Encyklopedia gender okładka

Średnia Ocena:


Encyklopedia gender

Bardzo potrzebna, unikatowa, publikacja podsumowująca w około 200 hasłach stan badań gender studies na Zachodzie i w Polsce. Hasła dotyczące teorii i metodologii tej interdyscyplinarnej dziedziny akademickiej spisane zostały przez wybitnych, polskich specjalistów i opatrzone bibliografią, która pomoże wszystkim zainteresowanym w prowadzeniu swoich badań.

Szczegóły
Tytuł Encyklopedia gender
Autor: Rudaś-Grodzka Monika, Nadana-Sokołowska Katarzyna, Mrozik Agnieszka, Szczuka Kazimiera, Czeczot Katarzyna, Smoleń Barbara, Nasiłowska Anna, Serafin Ewa M., Wróbel Agnieszka
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Czarna Owca
Rok wydania: 2014
Tytuł Data Dodania Rozmiar
Porównaj ceny książki Encyklopedia gender w internetowych sklepach i wybierz dla siebie najtańszą ofertę. Zobacz u nas podgląd ebooka lub w przypadku gdy jesteś jego autorem, wgraj skróconą wersję książki, aby zachęcić użytkowników do zakupu. Zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź szczegółowe informacje, opis i recenzje.

Encyklopedia gender PDF - podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby podgląd był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

promuj książkę

To twoja książka?

Wgraj kilka pierwszych stron swojego dzieła!
Zachęcisz w ten sposób czytelników do zakupu.

Recenzje

  • Tomasz Klonowski

    Jeśli dałeś sobie wmówić, że gender to "potwór" (jak twierdzą niektórzy mocno niezorientowani w temacie ludzie), to nie sięgaj po tę książkę. Natomiast jeśli pragniesz zgłębić naukowe aspekty ludzkiej płciowości, to zdecydowanie Ci ją polecam. Książka ebook prezentuje jak płeć jest postrzegana i determinowana przez różnorakie kultury. Odnajdziesz tu też dużo terminów z innych dziedzin związanych z płciowością człowieka (np. z psychologii). Myślę, że popularyzacja tej pozycji na rynku wydawniczym jest konieczna, gdyż wiedza wielu Polaków w tej dziedzinie pozostawia dużo do życzenia. Nie mówiąc już o nietolerancyjnym stosunku wielu Polaków do osób nieheteronormatywnych (np. gejów i lesbijek).

  • Patrycja

    Przydatna pozycja zarówno dla tych, którzy poruszają się w temacie gender studies swobodnie, jak i dla tych, którzy dopiero zaczynają.