Czytaj więcej:
Enola Holmes. Sprawa czarnego powozu okładka

Średnia Ocena:Enola Holmes. Sprawa czarnego powozu

Robi, co tylko zechce, wystarczy, że się na to zdecyduje… Enola Holmes, ulubiona bohaterka nastolatków, ponownie rozwiązuje kryminalne zagadki. Przy gwałtownym sprzeciwie znanego brata, Holmesa. Komu kibicujesz w tym pojedynku? Enola Holmes powraca w Sprawie czarnego powozu – kolejnej opowieści, której akcja losy się w barwnych wiktoriańskich czasach. I to powraca w dużym stylu! Jest zabawna, bystra, inteligentna i przebiegła. Idealne cechy dla młodej detektywki. A oto, jak się tym razem zaczyna ta historia… U pogrążonego w melancholii Sherlocka Holmesa zjawia się panna Letitia Glover, która nie wierzy w śmierć ukochanej siostry bliźniaczki. Enola, która akurat jest na miejscu, nie marnuje okazji i przepytuje zdesperowaną klientkę brata. Wątpliwości obojga detektywów budzi ton listu od męża zmarłej, nie wspominając o podejrzanej zawartości urny z jej prochami. Mimo gwałtownego sprzeciwu brata Enola rusza na poszukiwania. Dynamicznie dowiaduje się, że Felicity Glover nie była jedyną żoną hrabiego Dunhencha, która odeszła niespodziewanie i w niewyjaśnionych okolicznościach. Odkrywa też, że sprawa jej zniknięcia związana jest z zagadkowym czarnym powozem. Żeby odkryć tajemnice niebezpiecznego hrabiego, Enola będzie potrzebowała pomocy Sherlocka, siostry zaginionej a także swego dawnego przyjaciela – wicehrabiego Tewkesbury, markiza Basilwether… Enola Holmes i Sprawa czarnego powozu to doskonała lektura dla tych wszystkich, którzy pokochali brawurowe ekranizacje z Millie Bobby Brown i Henrym Cavillem w rolach głównych. I nie mogą się doczekać kolejnych przygód bystrej Enoli, której towarzyszy znany brat. Możemy już zdradzić, że to nie koniec przygód znanej perdytorystki i detektywki! Spodziewajcie się kolejnych ebooków z serii! „Seria o Enoli Holmes to książki z ważnym przesłaniem: możesz zrobić, co tylko zechcesz, wystarczy, że się na to zdecydujesz. „ Millie Bobby Brown „Stylowo i szybko napisana książka ebook Enola Holmes i Sprawa czarnego powozu przypadnie do gustu wielbicielom kina szukającym dalszych przygód Enoli.” Bookpage „Całkowicie uroczo wciągająca opowiadanie o wiktoriańskim Londynie… Enola jest absolutnie czarująca, z lekką skłonnością do dowcipnego sarkazmu”  Kirkus Reviews Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Szczegóły
Tytuł Enola Holmes. Sprawa czarnego powozu
Autor: Springer Nancy
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Poradnia K.
Rok wydania:

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Enola Holmes. Sprawa czarnego powozu pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Enola Holmes. Sprawa czarnego powozu Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Enola Holmes. Sprawa czarnego powozu PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • martika71

  "Sprawa czarnego powozu" to już siódma element przygód o Enoli Holmes, nastoletniej, najmłodszej siostrze słynnego detektywa Sherlocka Holmesa. Nancy Springer ze sprawy na sprawę coraz wyżej podnosi poprzeczkę, sprawiając, że kłopoty Enoli też stają się poważniejsze, a zlecenia klientów trudniejsze i bardziej skomplikowane. Niektóre wydają się na tyle ciężkie, że główna bohaterka musi połączyć siły z bratem, by odkryć prawdę! I tak w "Sprawie czarnego powozu" do głosu dochodzi aż dwóch Holmesów! Krnąbrna, wolna i niezależna młoda dziewczyna a także nieprzewidywalny, charyzmatyczny a także nierzadko niepoczytalny mężczyzna. To niecodzienne połączenie powoduje, że siódmy tom staje się wyjątkowy. Wierzcie mi. :) Fabularnie czytelnicy odwiedzają dworek w hrabstwie Surrey, gdzie Enola wciela się w kuzynkę z zamożnej rodziny Basilwetherów i usiłuje wyciągnąć od hrabiego Dunhencha prawdę o śmierci jego drugiej żony. Klientką Enoli jest bowiem Letitia Glover, siostra bliźniaczka tragicznie zmarłej, która nie jest w stanie zaakceptować tej przykrej prawdy. Komplikacje pod postacią zwrotów akcji doprowadzą Enolę aż na skraj szaleństwa, przez co zmuszona będzie się udać do zakładu psychiatrycznego? Czym jest owiany złą sławą "czarny powóz" i czemu na samo wspomnienie aż cierpnie skóra? "Sprawa czarnego powozu", jak wspomniałam powyżej, to element najbardziej niezwykła ze wszystkich. Podczas przygód Enoli każdorazowo pragnęłam, by połączyła umiejętności z bratem, a dopiero tutaj moje marzenie zostało ziszczone. Na największy plus zasługuje kreacja samej Enoli. Kobieta mimo przebytych, nie zawsze bezpiecznych przygód, nigdy nie traci nadziei, a każda miniona sprawa wpływa na jej rozwój pod kątem psychicznym, jak i fizycznym - po raz pierwszy Enola zaczyna zachowywać się jak na kobietę przystało, co świadczy o tym, iż dorasta. Nigdy nie zwracała uwagi na najmodniejsze ubrania, na dodatki do sukienek czy trendy wśród arystokracji, aż do teraz. Stale jest niezależna, ale podejmuje decyzje z większą samoświadomością, co odebrałam jako zaskakujące. Pozytywnie zaskakujące. :) W recenzjach wszystkich tomów rozpływałam się ponad klimatem XVIII-wiecznej Anglii i nie byłabym sobą, gdybym i teraz o tym nie wspomniała. Czytanie o zapyziałych uliczkach Londynu, o przepięknych, zielonych pastwiskach, dworkach rodem z królewskich opowieści czy obszernych, haftowanych sukniach urzekało. Każde słowo, które wypowiedzieli bohaterowie, w szczególny sposób nawiązywało do tamtych czasów, dzięki czemu książka ebook automatycznie zyskiwała na autentycznej unikalności. "Enola Holmes i sprawa czarnego powozu" Nancy Springer to historia warta sięgnięcia. Zalecam z czystym sercem dla najmłodszych i starszych czytelników, dla dziewczyn i dla mężczyzn, dla chłopców i dziewczynek. Opowiadanie Enoli potrafi wciągnąć lepiej niż niejeden serial detektywistyczny, co wzbogacają fragmenty takie jak: fabuła osadzona w zamierzchłych czasach czy obserwacja dorastającej kobiety.

 • Anna

  Arthur Conan Doyle z całą pewnością nie mógł się spodziewać, że jego powieści o detektywie Sherlocku Holmesie podbiją rynek wydawniczy na całym świecie a także że przejdą do historii jako klasyki literatury detektywistycznej. Z całą pewnością Pisarz, nie mógł także przypuszczać, że pojawi się Pani Nancy Springer, która będąc pod dużym czarem detektywa z Londynu, stworzy serię bez dwóch zdań najlepszych detektywistycznych ebooków dla dzieci i młodzieży, z siostrą naszego Sherlocka w roli głównej. Tom siódmy serii o Enoli Holmes podbija Internet a także księgarnie nie tylko w Polsce, po raz następny zapraszając nas do świata, w którym zbrodnia nie jest wcale tak oczywista, jak się wydaje, a dziewczyny okazują się równie sprytne, jak mężczyźni. W Sprawie czarnego powozu i tym razem przenosimy się do nękanego nierównościami społecznymi Londynu, żeby razem z Enolą i jej bratem rozwiązać kolejną skomplikowaną zagadkę, w której nędza i ubóstwo przeplatają się z bogactwem i pozycją. Sherlock pogrążony w melancholii (dziś powiedzielibyśmy w depresji) ma osobliwego gościa, mianowicie pannę Glover, która zawzięcie broni własnego przekonania, że jej siostra bliźniaczka stale żyje. Sprawa na tyle ożywia mężczyznę, że wraz z Enolą postanawiają wyjaśnić zaistniałą sytuację, a ta wcale nie jest prosta. W toku śledztwa okazuje się bowiem, że hrabia Dunhench mąż siostry panny Glover, miał kilka żon, które odeszły w niewyjaśnionych okolicznościach. Hrabia okazuje się nie tym, za kogo się podaje, a atmosfera robi się coraz bardziej napięta i co wspólnego z całą sprawą ma czarny powóz? Koniecznie doczytajcie sami. Myślę, że tom siódmy przygód młodej pani detektyw jest jak do tej pory najlepszy. Trochę nie rozumiem tego prologu, który streszcza wszystkie wydane do tej pory części, dla mnie to trochę spojler zwłaszcza z matką Enoli, lecz cała reszta petarda. Wartka akcja, żywy i barwny język, wielkie poczucie humoru, do tego lojalna przyjaźń i następna wielka przygoda utwierdzają mnie w przekonaniu, że cała seria zasługuje na to, żeby ją przeczytać. Poszłam też w ślady zachwyconych filmem na platformie Netflix i obejrzałam drugą część, niestety moje rozczarowanie było wielkie, kiedy okazało się, że film nie oddaje przygód z książki. Wielka szkoda, lecz to jeszcze bardziej utwierdza mnie w przekonaniu, że nic nie zastąpi oryginału, czyli powieści. Na odwrocie pozycji spisane jest, że to jeszcze nie koniec przygód Enoli, bardzo się z tego cieszę, bo ja jako osoba dorosła bardzo chętnie sięgam po tę publikację dla dwugodzinnej rozrywki i sądzę ten czas za nieźle wykorzystany. Pan Arthur Conan Doyle byłby dumny z Pani Nancy Springer i jej świetnego kunsztu literackiego. Mam olbrzymią nadzieję, że następna element będzie jeszcze lepsza niż poprzednie, czekam z niecierpliwością.

 • Anna

  Arthur Conan Doyle z całą pewnością nie mógł się spodziewać, że jego powieści o detektywie Sherlocku Holmesie podbiją rynek wydawniczy na całym świecie a także że przejdą do historii jako klasyki literatury detektywistycznej. Z całą pewnością Pisarz, nie mógł także przypuszczać, że pojawi się Pani Nancy Springer, która będąc pod dużym czarem detektywa z Londynu, stworzy serię bez dwóch zdań najlepszych detektywistycznych ebooków dla dzieci i młodzieży, z siostrą naszego Sherlocka w roli głównej. Tom siódmy serii o Enoli Holmes podbija Internet a także księgarnie nie tylko w Polsce, po raz następny zapraszając nas do świata, w którym zbrodnia nie jest wcale tak oczywista, jak się wydaje, a dziewczyny okazują się równie sprytne, jak mężczyźni. W Sprawie czarnego powozu i tym razem przenosimy się do nękanego nierównościami społecznymi Londynu, żeby razem z Enolą i jej bratem rozwiązać kolejną skomplikowaną zagadkę, w której nędza i ubóstwo przeplatają się z bogactwem i pozycją. Sherlock pogrążony w melancholii (dziś powiedzielibyśmy w depresji) ma osobliwego gościa, mianowicie pannę Glover, która zawzięcie broni własnego przekonania, że jej siostra bliźniaczka stale żyje. Sprawa na tyle ożywia mężczyznę, że wraz z Enolą postanawiają wyjaśnić zaistniałą sytuację, a ta wcale nie jest prosta. W toku śledztwa okazuje się bowiem, że hrabia Dunhench mąż siostry panny Glover, miał kilka żon, które odeszły w niewyjaśnionych okolicznościach. Hrabia okazuje się nie tym, za kogo się podaje, a atmosfera robi się coraz bardziej napięta i co wspólnego z całą sprawą ma czarny powóz? Koniecznie doczytajcie sami. Myślę, że tom siódmy przygód młodej pani detektyw jest jak do tej pory najlepszy. Trochę nie rozumiem tego prologu, który streszcza wszystkie wydane do tej pory części, dla mnie to trochę spojler zwłaszcza z matką Enoli, lecz cała reszta petarda. Wartka akcja, żywy i barwny język, wielkie poczucie humoru, do tego lojalna przyjaźń i następna wielka przygoda utwierdzają mnie w przekonaniu, że cała seria zasługuje na to, żeby ją przeczytać. Poszłam też w ślady zachwyconych filmem na platformie Netflix i obejrzałam drugą część, niestety moje rozczarowanie było wielkie, kiedy okazało się, że film nie oddaje przygód z książki. Wielka szkoda, lecz to jeszcze bardziej utwierdza mnie w przekonaniu, że nic nie zastąpi oryginału, czyli powieści. Na odwrocie pozycji spisane jest, że to jeszcze nie koniec przygód Enoli, bardzo się z tego cieszę, bo ja jako osoba dorosła bardzo chętnie sięgam po tę publikację dla dwugodzinnej rozrywki i sądzę ten czas za nieźle wykorzystany. Pan Arthur Conan Doyle byłby dumny z Pani Nancy Springer i jej świetnego kunsztu literackiego. Mam olbrzymią nadzieję, że następna element będzie jeszcze lepsza niż poprzednie, czekam z niecierpliwością.

 • Anna Szulist

  Wielbiciele bystrej i niepokornej Enoli Holmes zacierają ręce bowiem 22.02.2023 wyszła już 7 element cyklu z przygodami młodej i bystrej detektyw. Z jaką zagadkową sprawą tym razem przyszło jej się zmierzyć? Nancy Springer przyzwyczaiła nas do rozwiązywania zagadek wespół w zespół z inteligentną Enolą i jej bratem Sherlockiem. Lektura i tego tomu dała mi pełną satysfakcję. Kilka razy szczerze się uśmiałam ze spostrzeżeń i komentarzy kobiety a także z jej słownych przepychanek z bratem. Przy Enoli Sherlock jest zwykłym sztywniakiem i zachowuje się protekcjonalnie, lecz za siostrą, po tym jak już się pogodził z faktem, że nie skończy ona szkoły dla panien, poszedłby w ogień. W tomie 7 wspólnymi siłami rozwiązują kolejną zagadkę. Tym razem do znanego detektywa zgłasza się zrozpaczona kobieta. Otrzymała list od męża własnej siostry, że ta niespodziewanie opuściła ten łez padół. Wstrząśnięta, głęboko zaniepokojona, lecz i pełna wątpliwości co do prawdziwości treści postanowiła zgłosić się do Sherlocka, by ten odkrył, czy rzeczywiście jej siostra bliźniaczka nie żyje. Jeśli tak, to co się wydarzyło, a jeśli nie, to co się stało i gdzie aktualnie przebywa. Zrządzeniem losu w mieszkaniu akurat przebywała też siostra detektywa, która nie mogła sobie wyobrazić, by zagadka takiego kalibru przeszła jej koło nosa. Nie mogła przepuścić okazji, by wykazać się po raz następny zdolnościami dedukcyjnymi. Sherlock z olbrzymią niechęcią zgodził się na udział siostry w śledztwie. Sprawa jak zwykle się skomplikowała, a przebiegła Enola znów wpada w tarapaty… Interesująca zagadka zaginięcia, czarne charaktery z niecnymi planami, pomysłowa i rozbrajająca Enola, wkurzający arogancją detektyw, świetne dialogi, humor sytuacyjny i wartka akcja to główne atuty książki. Dodatkowego smaczku lekturze nadaje stworzony przez Nancy Springer niepowtarzalny klimat Anglii w czasach wiktoriańskich. Po raz następny idealnie się bawiłam podczas czytania i absolutnie nie przeszkadza mi fakt, że nie jest to książka ebook przeznaczona dla mojej grupy wiekowej. Grunt to niezła zabawa. Czekam więc na kolejne części przygód rezolutnej Enoli i jej słynnego, choć denerwującego brata. Za możliwość zapoznania się z treścią książki dziękuję PORADNI K.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!