Czytaj więcej:
Dziewczyna z mgły okładka

Średnia Ocena:Dziewczyna z mgły

Paweł czuje, że nie spotka go już w życiu nic dobrego. Od czasu wypadku, w którym zginęła ukochana jego przyjaciela, dręczy go nieustanne poczucie winy. Ulgę przynosi mu jedynie opieka ponad trudno chorym Maurycym, wraz z którym mieszka w niewielkiej wsi na Mazurach. Pewnego dnia w ich domu pojawia się dziwaczna para: Agata i Tymek, którzy po opuszczeniu domu dzidziusia szukają własnych biologicznych krewnych. Zauroczony kobietą Paweł oferuje im pomoc i mieszkanie. Wkrótce wychodzą na jaw bolesne sekrety skrywane przez rodzeństwo, a pomiędzy całą czwórką zaczynają buzować sprzeczne emocje… Czy kryminalna przeszłość Tymka zaważy na jego przyszłości? Co łączy Maurycego z zagadkowym rodzeństwem? Dziewczyna z mgły to opowiadanie o poszukiwaniu swojej tożsamości i własnego miejsca na ziemi, a także o sile miłości, która może rozwiać nawet najgęstszą mgłę."Dzisiaj był w dobrej – jak na niego – formie i Paweł opowiedział mu o kobiecie i jej bracie, których spotkał na drodze. – Wpadła ci w oko? Co? – Maurycy się roześmiał. – Już robisz maślane oczy… Zawsze tak masz, jak się zakochasz. Czasem obcym ciężko było go zrozumieć, ponieważ z powodu postępującej choroby neurologicznej miał coraz większe trudności z mówieniem, lecz Paweł rozumiał go doskonale. – Nie, coś ty! Chociaż powiem ci, że wyglądała jak elf. Po prostu zjawiskowa. Jasne włosy, niebieskie oczy… Taka delikatna uroda… A jak się odezwała, to jej głos zabrzmiał, jakby naprawdę była jakąś leśną wróżką. A ten jej brat, taki demoniczny. Ani na moment nie spuszczał jej z oka. Kiedy zaproponowałem im, że ich podwiozę, miałem wrażenie, że się na mnie rzuci z pięściami."

Szczegóły
Tytuł Dziewczyna z mgły
Autor: Los Ewa
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Novae Res
Rok wydania: 2022

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Dziewczyna z mgły pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Dziewczyna z mgły Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Dziewczyna z mgły PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Heather

    Mam olbrzymią słabość do potężnych powieści. Zanim jeszcze przeczytam notatkę na temat fabuły już czuję, że muszę sięgnąć po daną książkę, jeśli zaimponuje mi objętością. Lubię wczuć się w fabułę, zbliżyć do bohaterów i pozostać z nimi na dłuższy czas a niekoniecznie kieruję się w stronę kilkutomowych serii, więc tym chętniej wybieram rozbudowane lektury takie jak "Dziewczyna z mgły". Proza Ewy Los była mi do tej pory obca, chociaż czytałam w pomiędzy okresie kilka pochlebnych opinii na temat twórczości autorki. Sama zmierzyłam się z nią dopiero przy premierze jej najwieższej historii i uważam, że trafiłam naprawdę dobrze, bo lektura pochłonęła mnie od razu a klimat, który towarzyszył mi od pierwszej do ostatniej strony wpływał pozytywnie na moją wyobraźnię. To okazało się największa zaletą książki, lecz skupiłam się też na kreacji bohaterów czy podejmowanych przez nich wyborach i muszę przyznać, że wszystko było dla mnie jasne a także sensowne co nie zdarza się zbyt często. Fabuła skupia się na typowo obyczajowych motywach, gdzie kolejne wydarzenia napędza proza życia. Paweł mierzy się z wyrzutami sumienia po wypadku, w którym zginęła ukochana jego przyjaciela i jednocześnie zajmuje się Maurycym, który mierzy się ze zdrowotnymi problemami. Mieszkają na Mazurach, nie oczekują od życia dużo i skupiają się na przeżywaniu dnia po dniu. Wszystko jednak zmienia się wraz z pojawieniem się w ich domu Agaty a także Tymka, którzy są zdeterminowani, by odnaleźć własnych krewnych. Wspólne mieszkanie okaże się dla wszystkich znacznym wyzwaniem, lecz to powoli odkrywane sekrety przeszłości namówią wszystkich do zmiany perspektywy. Autorka sięgnęła po liczne motywy. Z jednej strony obserwujemy prywatne kłopoty bohaterów, z drugiej czujemy, że już niedługo przyjdzie nam się zmierzyć z większymi wyzwaniami, bo pojawienie się na pierwszym planie świeżych bohaterów zaowocuje zagadką z przeszłości, odkrywaniem tożsamości a także subtelnym, lecz bardzo nieźle poprowdzonym wątkiem kryminalnym. Ani przez moment nie zmierzymy się więc z nudą a sylwetki postaci będą zmuszały mnie do intensywnego myślenia, bo nikt nie odkrył własnych kart już na wstępie i wszystko wychodziło na jaw powoli, wraz z rozwojem fabuły. "Dziewczyna z mgły" to lektura, która dostarczyła mi mnóstwo atrakcji. Nie spodziewałam się, że opowieść Ewy Los tak mocno na mnie wpłynie a jednak nie mogłam oderwać się od rozgrywanych zdarzeń i z przyjemnością śledziłam kolejne zmiany zachodzące w bohaterach. A był tego ogrom! Sekrety z przeszłości, poszukiwanie biologicznych krewnych, dążenie do zrozumienia samego siebie czy towarzyszących bohaterom uczuć a w tym wszystkim oczywiście subtelnie kiełkujący wątek miłosny, rodzinny czy nawiązujący do wartości bliskości drugiego człowieka sprawiły, że w mojej głowie kłębiło się dużo sprzecznych emocji. A takie powieści zawsze sobie cenię.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!