Czytaj więcej:
Elżbieta II. Ostatnia królowa okładka

Średnia Ocena:Elżbieta II. Ostatnia królowa

Niewiele na świecie pozostało monarchii, lecz jeszcze mniej prawdziwych monarchów. Według Marca Roche'a Elżbieta II jest ostatnią prawdziwą królową - uosabia wartości kojarzące się z imperium, z poszanowaniem tradycji czy wytwornymi przyjęciami.Konstytucyjnie, królowa jest ważnym fragmentem brytyjskiego systemu władzy, lecz jej rola jest symboliczna. Współpracownicy Elżbiety II, a więc ministrowie i premierzy, wychwalali jej dar słuchania i rozumienia problemów, orientację w dokumentach państwowych. Jeden z nich określał spotkania z królową mianem „wyczerpujących wizyt u psychiatry".Królowa nie zawsze jednak była perfekcyjna: francuski reporter rozlicza ją z relacji z księżną Dianą. Przywołuje również próby ocieplenia wizerunku monarchii, która wbrew zamierzeniom pokazała, jak aktualne są w Wielkiej Brytanii podziały klasowe. Królowej nierzadko zarzuca się chłód, zatwardziałość, niezdolność do wygłoszenia przemówienia bez kartki, kolosalną fortunę, większą miłość do psów niż swoich dzieci (corgi królowej noszą specjalne buciki szyte na miarę, by nie uszkadzały sobie łapek na żwirze przy pałacu Buckingham) a także trzy rozwody potomków.Czy zatem Elżbieta II jest tylko kurczowo trzymającym się tradycji reliktem przeszłości, bardzo kosztownym reprezentantem państwie bez władzy politycznej, czy może symbolizuje coś więcej? Roche twierdzi, że jest nie tylko łącznikiem pomiędzy nową i starą Olbrzymią Brytanią, lecz również spoiwem dla wielu narodów, dającym poczucie wspólnej tożsamości. Ta drobna dziewczyna przez nad pięćdziesiąt lat swego panowania zdołała oprzeć się falom krytyki monarchii, coraz bardziej umacniając własną pozycję. Choć sam Roche jest zagorzałym republikaninem, przyznaje, że postać królowej go fascynuje.

Szczegóły
Tytuł Elżbieta II. Ostatnia królowa
Autor: Roche Marc
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo W.A.B.
Rok wydania: 2013

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Elżbieta II. Ostatnia królowa pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Elżbieta II. Ostatnia królowa Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Elżbieta II. Ostatnia królowa PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • ewa1201

  Nieźle napisana wie i czytanie jej sprawia autentyczną przyjemność. Zawiera dużo informacji nie spotykanych do tej pory na temat funkcjonowania monarchii brytyjskiej i losów królowej od młodszych lat po czasy współczesne. Zalecam

 • Agata Stoińska

  Tak lekko się ją czyta, że aż miło.Tyle ciekawostek z życia Królowej i osób wokół niej. Bardzo zalecam ! Nie tylko ludziom, którzy są wielbicielami Królowej, lecz przede wszystkim ludziom, którzy lubią wiedzieć więcej :) 10/10 !

 • JeckCheck

  Bardzo niezła i solidnie napisana biografia jedynej w swoim rodzaju i niezwykłej królowej naszych czasów. Twórca rzetelnie przedstawia ciekawe fakty związane z życiem Elżbiety II. Książkę czyta się bardzo dobrze, a przypadnie ona do gustu zwłaszcza wielbicielom niezwykłych postaci. Dzięki tej biografii każdy czytelnik może wyrobić sobie swoje zdanie o Królowej a także ocenić jej postępowanie. Pozycja zdecydowanie na plus!

 • lucyna.rosiak

  Od jakiegoś czasu słyszymy doniesienia o możliwej rezygnacji królowej i zajęcia jej miejsca przez syna. Tym bardziej warto sięgnąć po tą niezwykłą biografię. Rodzina królewska i jej członkowie od zawsze fascynowali, i to nie tylko samych Brytyjczyków. Marc Roche uchyla spory rąbek tych królewskich tajemnic. Polecam, czyta się znakomicie, a postać królowej Elżbiety II to niemalże fenomen na skalę światową.

 • PoQueen

  Ostatnimi czasy rynek zalewa fala biografii poszczególnych członków brytyjskiej rodziny królowej. "Elżbieta II. Ostatnia królowa" to książka, która całkowicie zmienia postrzeganie osoby. Roche nie boi się komentować odważnie, jego słowa w wielu momentach są pozbawione obiektywizmu, a jednocześnie pokazują to, co losy się za zamkniętymi drzwiami pałacu Buckingham. Jest jednostronny, nie zaprzecza, że Elżbieta II nie jest tą postacią, która przed dziesiątki lat idealizowała się w głowach ludzi na całym świecie, lecz jednocześnie wyraża własną fascynację jej osobą. Warto przeczytać!

 • Vekita

  Elżbieta II była dla mnie nudną, starszą Panią niezbyt nierzadko pojawiającą się na międzynardowej scenie politycznej. Po przeczytaniu jej biografii autorstwa Marca Roche całkowicie inaczej na nią patrzę! Reporter jest dość ostry i nie bawi się w konwenanse - wprost wytyka królowej brytyjskiej jej błędy z przeszłości. Obarcza ją m.in. winą za trudne relacje z ukochaną przez Brytyjczyków Dianą, zarzuca jej oziębłość i wyrachowanie. Warto przeczytać, aby poznać kulisy z pałacu Backingam.

 • Clover

  To książka ebook dla wszystkich tych, którzy chcą poznać jedną z istniejących jeszcze monarchii na świecie. Jest o tyle ciekawa, że napisana jest lekkim językiem, przez co czyta się ją z zaciekawieniem. Nie nudziłem się przy lekturze ani trochę, a dowiedziałem się masy rzeczy, o których nie miałem wcześniej pojęcia.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!