanie życia trzech ciekawych i barwnych postaci trochę zbyt krótka, pozostawiająca niedosyt. Twórca skupił się raczej na ich pracy, w przypadku Emile Gillieron'a opisując najpierw dzieje jego ojca, który zapoczątkował prace reprodukcyjne i falsyfikacje. Każda z tych postaci zasługuje na pełnoprawną książkę, nie można jednak powiedzieć, aby ten tytuł czytało się źle. Wręcz przeciwnie, to pozycja, którą dynamicznie się połyka, poznając dzieje trójki osób, które w wyraźny sposób wpłynęły na historię świata. Alex Caus ma dobre pióro i interesujący styl. Podjął się też tematu, który wciąga, pozwala poznać trochę bardziej Szwajcarię, a okres historyczny, w którym wydarzenia się odbywają jest dodatkową zachętą. Nie jest to książka ebook bez wad, przeszkadza jej krótka forma, przez co tracą biografie bohaterów, jednak jest to lektura, którą czyta się bardzo nieźle i może umilić wieczór.Jeśli macie ochotę poznać barwne życie postaci przedstawionych w tej książce, poznać realia życia w latach dwudziestych XX wieku, odkryć jacy słynni ludzie są związany ze Szwajcarią, zachęcam Was do lektury, ponieważ myślę, że warto poświęcić czas na ten tytuł.

  • Jeremi Krasny

    Ogólnie rzecz biorąc świetna, bardzo nietuzinkowa książka. Jest nie tylko ciekawie napisana, ale opowiada także historie życia ciekawych, choć w gruncie rzeczy prawdopodobnie mało słynnych ludzi. Każdy z przedstawionych tu bohaterów wnosi do klimatu tej pozycji coś wyjątkowego, nie mówiąc już o własnych szczególnych zasługach. Innymi słowy, książka ebook warta polecenia.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!