Fabryka Pokory okładka

Średnia Ocena:


Fabryka Pokory

Berliński policjant, inspektor Ignaz Braun, przyjeżdża na krótki urlop do rodzinnego domu swej małżonki w Wejherowie. Nie dane jest mu jednak odpoczywać, ponieważ w miasteczku znów losy się coś niedobrego. Zniknęły dwie córeczki pracownika fabryki cygar i papierosów należącej do Piotra Pokory. W sprawę zamieszani mogą być członkowie zagadkowej grupy spirytystyczej.

Szczegóły
Tytuł Fabryka Pokory
Autor: Schmandt Piotr
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Oficynka
Rok wydania:
Tytuł Data Dodania Rozmiar
Porównaj ceny książki Fabryka Pokory w internetowych sklepach i wybierz dla siebie najtańszą ofertę. Zobacz u nas podgląd ebooka lub w przypadku gdy jesteś jego autorem, wgraj skróconą wersję książki, aby zachęcić użytkowników do zakupu. Zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź szczegółowe informacje, opis i recenzje.

Fabryka Pokory PDF - podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby podgląd był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

promuj książkę

To twoja książka?

Wgraj kilka pierwszych stron swojego dzieła!
Zachęcisz w ten sposób czytelników do zakupu.

Recenzje

  • Bookendorfina Izabela Pycio

    "W dłoni nadkomisarza pojawiło się cygaro, wyjęte z płaskiego drewnianego pudełka. Jeszcze tylko szczęknięcie gilotynki stojącej na biurku, trzask zapałki i policjantów przedzielił gęsty błękitny obłok dymu."Bardzo interesujący tom cyklu, wyjątkowo wciągający, idealnie skonstruowana intryga, fantastyczna kreacja bohaterów. Twórca z dbałością o najmniejsze szczegóły przenosi nas do początków dwudziestego wieku. Dosłownie chłoniemy ten klimat i nastrój, poddajemy się urokowi przywołanej na nowo historii, idealnie wyobrażamy sobie scenerię, w której odbywają się wydarzenia. Spacerujemy główną ulicą Berlina, malowniczą Unter den Linden z charakterystycznymi dla niej licznymi lipami. Poznajemy cudowne zakątki ówczesnego Wejherowa. Wspaniałe oddanie miejsc, architektury, wystroju budynków, mieszkań, kuchennych rarytasów, panującej mody, zwyczajów i nastrojów społecznych. Atmosferę podkreślają dostosowane do epoki dialogi i przytoczone fakty. Przyglądamy się teatrowi kinematograficznemu, wrażeniom i reakcjom ludzi na pierwsze filmy. I oczywiście, zwiedzamy Fabrykę Piotra Pawła Pokory, największy wtedy polski zakład w Prusach Zachodnich, zatrudniający około trzystu osób, w którym podnosił się wszechobecny aromat tytoniu, tabaki, fajki, papierosów i cygar.Dwa lata po ostatnich zdarzeniach w Wejherowie, inspektor Ignaz Braun, odwiedza w tym mieście rodzinę żony. Tymczasem, w niewyjaśnionych okolicznościach, zaginęły dwie córki Wacława Ruszkowskiego, głównego księgowego w Fabryce Pokory. Ku dużemu niezadowoleniu nowego wejherowskiego komisarza policji, Braun zostaje poproszony o włączenie się do poszukiwania dziewczynek. Śledztwu brakuje punktu zaczepienia, jakichkolwiek motywów i podejrzanych. Czy inspektor zdoła rzucić nowe światło na sprawę porwania? Czy jego detektywistyczne umiejętności oparte na dedukcji przyniosą oczekiwane rezultaty? Jakie znaczenie w sprawie okaże się mieć tajne stowarzyszenie zrzeszające wielu słynnych mieszkańców miasta? Kto tak naprawdę stoi za zniknięciem dzieci? Choć w książce pdf nie brakuje mocnych akcentów, to jednak czytamy ją nieśpiesznie, delektując się opisami, interesującymi powiązaniami pomiędzy wątkami, snujemy przypuszczenia i przewidujemy prawdopodobny rozwój akcji. Opowieść kryminalna dająca dużą satysfakcję czytelniczą, z mocno zaskakującym i tragicznym zakończeniem.bookendorfina.blogspot.com

  • Rivery

    Idealny przykład retro kryminału. Muszę przyznać, że Piotr Schmandt jako twórca tego typu powieści coraz bardziej mnie do siebie przekonuje. W Fabryce pokory Schmandt oddał cały klimat charakterystyczny dla Wejherowa początku XX wieku. Ta idealnie oddana ówczesna rzeczywistość prawdopodobnie najbardziej przypadła mi do gustu.