Czytaj więcej:
Erystyka, czyli sztuka prowadzenia sporów okładka

Średnia Ocena:Erystyka, czyli sztuka prowadzenia sporów

Nieźle jest uprzytomnić sobie możliwe fortele, żeby wiedzieć na co można być narażonym w sporach z ludźmi nierzetelnymi. W ten sposób Tadeusz Kotarbiński zachęca do lektury tekstu Schopenhauera, który z pewnością pozwoli lepiej poznać tradycje Starożytnej Grecji, lecz także inaczej spojrzeć na debaty sejmowe. Od wydawcy: W tej niewielkiej rozprawce wybitny filozof niemiecki Artur Schopenhauer opisuje chwyty, jakie stosują w sporze osoby, które za wszelką cenę - nie zważając na prawdę i logikę własnej argumentacji - chcą narzucić innym swoje poglądy, zmusić do przyjęcia ich racji. Warto wiedzieć, jakich w tym celu mogą używać forteli, a jest ich wiele. Łatwiej unikniemy wtedy manipulacji i skuteczniej będziemy umieli bronić swoich poglądów.

Szczegóły
Tytuł Erystyka, czyli sztuka prowadzenia sporów
Autor: Schopenhauer Arthur
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Alma-Press Sp. z o.o.
Rok wydania: 2010

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Erystyka, czyli sztuka prowadzenia sporów pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Erystyka, czyli sztuka prowadzenia sporów Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Erystyka, czyli sztuka prowadzenia sporów PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • MadziaC7

  Super książka ebook warta uwagi i niska cena 😊👍🏻Polecam

 • Anonim

  Ta książka ebook to już klasyka gatunku, od dłuższego czasu na rynku i w ogóle się nie starzeje.

 • Gabriela

  Rzecz ciekawa, temat rzeka, na pewno dużo omówionych sytuacji widzieliście w swoim zyciu. Zalecam

 • Marcin DEJA

  Interesujące porady do wykorzystania w życiu codziennym i co interesujące stale aktualne w naszych czasach, zalecam

 • malana

  Od dawna szukałam tej książki, wreszcie ją znalazłam i to za tak symboliczną cenę. Wydana dawno temu, lecz stale aktualna i warta przeczytania. Zagadnienia które porusza w tej książeczce Arthur Schopenhauer są uniwersalne i ponadczasowe. Znajdziemy w niej porady co należy wziąć pod uwagę w dyskusji, czego unikać, pod tym kątem książka ebook Schopenhauera jest bardzo ciekawa i można w niej znaleźć coś dla siebie. W końcu niemal każdy z nas prowadzi jakieś dyskusje, zdarza się że czasem bardziej żywiołowe, więc tak czy inaczej warto, książeczka niewielka, ale bardzo interesująca i posiadająca praktyczny wymiar.

 • Przemyslaw Kusmierczyk

  Całkiem ciekawa, jak kogoś interesuje ten temat. Chociaż można znaleźć pozycje współczesne, lepiej oddające dzisiejsze realia

 • Robert Dittmann

  Dobra, aczkolwiek krótka książka. Zalecam tym co interesuja sie tego typu tematami.

 • Ernest Kamiński

  Sądząc po tytule myślałem, że będzie to ksiażka, która pokarze w jaki sposób my ludzie dorośli- małżeństwa mamy się nie kłócić, a ze sobą rozmawiać. Jednakże ksiażka jest pewnego rodzaju przekrojem pokazującym historię "rozmów- debat" na przestrzeni wieków. Bardzo ciekawie zresztą przedstawiona. Ja gorąco polecam.

 • Cezary Kobiela

  Książka, którą każda osoba lubująca się w dyskusjach powinna przeczytać. Schopenhauer wskazuje na dużo zabiegów stosowanych - świadomie albo nie - przez rozmówców w celu wygrania dyskusji. Prezentuje jak bronić się przed manipulantami i nie pozwalać nierzeczowym argumentom zaważać na ostatecznym wrażeniu. Bardzo wartościowa lektura.

 • pcraid

  Książka ebook zawiera cenne info dotyczące prowadzenia sporów. Warto po nią sięgnąć i być może poznać, który ze sposobów podanych przez autora, jest dla nas najlepszy. Dużo konkretów, wiele rad dotyczących radzenia sobie w spornych dyskusjach. Z treścią książki warto się zapoznać – tak dla siebie. Polecam.

 • wedlina

  Bardzo poręczna książka ebook (w sensie technicznym, ponieważ jest malutka), a Schopenhauer jest godny polecenia dla wszystkich, aby zrozumieć jak do sporów nie doprowadzać :)

 • syriusz

  Idealna książka ebook dla studentów dziennikarstwa, którzy poważnie myślą o wejściu w zawód. Wiedza wyniesiona z tego opracowania na pewno przyda się podczas prowadzenia wywiadu. Zalecam przyszłym dziennikarzom.

 • Waldek_Ostoja

  Bardzo niezła książka ebook pod kątem wiedzy praktycznej. Znajomość technik erystycznych przyda się nie tylko podczas sporów, lecz też w codziennych sytuacjach. Tym bardziej, że coraz częściej ktoś stara się nas zalać potokiem pustosłowia.

 • Janek_Grzegorz

  Szkoda, że do lektury tej książki nie zmusza się naszych szacownych polityków. Może wówczas wymiany zdać między Napieralskim a Kaczyńskim wyglądały by inaczej. Chociaż jakby nie spoglądać panowie umiłowali sobie chwyt ad persona…

 • Gonzo

  Szukałem ostatnio dobrej książki o tej tematyce, ponieważ potrzebowałem poszerzyć własną wiedzę w tym temacie. Zresztą nawet nasz wykładowca ją polecał jako bardzo dobrą książkę do poszerzenia własnej wiedzy w temacie oratorstwa. Jestem na kierunku dziennikarskim, więc zgłebianie tego tematu jest dla mojej przyszłości dość istotne. Co mogę powiedzieć o samej książce? Jest napisana bardzo zrozumiałym językiem, który zadowoli myślę każdego. Tematy, które tam występują pomogą w prowadzeniu inteligentnej i rzeczowej dyskusji. Zalecam tą książkę w sumie każdemu. Ponieważ wiedza ta przyda się i w naszym codziennym życiu.

 • Paweł Olszański

  "Erystryka czyli sztuka prowadzenia sporów" to krótkie opracowanie wszystkich chwytów manipulacjynych, wykorzystywanych w różnego rodzaju debatach i dyskusjach. Ksiazka ta zawiera zestaw metod erystrycznych (wraz z ich przykładowym użyciem). Ciekawym zabiegem są również odnośniki do filozofów antycznych, zajmujacych się tym zagadnieniem. A. Schopenhauer zankomicie zebrał i opracował metody prowadzenia sporów, w sposób przejrzysty i zwięzły, dzieki czemu czytelnik może dynamicznie przyswoić sobie wiedzę dotyczącą prowadzenia dyskusji, wykorzystując ją do "unikania manupulacji i skutecznej obrony własnych argumentów".

 • Czester

  Książka ebook ta powinna być lekturą obowiązkową dla osób, które na co dzień pracują w korporacji, gdzie niemal każdego dnia trzeba się o coś z kimś chandryczyć. Twórca omówił różnego rodzaju manipulacje w dyskusjach i sporach, podał również przykładowe metody uzycia. Wszystko spisane prostym językiem.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!