Czytaj więcej:
Eksplozje króla Kaszub okładka

Średnia Ocena:Eksplozje króla Kaszub

Za przedstawienie własnej historii Bruno Banino otrzymał wyrok śmierci od bezwzględnych ludzi z Wejherowa Śmiechowa i od najbrutalniejszych rzeźników z Półwyspu Helskiego. To jednak nie wszyscy, którzy woleliby, żeby ta książka ebook nigdy nie ujrzała światła dziennego. Konsekwentnie poszukują go również byli więźniowie ze sztumskiego ośrodka wypoczynkowego i członkowie pionów menadżerskich z dużych korporacji. Wszyscy są wściekli na to, że jego kontrowersyjna, „brudna” relacja rzuca nowe światło na wydarzenia dziejące się w Polsce. Król Kaszub bez tabu odkrywa nam tajemnice hermetycznie zamkniętych środowisk, o których do tej pory niewielu ośmieliło się cokolwiek napisać. Możecie być pewni, że jego barwne wspomnienia rozluźnią wasze spracowane i stłamszone szarą codziennością neurony niczym literacka kokaina. Książka ebook bowiem ma za zadanie zrelaksować, porwać Was z ekskluzywnego niczym masło mieszkania i przekazać prawdę o wydarzeniach, które działy się tuż obok Was. Dzięki połączeniu powieści awanturniczej z fragmentami szczerej autobiografii, która bez wątpienia nigdy nie zasłuży na nagrodę Nike, doznacie wielu niezapomnianych chwil. Chwil może czasem bardziej wybuchowych niż afgański bojownik z pasem szahida na polu walki, lecz potrafiących wycisnąć łzy nawet z najmniej wrażliwych czytelników. Przygotujcie się zatem na najgorsze – na bezdech i na osłupienie!

Szczegóły
Tytuł Eksplozje króla Kaszub
Autor: Banino Bruno
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: E-bookowo
Rok wydania: 2017

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Eksplozje króla Kaszub pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Eksplozje króla Kaszub Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Eksplozje króla Kaszub PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Karolina G.

  Kaszuby to tereny bliskie memu sercu. Nie dlatego, że stąd pochodzę, lecz dlatego, że już nad 6 lat mieszkam w Trójmieście. Pomorze to mój drugi dom i choć nie nierzadko sięgam po literaturę związaną w mniejszym albo większym stopniu z tymi rejonami, to jednak "Eksplozjom króla Kaszub" oprzeć się nie mogłam. I słusznie, bowiem ta książka ebook jest... ARCYGENIALNA. Takiej postaci, jak Bruno Banino, w całej własnej czytelniczej karierze jeszcze nie poznałam! To człowiek zdecydowanie oryginalny. Od samego początku ilustruje własne dzieje w sposób tak barwny, że nie sposób oderwać się od tej specyficznej lektury. Już na wstępie czytelnik ma okazję zauważyć, że przez kilka (kilkanaście) następnych godzin czeka go rewelacyjne towarzystwo charakternej postaci. Bruno zostaje poczęty na Kaszubach. Tam również przychodzi na świat. Od początku swego żywota doświadcza takich rzeczy, o których "zwyczajny", prowadzący spokojne życie człowiek, nie śmiałby nawet pomyśleć czy choćby sobie wyobrazić. Śmierć biologicznych rodziców, uprowadzenie w cyrku, romans z wiele starszą kobietą, praca w korporacji czy powiązania z zakładem pogrzebowym - no przecież to istna mieszanka wybuchowa! Tylko czekać, kiedy eksploduje ;). Najpierw zaintrygowało mnie streszczenie z okładki. Po tych paru zdaniach czułam olbrzymią ciekawość, co twórca zawarł wewnątrz. A wierzcie mi, ten krótki opis jest tylko małym zwiastunem tego, co czeka na odbiorcę po zagłębieniu się w treść książki. "Eksplozje króla Kaszub" to przepełniona humorem (niejednokrotnie czarnym) satyra. Twórca zaskakuje, wzbudza uśmiech (który często przeradza się w śmiech), zgrabnie posługuje się ironią, metaforami., bawi się absurdami, a w tym wszystkim można odnaleźć głębszy sens. Pisarzowi kibicuję w rozwijaniu kariery literackiej, bowiem pióro ma świetne, niepowtarzalne. Dawno się tak nie ubawiłam, czytając książkę. Nie ma się co rozwodzić, pisać podsumowań, zestawiać zalet z minusami - tę książkę trzeba po prostu PRZECZYTAĆ! Polecam, nie tylko tym, którzy sercem związani są z Pomorzem :).

 • Figo Legend!

  Cóż więcej pisać świeży Bukowski, świeży Hłasko, świeży król absurdu i czarnego humoru.

 • Sara

  Ta książka ebook jest o nas, o młodych Polakach niewolnikach kredytu hipotecznego i więźniach stereotypów. Zanurzonych w świecie smart-fonów i wszechobecnej technologii. Banino i jego twórczość jest lepsza na chandrę niż marihuana medyczna. Ja śmiałam się do łez i pomimo tego, że jestem z Poznania. Postanawiam docenić czarny humor króla i oddać mu hołd w podzięce za książkę która już na zawsze zagości w mojej głowie. O niej tak po prostu nie da się zapomnieć. Czy może być jakaś lepsza rekomendacja? Jedna rzecz tylko mi się w niej nie do końca spodobała- tytuł. On może zmylić potencjalnych czytelników. Czytałam Król Kaszub- myślę książka ebook wybitnie o Pomorskim, a jeszcze nie daj Boże po kaszubsku. Na szczęście nota wydawnicza mnie zachęciła. Myślałam, że tylko Pomorzanin zrozumie tą historię - nic bardziej mylnego. Jest w niej tyle powiązań do Polski lat 90-2015, że każdy znajdzie coś dla siebie. Rozwieje wasze obawy tylko akcja losy się na Pomorzu resztę znamy z swojego życia i zrozumiemy ją taczając się ze śmiechu. W sumie to dobrze, że Banino piszę o własnej małej ojczyźnie dzięki temu poznałam ten region i chcę tam pojechać. Ponieważ ile można czytać cały czas o Bieszczadach czy Warszawie?

 • ada

  Przez te Eksplozje, eksplozje oszalałam! Przyznam się, że do tej pory nie za bardzo lubiłam czytać książki. Lecz to się zmieniło od czasu przeczytania tej powieści. Książka ebook ocieka humorem. Zalecam wszystkim nie tylko z Pomorza. Każdy ją zrozumie i zapłacze ze śmiechu podczas jej czytania. Uwaga! Zaopatrzcie się tylko w "śliniaczek", żeby nie poplamić stron powieści plując ze śmiechu.

 • nina

  W notce od wydawcy jest spisane kaszubski Forrest Gump, powiem więcej to hybryda Chłopców z Ferajny, Monty Pytona i Wojaka Szwejka. Jak dla mnie rewelacja. Ktoś powinien kiedyś zekranizować życie głównego bohatera (może Netflix)? Styl pisania jest przejrzysty, lekki, a niekiedy zmusza do refleksji. Jeśli chcecie się pośmiać wniebogłosy to ta pozycja jest dla Was.

 • Niebieskooka

  Hahaha.... Ta książka ebook wymiata. Robi kisiel z mózgu oczywiście z kaszubskiej truskawki. Przekazujcie dalej #literackakokaina na rynku!

 • lorenzo

  Najbardziej popowa książka ebook jaką czytałem. Twórca jest bardziej kolorowy od Borata. W przeciwieństwie do niego on ma trochę klasy i przekazuje w powieści głębszy sens. Jest jak kaszubski GRYF pośród stada literackich orłów. Polecam!

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!