Czytaj więcej:
Dziewczyna z walizką okładka

Średnia Ocena:Dziewczyna z walizką

Czy życie na walizkach może przynosić satysfakcję? Oczywiście, lecz pod warunkiem, że kryją się w nich aparat fotograficzny, komputer, strój taneczny i...drzewko szczęścia. Z takim zbiorem podróżuje przez świat Kobieta z walizką (Wydawnictwo Oskar) Aleksandry Kędzierskiej Fontaine. Lidia, która nie waha się opuścić rodzinnego Gdańska, żeby w dobie postmodernizmu stać się "kobietą renesansu": tancerką, aktorką, choreografką i reżyserką. Artystką, która nie zna barier geograficznych i kulturowych, a własnymi występami łączy ludzi od Malezji do USA. To opowiadanie pod każdym wobec intensywna: o dziewczynie totalnej, sztuce totalnej i życiu czerpiącemu pełnymi garściami. Życiowymi i miłosnymi perypetiami bohaterki obdarować by można kilka życiorysów. A jednak Lidia jest tylko jedna, podobnie jak tajemniczy, przepełniony atmosferą artystycznej bohemy Paryż...

Szczegóły
Tytuł Dziewczyna z walizką
Autor: Kędzierska Fontaine Aleksandra
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Oskar
Rok wydania: 2016

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Dziewczyna z walizką pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Dziewczyna z walizką Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Dziewczyna z walizką PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Mateusz Zalewski

  Zalecam lekture, recenzja w portalu Onet : http://ksiazki.onet.pl/aleksandra-kedzierska-fontaine-dziewczyna-z-walizka

 • Urszula Janiszyn

  Recenzja książki na portalu Sztukater.pl: https://sztukater.pl/ksiazki/item/20532-dziewczyna-z-walizka.html

 • Alicja Truszkowska

  Oglądałam paryski film udziałem autorki: to piękne, że Pani Fontaine bywa na grobie Fryderyka Szopena. Pewnie Szopen więcej dał Polski światu, niż niektórzy, mordujący ludność cywilną ,"żołnierze wyklęci..". Robi Pani dla Polski na świecie świetną robotę, Pani Aleksandro Fontaine: proszę dalej walczyć o sens polskiej kultury! Gratulacje wielkie. I proszę bardzo zbyt dynamicznie nie uciekać z Polski.., choć myślę, że Pani jednak nas opuści..

 • Mateusz Zalewski

  Wlasnie w "KINO Polska" oglądamy "Czerwony" widzę pewne podobieństwo z Kieślowskim w tej dziewczynie z walizka; jest tutaj coś z tej atmosfery. Czuje się wyraznie, że autorka, pani Kedzierska Fontaine; jest pod urokiem Kieślowskiego i jego sposobu obrazowania. To prawdopodobnie także pragnienie laczenia sztuki fabularnej z pasją dla dokumentu. Bycie jedną nogą w Paryżu, a drugą nogą w Warszawie daje Lidii możliwość odbicia się od każdego z tych miejsc. Rzeczywisty dystans z jednej strony do "polskości", a z drugiej strony do "francuskości" to największy i niewątpliwy walor tej opowieści :-) Przeczytalisny calość i nie żałujemy.

 • Andrzej

  Być może jest w tej książce pdf zbyt dużo śmiałych scen, jednak ciężko się dziwić bohaterce tej opowieści, która wyrusza z szaro-burej Polski, jako nastolatka... Jest w Lidii - emigrantce olbrzymi ładunek twórczych emocji - to się czyta !

 • Marc PETIT

  Fiction ou morceau d'autobiographie ? Bien malin qui pourrait le dire. L'auteur peut-être ? Elle assure pourtant que ce n'est qu'une fiction. Pas si sûr !... Car ce texte transpire la réalité. Une réalité dure, impitoyable, brûlante... Celle des milieux artistiques, des coins "branchés" de la capitale française avec ses excès sublimes mais aussi ses reniements, ses zones d'ombre, ses intrigues, ses relents de décadence... C'est un roman dur, tranchant, sensuel (sexuel aussi !), très humain aussi, en prise directe avec la dure réalité que rencontre cette "fille à la valise"... Zalecam !!

 • Adam Majewski

  Coś się jednak w tej naszej idealnej ojczyźnie musiało ZDEFEKTOWAĆ, skoro Lidia wybrała emigrację. Wolność wyboru wcale nie jest taka łatwa. Wymaga wyrzeczeń, ryzyka, odpowiedzialności za swoje życie. Gdy inni robią zaledwie jedno okrążenie - ona MUSIALA zrobić tych okrążeń tysiące! Lecz co najistotniejsze : dała radę ! Bardzo inspirująca lektura - książka ebook do czytania "na kilka razy".

 • Ewa Toczyłowska

  Lidia - bohaterka tej książki, podbija świat, odnosi tam niebywałe sukcesy. Ma jednak odwagę - w odróżnieniu od większości naszych emigrantów - zmierzyć się także skutecznie ze własną polskością. I ten wątek wydaje mi się szczególnie interesujący w "Dziewczynie z walizką":"Moje nieco rozdrażnione dłonie wczepiają się kurczowo w papierową mapę Polski, w papierowe plany poszczególnych miast..." To pozwala także na ciekawą refleksję po latach: "...Paryż - zużyty, wypruty z treści, próżny, dekadencki - mam już za sobą.." Właśnie ten życiowy moment zwrotny wydaje mi się najciekawszy w biografii bohaterki książki, wraz z pytaniem: co dalej? To się czyta rzeczywiście jednym tchem.

 • Mateusz Zalewski

  Tuż po lekturze: nie mam wątpliwości. Niesamowita historia kobiety, zręcznie napisana, a do tego z mnóstwem zagadek i pytań kierowanych wprost do czytelnika, aby je sobie sam rozwiązał. Dodatkowo jest tu dyskretnie zadanie zapytanie o Paryż, o Europę... i o Polskę. Z całą pewnością to nazwisko: Aleksandra Kędzierska Fontaine będzie wracać. Interesująca książka! Autorka już zalazła niektórym za skórę. Inspirowana kulturą francuską narracja jest dzielna i do bólu prawdziwa, właśnie to może się nie spodobać zwolennikom "naszości" i przaśności. Niewykluczone więc, że ktoś będzie miał teraz ochotę Autorkę zgilotynować lub - nie daj Boże - spalić na stosie. Tym większe gratulacje dla Pani Fontaine za odważną książkę!

 • Piotr Kukla

  Co skłoniło 32-letnią Kędzierską Fontaine, gwiazdę światowej rewii do napisania książki? Z pewnością to, co artystom nierzadko najbliższe – swoje życie. Postać głównej bohaterki Lidii z pewnością wzorowana jest na samej autorce. Ponieważ i życiorys Aleksandry to scenariusz na powieść, w tym momencie autobiograficzną: narodziła się w Gdyni, tam uczyła się baletu, później wyjechała kształcić się do Linzu i Barcelony, a jako 19-latka zadebiutowała w najsłynniejszej rewii świata na Champs-Élysées. Tam, po paru tygodniach, została Blue Belle Girl. W Chinach przez kilka miesięcy, już z swoją grupą taneczną, tworzyła rewię. Z Makau, Malezji, Indochin, Karaibów i wyspy Saint-Barthelemy ma dużo wspomnień. Taniec, wytrenowane do granic możliwości ciała, które zachowują magnetyczny erotyzm, blichtr i pióra – to właśnie życie choreografki i tancerki Lidii. "Paryż − zużyty, wypruty z treści, próżny, dekadencki – mam już za sobą. Paryż leżący niegdyś pomiędzy moimi udami, Paryż strzelający szampanem i spermą, spływającymi zimnymi strumyczkami wprost do Sekwany". Lecz stolica Francji to nie tylko to. Bohaterka "Dziewczyny z walizką" zostaje przedstawiona czytelnikowi jako nastolatka, której codzienność zakłócają rodzinne dramaty, podsycane przez przemoc ojca, trud wyborów i konieczność mierzenia się z przeciwnościami losu. Wraz z rozwojem fabuły do przodu gna życie Lidii (a może Lidii-Aleksandry?). Studia w Austrii, Barcelonie, później Paryż. Kiedy świat zamiera z przerażenia po zdarzeniach w redakcji "Charlie Hebdo", Lidka postanawia wrócić do przeszłości i omówić własne życie.Stolica Francji to życie na walizkach i kolejne loty w nieznane. Jednak pewne wydarzenie w barze na Bastille, znajomość, która się tam rozpoczęła i wysłany SMS – zmienią życie Lidii na kilka lat. Jednak "wraz z upływem czasu, czytając po raz któryś »Mdłości« Jean-Paul Sartre’a, coraz częściej zdarza mi się myśleć o sobie: »Ona«". Rusza lawina zdarzeń, przetykana sugestywny, nierzadko wręcz prowokacyjnymi opisami.Łatwo zapomnieć się w opowieści Aleksandry Kędzierskiej Fontaine, zauroczyć światem, który opisuje, specyficznym metodą narracji. Autorka z łatwością żongluje emocjami czytelnika, kreując niezwykłą atmosferę i intrygującą fabułę, tworzy także nawiązania do twórczości Sartre’a czy Geneta. Paryski sznyt tej autobiograficznej powieści będzie magnesem dla tych, którzy poszukują zmysłowej i ekscytującej lektury.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!