Czytaj więcej:
Elżbieta i Małgorzata. Prywatny świat sióstr Windsor okładka

Średnia Ocena:Elżbieta i Małgorzata. Prywatny świat sióstr Windsor

Biografia autora bestsellerów „New York Timesa”. Doskonała dla wielbicieli "The Crown". W dzieciństwie i młodości były najbliższymi sobie osobami i najlepszymi przyjaciółkami. Kiedy jednak zrządzeniem losu ich wuj Edward VIII postanowił abdykować, relacje pomiędzy Elżbietą a Małgorzatą uległy drastycznej zmianie. Małgorzata już zawsze musiała dygać przed siostrą, którą nazywała do tej pory „Lillibet”, i spełniać jej życzenia. Elżbieta spoglądała na wybryki najmłodszej siostry ze stoickim rozbawieniem, lecz potyczka Małgorzaty o odnalezienie sobie miejsca i pozycji w królewskim systemie – a także to, że niekiedy nie umiała sprostać jego oczekiwaniom – nierzadko były źródłem spięć i nieprzyjemności. Ta fascynująca książka ebook bada relacje sióstr na przestrzeni lat: od idylli wczesnego, odizolowanego od świata życia, poprzez trudne lata wojny, aż po rozejście się ich dróg po śmierci ojca i wstąpieniu Elżbiety na tron. Andrew Morton dzięki własnej niezwykłej pozycji na dworze królewskim zapewnia wgląd w życie tych dwóch jakże różnorakich sióstr – jednej pełnej obowiązku i odpowiedzialności, drugiej pełnej buntu i niezgody – a także omawia trwały wpływ, jaki wywarły na Koronę, rodzinę królewską i metody jej dostosowania się do zmieniających się obyczajów XX wieku. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Szczegóły
Tytuł Elżbieta i Małgorzata. Prywatny świat sióstr Windsor
Autor: Morton Andrew
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Marginesy
Rok wydania: 2022

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Elżbieta i Małgorzata. Prywatny świat sióstr Windsor pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Elżbieta i Małgorzata. Prywatny świat sióstr Windsor Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Elżbieta i Małgorzata. Prywatny świat sióstr Windsor PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Marek

  Warto kupić książki o takich ludziach Ponieważ są wartościowi idealna książka ebook

 • Klaudia

  Autor: Andrew Morton Sama jakoś nie zagłębiałam się w życie na dworze. Wiedziałam tylko te podstawowe info na temat Królowej Elżbiety. Dopiero po jej śmierci postanowiłam jakoś zgłębić ten temat i tak pojawiła się możliwość przeczytania książki o siostrach Windsor. Najlepsze przyjaciółki w młodości. Najbliższe sobie osoby. Relacje pomiędzy siostrami zmieniają się jednak diametralnie, gdy ich stryj Edward VIII postanawia abdykować. Elżbieta zostaje pretendentką do tronu. Od teraz Małgorzata już zawsze musi dygać przed własną „Lilibet” i spełniać jej życzenia. Książka ebook jest analizą relacji pomiędzy Elżbietą, a Małgorzatą. Prezentuje jak życie sióstr zmienia się na przestrzeni lat i co doprowadza do tych zmian. Książka ebook zawiera zdjęcia z życia dziewczyn co bardzo idealnie współgra z całą biografią. Książka ebook jest ścianami tekstu i to dosłownie. Na początku czytało mi się bardzo szybko. Później coś zaczęło się psuć. Jest wiele takich kluczowych fragmentów do zapamiętania, a tu dochodzą nowe i nowe. Miałam nieraz kłopot z zapamiętaniem osób i ostatecznie nie wiedziałam nieraz kto jest kim i za co odpowiada. Jest nawał informacji. Biografia jest jednak bardzo ciekawa. Prezentuje jak siostry odnosiły się do siebie na różnorakich etapach własnego życia. Było to interesujące doświadczenie, bo wcześniej tylko raz czy dwa słyszałam jakąś wzmiankę o Małgorzacie. Zdecydowaniem zalecam jeśli ktoś nie boi się natłoku informacji, ścian tekstu i lubuje się w tematyce Królowej Elżbiety.

 • Daria

  Już jakiś czas chciałam poczytać o brytyjskiej monarchii i w końcu się zdecydowałam. Zaczęłam tą przygodę od książki „Elżbieta i Małgorzata. Prywatny świat sióstr Windsor”. Tytuł ten opowiada o siostrach. Jednej, która została królową i o drugiej, która zawsze nieustanna w jej cieniu. O Elżbiecie i Małgorzacie. Poznajemy ich historię, dowiadujemy się jak wyglądało ich dzieciństwo, okres adolescencji i dorosłości. Czytamy o tym jak zmieniały się ich relacje, jak przybliżały się do siebie i oddalały. Ta pozycja jest idealnie napisana. Czyta się naprawdę lekko i szybko. Jest naprawdę ciekawa. Ciężko było mi się od niej oderwać. Żadna z sióstr nie miała łatwo. Na Elżbiecie spoczywała ogromna odpowiedzialność. Od młodszych lat przygotowywała się do bycia królową. Małgorzata zazdrościła wielu rzeczy starszej siostrze, była pełna buntu. Chciała znaleźć własne miejsce i żyć po swojemu. To naprawdę niesamowita podróż. Szczególnie, że wydarzenia zawarte w książce pdf miały miejsce stosunkowo nie dawno, a sama Królowa Elżbieta II zmarła w tym roku, przez co zupełnie inaczej odbierałam ten tytuł. Na koniec nie pozostaje napisać nic innego niż „polecam”!

 • czytaniaa

  Jednym z popularnych, zwłaszcza w ostatnim czasie, seriali netflixa jest "The crown". Muszę przyznać, że jakiś czas temu sama wciągnęłam się w oglądanie. Choć znałam dużo faktów z życia Królowej Elżbiety II, serial niejednokrotnie mnie zaskoczył. Kiedy więc otrzymałam propozycję zrecenzowania książki "Elżbieta i Małgorzata. Prywatny świat sióstr Windsor", uznałam, że warto uzupełnić sobie luki w wiedzy. Książka ebook opowiada o życiu sióstr Windsor. Prezentuje jak ich relacje zmieniają się na przestrzeni lat, zwłaszcza w przełomowym momencie, kiedy to Elżbieta zostaje pretendentką do tronu. Bardzo do tej pory zżyte ze sobą siostry, oddalają się od siebie, tracąc przy tym cząstkę siebie. W biografii znajdziemy mnóstwo informacji i ciekawostek. Urozmaicają ją liczne fotografie. Jest to niezła pozycja, dzięki której można poznać lepiej Małgorzatę. Szczerze mówiąc, do tej pory mało o niej wiedziałam.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!