Czytaj więcej:
Efemera. Tom 1. Sebastian okładka

Średnia Ocena:Efemera. Tom 1. Sebastian

„Niech twoje serce podróżuje bez bagażu, bo to, co ze sobą przyniesiesz, stanie się częścią krajobrazu”. Dawno, dawno temu Efemera, zagrożona przez Zjadacza Świata, została rozbita na dużo zagadkowych i magicznych krain. Nazwano je krajobrazami. Pomiędzy nimi rozciągają się mosty, które przenoszą podróżnych w miejsca, do których przynależą, zamiast tam, gdzie sami chcą się udać. Zjadacz Świata został uwięziony i zapomniano o nim, a stabilność krajobrazów Efemery utrzymuje magia Krajobrazczyń. W jednej z krain, gdzie żyją demony i panuje wieczna noc, swym mrocznym uciechom oddaje się półkrwi inkub – Sebastian. W snach wzywa go kobieta, która pragnie jedynie być bezpieczna i kochana. Sebastian pożąda jej, lecz jednocześnie jest świadomy tego, że może ją zniszczyć. Tymczasem w cichych ogrodach szkoły Krajobrazczyń budzi się zło – Zjadacz Świata wydostaje się ze własnego więzienia. Jego pierwszą ofiarą może paść krajobraz Sebastiana. Ta uwodzicielska, erotyczna i wyjątkowo romantyczna opowiadanie przeznaczona jest dla tych, którzy wiedzą, po której stronie serca – jasnej czy mrocznej – kryją się ich namiętności.

Szczegóły
Tytuł Efemera. Tom 1. Sebastian
Autor: Bishop Anne
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Initium
Rok wydania: 2012

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Efemera. Tom 1. Sebastian pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Efemera. Tom 1. Sebastian Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Efemera. Tom 1. Sebastian PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • aariadna

  Tom "Sebastian" inicjuje cykl ebooków fantasy autorstwa Anne Bishop – "Efemera". Muszę przyznać, że po fenomenalnych "Czarnych Kamieniach" tejże autorki miałam wysokie oczekiwania wobec jej kolejnej serii. Być może dlatego odrobinę się zawiodłam. "Efemera" jako niezależna seria pokazuje się bardzo dobrze, lecz niestety już jako element dorobku artystycznego Bishop troszeczkę gorzej.Zasadniczo nic tej serii nie brakuje. Bishop po raz następny stworzyła przemyślany świeży świat – Efemerę, która potrafi wciągnąć czytelnika bez reszty. Choć momentami zasady jej działania mogą wydawać się dla czytelnika niezrozumiałe, to można z powodzeniem uznać, że takie było założenie autorki. Efemera to kapryśny świat, który zmienia się z minuty na minutę, w zależności od emocji zamieszkujących go ludzi, a pewna niejasność jest po prostu jedną z jego cech charakterystycznych. Bohaterowie też prezentują się jak najbardziej poprawnie. W swych działaniach są przekonujący i nie można im zarzucić braku logiki. Tyczy się to zarówno bohaterów pozytywnych, jak też czarnych charakterów. Już od dawna sądzę, że Anne Bishop ma wyjątkowy talent w tworzeniu postaci negatywnych. Niestety rzuciła mi się w oczy pewną wtórność. Belladonna stanowi praktycznie kopię Jeanelle z "Czarnych Kamieni", a Sebastiam momentami łudząco przypomina Daemona. W żaden sposób nie przeszkadza to w odbiorze książki, lecz jednak stanowi pewną rysę na szkle.Stylowi Bishop nie można raczej nic zarzucić. Książka ebook napisana jest lekkim językiem, któremu daleko jednak do infantylności. Autorka umiejętnie balansuje między komizmem i powagą, romansem i grozą. Nigdy nie odniosłam wrażenia, aby zagalopowała się w którymkolwiek kierunku. Seria wydaje się nakierowana zdecydowanie bardziej na damską element czytelników, lecz jest też na na tyle uniwersalna, że także panowie powinni znaleźć w niej coś dla siebie.

 • markietanka

  Anne Bishop, po raz kolejny, stworzyła wyjątkowy świat, który oczarował mnie i wprowadził w zachwyt. Jestem pełna podziwu dla jej fantazji i fantastycznej kreacji, zarówno Efemery, jak i wyjątkowych bohaterów. Spotkacie tutaj, prócz inkubów, sukub, krajobrazczyń a także czarodziejów, przedziwne stwory, od minotaurów począwszy, poprzez kościoluby i egzotyczne wodne konie. Opowieść porywa czytelnika i przenosi w pięknie bajkowy świat, dodatkowo zaprawiony szczyptą erotyki. Pokochałam Efemerę i jej bohaterów, szczególnie Linnea podbiła moje serce. Sylwetki bohaterów są dopracowane w najmniejszych szczegółach, każdy z nich jest indywidualnością i przyciąga własną oryginalnością.Uwielbiam Anne Bishop i mogłabym się tak pławić w „ochach i achach”, lecz słów mi brakuje. Podczas lektury zachwycałam się również okładką i pięknym wydaniem książki. Piękna powieść, boska kraina i niezwykli bohaterowie. Czuję się, po raz kolejny, powalona na kolana przez Ann Bishop, a Efemerę dołączam do ulubionych ebooków

 • veronicav

  Po przeczytaniu serii Czarnych Kamieni nie zastanawiałam się w ogóle "czy warto" kupić Sebastiana, od razu poszłam i książkę zakupiłam. Przeczytałam i jestem bardzo zadowolona. Anne Bishop stworzyła następny wyjątkowy świat, oryginalny i bardzo ciekawy. Postacie stworzone też są ciekawe i choć ich zestawienie jest podobne jak w Kamieniach (babeczka i dwóch przyjaciół) to są to zgoła odmienne osoby i nie można nawet próbować jakiegokolwiek porównania do Kamieni. Treść wciąga od samego początku. Czytając nawet nie wiedziałam kiedy książka ebook dobiegła końca. Czas na Belladonnę. Polecam!

 • janelle

  Czytam recenzję innych i myślę sobie ,,Czy ludzie naprawdę spodziewają się kolejnych czarnych kamieni?". Dla mnie w tej książce pdf niczego nie zabrakło, ponieważ tak naprawdę nie miało czego. O tyle o ile faktycznie Belladonna przypomina Jeanelle ( najwyraźniej Bishop ma słabość do bohaterek, które muszą uratować świat), to mnie w żaden sposób, niepewny siebie i własnej mocy, Sebastian nie przypomina Deamona, a tym bardziej daleko Kpiarzowi do Lucivara! Sama historia Sebastiana jest REWELACYJNA. Anne Bishop na wyjątkowy talent do pisania książek, które poruszają strunę w twoim sercu. Emfera jest niezwykłym miejscem, tak jak jej mieszkańcy i zalecam tę książkę każdemu, kto gustuje w fantastyce.

 • Cassandra

  Naprawdę, idealnie się bawiłam czytając " Sebastiana ". Jednak pomiędzy "Sebastianem " a " czarnymi kamieniami " widzę podobieństwa i może dlatego ta książka ebook nie jest doskonała. Sebastian jest trochę podobny do Daemona, Belladona to dla mnie 100% Janelle a Kpiarz ma w sobie dużo z Lucivara. Generalnie zalecam i mam nadzieję, że akcja się bardziej rozwinie, bo jej początki są bardzo nieźle rozwijające się.

 • pinkmause

  Anne Bishop stojąc na wyżynach literackiego kunsztu, oryginalnego stylu po raz następny otwiera bramy fantazji przekraczając wszystkie możliwe granice, odkrywając nieznane, fascynujące i zupełnie nowe krajobrazy. Daje czytelnikowi wspaniałą powieść, mieszankę mroku i światła, fragmentaryczny krajobraz zmieniający się jak w kalejdoskopie, a zarazem łączący dualistyczną naturę wszechrzeczy. Mistrzowsko rozwija akcję, podkreślając z olbrzymim pietyzmem detale i wątki, będące kluczami, które otwierają przed czytelnikiem najwspanialsze światy.Jestem zachwycona, oczarowana i po raz następny onieśmielona geniuszem autorki. Jest dla mnie najwspanialszą krajobrazczynią, której światy rezonują z moim sercem. Zalecam książkę z olbrzymim przekonaniem, że każdy, kto po nią sięgnie odnajdzie most łączący własny świat z krajobrazami Efemery. Sama stworzyłam połączenie stacjonarne, lecz rezonans także mnie nie oszuka. Limesy istnieją…

 • Z.Cukierek

  A. Bishop to moja ulubiona autorka i kocham wszystkie jej książki. "Sebastian" to następna mądra książka ebook wydana przez tą autorkę i byłoby idealnie gdyby nie jedno "ale", ponieważ w książce pdf jednak czegoś nie było. Zabrakło czegoś co było w "Czarnych Kamieniach" jednak w tej książce pdf to zniknęło. Jestem pewna, że to przez nieuwagę A.B. ponieważ postacie jak i świat omówiony w "Sebastianie" są świetne, więc jak zawsze oceniam najwyżej i mam nadzieję, że w następnej części odnajdę jednak to "coś" czego nie mogłam znaleźć w 1 części Efemery :)

 • pawel1234

  Kocham książki Ann Bishop. Miałam nadzieję na tę nową serię, ponieważ Czarne Kamienie po prostu uwielbiam. Lecz jeśli chodzi o Sebastiana, to cóż.... Pomysł ciekawy, klimat książki charakterystyczny dla Bishop, więc rewelacja, postacie zapowiadały się ciekawie, lecz .... zabrakło tego "czegoś" Chociaż myślę, że książka ebook może się spodobać, do mnie jednak nie przemówiła. Postacie mnie nie przekonały. Teraz czekam jednak na następny tom :-) To są właśnie "okazje i wybory"

 • monika grzywacz

  jestem bardzo interesująca tej ksiazki ... opis ksiazki jest interesyjacy .... zastanawiam sie czy kupic ta ksiazke ponieważ podobala mi sie seria czarnych kamieni, a wiem ze ta seria ktora rozpoczyna tom sebastian jest niestety krotka... lecz zapowiada sie na cos troche podobnegfo do czarnych kamieni lecz za razem inne.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!