Czytaj więcej:
Ekipa do naprawy świata. Jak dziesięć milionów gatunków staje na głowie, by uratować ci tyłek okładka

Średnia Ocena:Ekipa do naprawy świata. Jak dziesięć milionów gatunków staje na głowie, by uratować ci tyłek

Natura wie najlepiej, jak naprawić wszystko, co zepsuliśmy! Jesteśmy jednym z dziesięciu milionów gatunków. Wcale nie najbardziej niezbędnym naszej planecie, choć zdecydowanie najbardziej pewnym siebie.  Tymczasem to one – zwinne, cwane i nierzadko anonimowe stworzenia – ratują nam tyłek każdego dnia. Niektóre żyją głęboko w ziemi, w pniu drzewa, na dnie oceanu, i nigdy, przenigdy ich nie spotkamy. Lecz to dzięki nim możemy czytać tę książkę. Czy wiesz, że: jeden malutki małż potrafi w ciągu niezły oczyścić 50 litrów wody; za co drugi oddech możesz podziękować planktonowi produkującemu tlen; prawie połowę lekarstw ratujących życie zawdzięczamy roślinom, grzybom i zwierzętom! Anne Sverdrup-Thygeson jest profesorem na Norweskim Uniwersytecie Nauk Przyrodniczych. Miłuje własną pracę, bo świat przyrody wciąż ją ciekawi i zadziwia. Na prostych i wymownych przykładach pokazuje, że natura nas wspiera, leczy i ratuje każdego dnia. „Pewnego ciepłego sierpniowego dnia 1962 roku jeden z botaników odnalazł się pod pokręconym, mierzącym 8 metrów cisem pacyficznym. Jako że drzewo było 1645. rośliną, z której pobrał próbkę, nadał mu prostą i elegancką nazwę B-1645. Próbki wysłano do analizy. W korze B-1645 odnaleziono paklitaksel, substancję, która powoduje, że komórki rakowe przestają się dzielić. Do dzisiaj środek ten należy do najbardziej ekonomicznych lekarstw przeciwrakowych, jakie kiedykolwiek produkowano. A wszystko zaczęło się od kawałka kory.” (fragment książki) „Pewnie nawet o tym nie wiesz, lecz jeśli kiedykolwiek dostałeś zastrzyk, możesz podziękować morskiemu stworzeniu o błękitnej krwi i wyglądzie średniej wielkości patelni za to, że zawartość strzykawki była czysta i pozbawiona groźnych toksyn bakteryjnych. Ukłoń się skrzypłoczom, odległym morskim krewniakom pająków. W ciągu ostatnich 25 lat ocaliły dużo ludzkich istnień, bo ich krew pozwala wykryć bakterie znajdujące się tam, gdzie ich nie chcemy.” (fragment książki) Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Szczegóły
Tytuł Ekipa do naprawy świata. Jak dziesięć milionów gatunków staje na głowie, by uratować ci tyłek
Autor: Sverdrup-Thygeson Anne
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Znak JednymSłowem
Rok wydania: 2022

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Ekipa do naprawy świata. Jak dziesięć milionów gatunków staje na głowie, by uratować ci tyłek pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Ekipa do naprawy świata. Jak dziesięć milionów gatunków staje na głowie, by uratować ci tyłek Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Ekipa do naprawy świata. Jak dziesięć milionów gatunków staje na głowie, by uratować ci tyłek PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • niuanse

  Ludzka pycha nie zna granic, jeśli chodzi o niechęć do pamiętania kto nam dał i daje każdego dnia życie. Fantastyczna i napisana lekkim, przystępnym mową książka ebook norweskiej autorki bestsellerów i badaczki naprawdę mnie poruszyła. Porwała i nie wiedziałam kiedy minęło kilka godzin. To nie jest ciężka książka, choć momentami wzrusza. Lecz głównie zaskakuje i sprawia, że chce się robić więcej dobra:)

 • niuanse

  Ludzka pycha nie zna granic, jeśli chodzi o niechęć do pamiętania kto nam dał i daje każdego dnia życie. Fantastyczna i napisana lekkim, przystępnym mową książka ebook norweskiej autorki bestsellerów i badaczki naprawdę mnie poruszyła. Porwała i nie wiedziałam kiedy minęło kilka godzin. To nie jest ciężka książka, choć momentami wzrusza. Lecz głównie zaskakuje i sprawia, że chce się robić więcej dobra:)

 • Ewelina Lebida

  Jestem pod dużym wrażeniem tej książki, erudycja, humor i niesamowite podejście do świata, natury. Ciekawostki, które są absolutnie niespotykane i nie sądziłam, że drożdże piwne mogą otrzymać honorowe obywatelstwo jednego ze stanów w USA, a jednak! :D Zalecam wszystkim! Niezależnie od wieku, wykształcenia czy płci. Każdego wciągnie i rozjaśni dzień.

 • mz

  Naprawdę kawał dobrego reportażu o świecie, naturze i stworzeniach, nawet tych milimetrowych. Ja polecam. Małżonka również czyta i wykrzykuje co jakiś czas ciekawostki.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!